Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цената на кв.м.

Публикувано от paio 
Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цената на кв.м.
14-08-2010 - 17:04:27
В имот.бг има един калкулатор "колко струва моя имот?" който в момента играе меко казано странна роля на пазара на имоти. С него смятат и външна тоалетна с 500кв. двор в Мало конаре и имот в Лозенец без да участват персоналните качества на имота. Хора , които не са виждали как изглеждат 1000 еуро накуп (по селата най-вече) искат възоснова на този калкулатор умопомрачителни суми за постройки които в най- добрия случай (ако мястото си струва) трябва да бъдат съборени и да се построи нещо адекватно на 21 век! Същото важи и в градовете с апартаментите по на 30-40 години показващи нищетата и липсата на критерий на живущите в тях. Те също щракат на този калкулатор преди да си пуснат абсурдните обяви и са безкрайно учудени че телефона не звъни! Мисля,че този сегмент (мизерния) ще отпадне от пазара временно. Пазар ще има за всичко хубаво и стойностно като изпълнение , локация , лукс (в европейския смисъл на тази дума) и още много индивидуални за имота качества. Това общоприето понятие " цена на кв.м." постепенно ще спре да играе "главната роля". Да не говорим доколко са верни квадратурите които са обявени! На фона на дългата рецесия която предстои трябва да бъдем много гъвкави в мисленето и в действията си следващите няколко години. А мизерните имоти ще се продават само на съответните им цени.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 20:04 от paio.
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
14-08-2010 - 18:08:25
Неочаквано и малко изненадващо ми се отвори свободно временце, което естествено мога да използвам в положителна посока, а имено все-така интересните дискусии, по все така интересните теми, пуснати от още по-интересните хора smiling smiley Мисля, че и аз в рамките на стотина поста мога да допринеса в разпалването или потушаването на тез пожари хахах

Та, на мен ми стана доста интересно ква е тая аджеба джунджурия която играе "роля на пазара на имоти". Бая любопитство породи в мен една такава екстра с която да искам и аз умопомрачителни суми или пък такива, която да ме "свали на земята" и да започна да подарявам постройки за да не бъдат естествено съборени smiling smiley
И както греех, светейки и греейки от щастие и радост, изведнъж еуфорията ми се изпари в миг и ме обхвана тъжно и мрачно настроение...- Оказа се, че "калкулатора на щастието" не било пхп магия, а просто един модул леко побръкващ в наличната (и така известна) база .. Ухх колко сухо нали, та те ние тея бази ноо добле си ги знаеме smiling smiley То мене жокер ми не треве хахаха Ама карай.. поне ще има още мегдан за "мизерния сегмент" и ке забавим още малко "европеизацията", белким разпродадем кимизарниците на балъците, че как се казва - га дойде новото качество, ще го гледаме цъкайки по научно-популярните филмчета, стари - сбрани компании *ok*
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
14-08-2010 - 18:37:32
Нищо няма да отпадне от пазара. Мизерните апартаменти ще си се продават, но на цени съобразени с доходите на мизерните им обитатели. Ако в среден климизарник живеят мизерници с 400 лева заплата, то климизарника ще се продава за около 20-25 000 лева.
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
14-08-2010 - 18:49:07
А ако живеят двама мизерника - значи 50 000 smiling smiley

Лошото е че в тия съборетини живеят по 3-4 мизерника.. а 100 000 си е 100К - кофти ситуаця smiling smiley
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
14-08-2010 - 21:44:37
Не. Не!
Сметката е направена при условие, че в климизарника живеят четирима от които двама работят - пример семейство с две деца. Елементарната сметка показва, че като извадиш от 800 лева ток, вода, парно и храна дори 20 000 лева са непосилна сума. Но така е. Имотите са си скъпа покупка.
Имот, който купих на зелено през септември 2007 за 50 000 ? беше завършен преди около година - миналата седмица го продадох за 58 000 ? - това е то големия спад на цените! ( чаках около 4 месеца докато се намери купувач )
na
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
14-08-2010 - 22:16:42
Quote
ciganin
Имот, който купих на зелено през септември 2007 за 50 000 ? беше завършен преди около година - миналата седмица го продадох за 58 000 ? - това е то големия спад на цените! ( чаках около 4 месеца докато се намери купувач )

Дори без да смятаме никакви разходи по покупко-продажбата на имота ти, ми се струва, че щеше да направиш повече пари ако си беше държал парите на влог
Quote
na
Quote
ciganin
Имот, който купих на зелено през септември 2007 за 50 000 ? беше завършен преди около година - миналата седмица го продадох за 58 000 ? - това е то големия спад на цените! ( чаках около 4 месеца докато се намери купувач )

Дори без да смятаме никакви разходи по покупко-продажбата на имота ти, ми се струва, че щеше да направиш повече пари ако си беше държал парите на влог

Нама значение дали съм спечелили или загубил аз самия, а това, че цената в пика (2007-2008), когато уж всички яко са се набълбукали беше, дори и с малко, но все пак по ниска от тази цена, на която продадох миналата седмица.
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 00:45:33
Quote
greenbul
Не. Не!
Сметката е направена при условие, че в климизарника живеят четирима от които двама работят - пример семейство с две деца. Елементарната сметка показва, че като извадиш от 800 лева ток, вода, парно и храна дори 20 000 лева са непосилна сума. Но така е. Имотите са си скъпа покупка.

E що тряя да купуват?? Да си плащат наема и тва е!!! Няма нужда сички да са имотни
Re: Критериите по които продаваме жилище или къща- сиреч цена на кв.м. и кой как решава колко е тя!
15-08-2010 - 00:52:19
Quote
na
Quote
ciganin
Имот, който купих на зелено през септември 2007 за 50 000 ? беше завършен преди около година - миналата седмица го продадох за 58 000 ? - това е то големия спад на цените! ( чаках около 4 месеца докато се намери купувач )

Дори без да смятаме никакви разходи по покупко-продажбата на имота ти, ми се струва, че щеше да направиш повече пари ако си беше държал парите на влог

Каква пък ще е тая велика лихва, че да си толкова отгоре?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход