Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на кв.м груб строеж ?

Публикувано от builder_start 
Цена на кв.м груб строеж ?
05-08-2010 - 15:57:09
avatar
Здравейте, Тук намерех подобна тема , но е от 2006 а пък и не е точно така формулирана , че да ми свърши работа. За това пускам нова тема с конкретна формулиравка.
Интересува ме колко ще излезе краината цена на квадратен метър груб строеж ? Земята си е моя и няма да я плащам. Само разходите за строителната фирма и сътветно материалите и разрешителните и каквото там влиза в крайната цена на квадрат.
Искам да построя една едноетажна постройка от около 160 кв.м за фитнес зала. Интересува ме колко ще ми излезе до етап груб строеж.
Мерси на всички включили се. *beer*
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
05-08-2010 - 16:11:45
Около 100 Е/м2 за готово без съоръженията и връзките.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
05-08-2010 - 21:46:49
Колега не се връзвай на предсказания!Колко ще ти струва грубия строеж може да се сметне като имаш готов проект и по него количествена сметка и оферта за труда, пак въз основа на проекта! При всички случай сложи и едни 10% горница за резерва!Ако не си готов с идейния проект за конструкция и стени може да си пуснеш темата в раздела строителство и ремонти и да получиш интересни и разумни съвети!Например за мен е удачно фитнес залата да е направена от метални панели с пълнеж от полиуретанова пяна-35 лв/м2,хем ти е на груб строеж ,хем завършено един вид две в едно!smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-05 21:58 от фло.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
08-08-2010 - 19:11:36
avatar
Благодаря и на двамата за информацията. При моята ситуация е малко сложно защото парите в кеш ги нямам. Просто си правя дългосрочни планове да инвестирам пари от евентуална бъдеща продажба на един имот и да вложа парите в фитнеса. Ако има вариант да излезе около 100Е кв.м както каза др.Иванов , може и да си променя плановете към сграда от 250 кв.м. Просто нямах особена представа за реалните цени а пък от познати информацията идва като новини от мвр, на всеки час различно и чух цени от 200 до 5-600 Е което направо ми реже плановете от раз.
Пак благодаря за информацията *beer*
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
08-08-2010 - 20:11:39
builder_start,
Къде магаре чука и др. Иванов работи лабаво няма! Ако си от София ще те пратя при хора от бранша, да те светнат за нещата в бизнеса.
Както е казал съфорумецът може и от сандвич панели, защото е фитнес и иска много вентилация. Цената само не е 35 лв., а евро и то само конструкцията. Трябва ти проект, за който ще ти взема 4000Е/м2 за 250 м2 без въобще да се занимаваш с общини и каквото и да било/ако е в София или по морето/. Трябват ти съблекални, бани, тоалетни, пом. за масаж/ще ти пратя масажисти, за морето и масажистки, с документи, разбираш се с тях/, кафе с предлагане на зоб /от мен да мине ще те пратя при вносителите/. Може да нямаш пари в началото, но ще оставим помецения за сауна и солариум, Хубаво е и за професионален тангентор. Трябва ги паркинг, задължително. Ако двора ти е от 500-600 м2, трябва така да разположиш сградата, че да има парко-места, за да не ги правиш в сутерена/на 500 м2 ще съберем 15 коли и ще струва 60-70 хил. Е без ДДС. Ако нямаш ще го мислим. Ще се проектира и строи 6 месеца или 7 със сутерена при спокойно работа.Пропуснах, ще ти пратя при инструктори, те ди имат клиентела.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
09-08-2010 - 10:54:47
avatar
хареса ми нещо в тази тема?
да попитам и аз колко пари ще ми излезе и за колко време
да ми се извадят разрешителкни и всякакви бюрокращини за да не се занимавам аз с това?
вземам парцела и не искам да се занимавам с вадене на актове одобрения визи разрешителни канали вода ток и така нататък ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
09-08-2010 - 11:11:33
Quote
др. Иванов
builder_start,
Къде магаре чука и др. Иванов работи лабаво няма! Ако си от София ще те пратя при хора от бранша, да те светнат за нещата в бизнеса.
Както е казал съфорумецът може и от сандвич панели, защото е фитнес и иска много вентилация. Цената само не е 35 лв., а евро и то само конструкцията. Трябва ти проект, за който ще ти взема 4000Е/м2 за 250 м2 без въобще да се занимаваш с общини и каквото и да било/ако е в София или по морето/. Трябват ти съблекални, бани, тоалетни, пом. за масаж/ще ти пратя масажисти, за морето и масажистки, с документи, разбираш се с тях/, кафе с предлагане на зоб /от мен да мине ще те пратя при вносителите/. Може да нямаш пари в началото, но ще оставим помецения за сауна и солариум, Хубаво е и за професионален тангентор. Трябва ги паркинг, задължително. Ако двора ти е от 500-600 м2, трябва така да разположиш сградата, че да има парко-места, за да не ги правиш в сутерена/на 500 м2 ще съберем 15 коли и ще струва 60-70 хил. Е без ДДС. Ако нямаш ще го мислим. Ще се проектира и строи 6 месеца или 7 със сутерена при спокойно работа.Пропуснах, ще ти пратя при инструктори, те ди имат клиентела.

Др. Иванов,winking smiley
Коригирайте си предложението за проектиране, моля - 4000 евро, 400 евро, 40 евро или 4 евро на метър квадратен. Или съответно 4000 лева, 400 лева, 40 лева или 4 лева на метър квадратен? Вие това умножение по нЕколко или играта с евро-лев - за нищо ги нямате май:}
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
09-08-2010 - 11:23:22
Др. Иванов,
Коригирайте си предложението за проектиране, моля - 4000 евро, 400 евро, 40 евро или 4 евро на метър квадратен. Или съответно 4000 лева, 400 лева, 40 лева или 4 лева на метър квадратен? Вие това умножение по нЕколко или играта с евро-лев - за нищо ги нямате май


Трябва ти проект, за който ще ти взема 4000Е/м2 за 250 м2 без въобще да се занимаваш с общини и каквото и да било/ако е в София или по морето/.

Какво не разбра бе, мамина рожбо? Дай на баща ти да ти раздели 4000 на 250 или си купи калкулатор и питай как се ползва.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
09-08-2010 - 11:44:40
Ако Иванов те уреди за 16 евра на квадрат без да се занимаваш с бюрокрация си е добре.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
09-08-2010 - 20:08:47
Цената по принцип е по-ниска, около 13 евро на м2, за проектиране и всичко останало, но този обект е малък, а иска същото обикаляне. Отделно се плащат таксите на службите, напр. съгласуване с ВиК беше към 120 лв., а общо се събират 500-800 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход