Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 11:28:40
Светльо ти направо изби рибата,направо ти давам 1 място- за сега
Германия няма 2 мил. турци, а са малко на 8 милиона, същите които се опитаха да направят автономия в Германия, не къде да е другаде а в германия, не си спомням коя година беше но предполагам това можеш да си го провериш.
С цялото ми уважение но да кажеш че 2мил турци за издигнали германия в сила номер 1 в европа е подсъдимо(поне в германия). Само от гледна точка на шегата иди и го кажи това същото на един скинхец в германия, и запомни много важна фраза ама наистина я запомнни (DEUTSCHLAND UBER ALLES-ГЕРМАНИЯ НАД ВСИЧКО).
Ако си искал да кажеш че турците и циганите като сбор в българия наброяват 2мил или горе долу толкоз безрезервно ще се съглася. Тоест ако приемем че като цяло сме около 8мил. то те представляват 25%-съгласен с това твърдение. И преди да ми кажеш че германия са 10мил, искам да ти кажа че не вярно,малко на 80мил са, тоест турците са 10%.

Гето това което каза на 5 страница относно закупуването на имот за лични цели се съгласявам с теб на 50%. Но това че жената искала,ами да си иска, и аз искам много работи ама никой не ми ги дава ей така(освен наследството). Сега кой плаща ипотеката или сме само кешовици в този форум, ок лошо няма така е. Май скоро време ще пускам нова тема и тя ща бъде кой кога купи,къде и на колко
със кредит или в брой. Това примерно ако си се набълбукъл 50 000-70 000 евро за лични нужди и че жената искала как точно ще помогне на семейството,моля те обясни ми го. Ако ти не си се набълбукъл, обясни го от общата гледна точка, плюс лихвите разбира се.
Има ли смисъл да задавам въпроси на които няма да получа отговор?- щото много от тях са неудобни


Николов, Тъй като цитира другаря, да ти кажа. Много години се скапвах от работа( за хубави пари-знам че това е форум и мога да кажа че съм изкарал трилиони), но инвестирах м/у 99 и 2004, и от там видях за какво иде реч и спрях,дори последната ми покупка ми се стори че дадох повечко но карай се сега е х3.

Което аз не мога да ви обясна е че не ме интересува колко иска мутрата с ланците или брокитата, Дома за мен е сигурност но и ИНВЕСТИСТИЦИЯ. Всеки е длъжен да събере максимално повече инфо за имота който купува(параметри локация,местна и национална икономика,бъдеща война,циганизация,демогравски срив). Много от тези процеси са се проявили от доста години насам и точно това е една от причините на тази тема.
И защото знам че не си ме разбрал/и ъпърите ще обясна пак защо такива глупости като аз купих защото имах нужда за моето семейство не вървят при мене, обяснявам.
Харесал си си 100кв.м апарт. в горе долу свестен(не хубав) район, цените в големият бум за такива райони бяха 1200-1500 евро. Приемам че си дал минимума на тези цени защото брокито примерно ти помогнало да се качиш на последния влак малко по ефтино или директно си се изкашлял на мутрата,ок лошо няма.
Как да няма лошо, всичко което си направил е лошо, то дефакто хубаво няма като се замисли малко по сериозно човек. тоест дали сте 120 000 х.евро. Въпроса ми като дадохте тези пари било то на кредит или в брой направихте ли си малко проучване което може да отнеме в някои случаи дори месеци каква е ситуацията като цяло, цигани, турци, араби,местна или натиоцалана икономика,локация,параметри на постройката,инфраструктура и още много или просто щом другите дават толкоз значи е толкоз,а и мутрата не ви ли каза за новия модел мерцедес-бенц AMG65 който е излезнал на пазара и че струва 250 000 евро, не ви ли се похвали че е сложил от най добрия силикон на любовницата си, и защото вие сте добри хора изпълнихте неговите мечти и сега ми обяснявате че било за лични нужди. А на всичкото отгоре станишката ви каза, че няма и няма да има криза в бг-то,знам повярвахте му,ок лошо няма.
Мен не ме притеснява това че ще паднат имотите с 50%, притеснява ме това че като паднат с 85% (реални цени не офертни)значи чукат и на моята врата. И не толкоз могат да паднат ценово заради икономическата среда колкото от лоша инфраструктура,лоша локация,липса на транспорт и дет.град.,ЦИГАНИ,турци,и по висока престъпност в района и да не пропускаме един много голям факт за който вие ще кажете че не е вярно и той е ПРЕЗАСТРОЯВАНЕ и то с кутийки, може да 50 кв.м. но е тристаенwinking smiley
И тъй като аз си правя сметка на моите пари и не искам да давам пари за джипки и силикон(макар да обичам цици) знаеки че това ще се случи тъй като взе да ми намирисва още края на 2004 реших да изчакам, но наистина може да ме обвините в едно незнаех че ще стане толкова зле(то още не станало, ама споко той ония горе си знае работата нали някой така каза?).
За ъпърите един въпрос?
С колко процента трябва да паднат имотите за да разберете че сте били пионки на най голямата имотна пирамида в българия(нас за сега ни интересува само българия), с колко %?
и наздраве*drunk*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 12:02:31
12млн са неофициално. Моя е грешката, имах в предвид 2млн да бачкат тука е по-добре отколкото 5 да умуват.
Нека е подсъдно, но е самата истина smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 13:31:00
Това заприличва на някакъв форум за емигранти с непреодолими комплекси. Вярно че в таз дем. криза всеки индивид е ценен, но се питам дали не е по-здравословно ако цирея се остави да изтече:cry:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
neo
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 13:53:08
14-годишна /циганка/роди за втори път [www.monitor.bg]

14-годишната Надка Борисова от град Рила се сдоби с втора рожба вчера в Дупнишката болница, информираха приелите я по спешност лекари. Момичето постъпило със силни родилни болки, след като медиците от Рила я откарали до общинската болница с линейка. Оказало се, че малолетната майка не е посещавала консултации. Не са є правени прегледи или изследвания, обявиха от болницата в Дупница. Оттам припомнят, че преди малко повече от година Надка родила момченце със секцио. Този път тя родила момиченце, което се чувства добре. Бебето тежи 2 кг и 800 г и е дълго 50 см, уточниха акушерките вчера. Заради малката разлика между двете раждания на 14-годишната майка, имайки предвид факта, че първото є раждане е било секцио, раждането на второто дете преминало доста трудно.
Ще се наложи 6-7 дни да я наблюдаваме непрекъснато, тъй като миналата година родилката получи белодробна емболия, обясняват медиците от общинската болница.
От началото на годината новородените бебета в Дупнишката болница са 123. Преди време цялата общественост беше потресена от случай в Сапарева баня. Тогава 40-годишната Нели, която страда от шизофрения, родила бебето си в леген в банята, мислейки, че є е изпаднал черният дроб. Жената, която била болна от сифилис, оставила за цял час новороденото в студена вода.

пп Пита се-кой е бащата?Защо не му е повдигнато обвинение в педофилия ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-07 13:55 от neo.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 13:57:11
Quote
peterbg
Светльо ти направо изби рибата,направо ти давам 1 място- за сега
Германия няма 2 мил. турци, а са малко на 8 милиона, същите които се опитаха да направят автономия в Германия, не къде да е другаде а в германия, не си спомням коя година беше но предполагам това можеш да си го провериш.
С цялото ми уважение но да кажеш че 2мил турци за издигнали германия в сила номер 1 в европа е подсъдимо(поне в германия). Само от гледна точка на шегата иди и го кажи това същото на един скинхец в германия, и запомни много важна фраза ама наистина я запомнни (DEUTSCHLAND UBER ALLES-ГЕРМАНИЯ НАД ВСИЧКО).
Ако си искал да кажеш че турците и циганите като сбор в българия наброяват 2мил или горе долу толкоз безрезервно ще се съглася. Тоест ако приемем че като цяло сме около 8мил. то те представляват 25%-съгласен с това твърдение. И преди да ми кажеш че германия са 10мил, искам да ти кажа че не вярно,малко на 80мил са, тоест турците са 10%.

Гето това което каза на 5 страница относно закупуването на имот за лични цели се съгласявам с теб на 50%. Но това че жената искала,ами да си иска, и аз искам много работи ама никой не ми ги дава ей така(освен наследството). Сега кой плаща ипотеката или сме само кешовици в този форум, ок лошо няма така е. Май скоро време ще пускам нова тема и тя ща бъде кой кога купи,къде и на колко
със кредит или в брой. Това примерно ако си се набълбукъл 50 000-70 000 евро за лични нужди и че жената искала как точно ще помогне на семейството,моля те обясни ми го. Ако ти не си се набълбукъл, обясни го от общата гледна точка, плюс лихвите разбира се.
Има ли смисъл да задавам въпроси на които няма да получа отговор?- щото много от тях са неудобни


Николов, Тъй като цитира другаря, да ти кажа. Много години се скапвах от работа( за хубави пари-знам че това е форум и мога да кажа че съм изкарал трилиони), но инвестирах м/у 99 и 2004, и от там видях за какво иде реч и спрях,дори последната ми покупка ми се стори че дадох повечко но карай се сега е х3.

Което аз не мога да ви обясна е че не ме интересува колко иска мутрата с ланците или брокитата, Дома за мен е сигурност но и ИНВЕСТИСТИЦИЯ. Всеки е длъжен да събере максимално повече инфо за имота който купува(параметри локация,местна и национална икономика,бъдеща война,циганизация,демогравски срив). Много от тези процеси са се проявили от доста години насам и точно това е една от причините на тази тема.
И защото знам че не си ме разбрал/и ъпърите ще обясна пак защо такива глупости като аз купих защото имах нужда за моето семейство не вървят при мене, обяснявам.
Харесал си си 100кв.м апарт. в горе долу свестен(не хубав) район, цените в големият бум за такива райони бяха 1200-1500 евро. Приемам че си дал минимума на тези цени защото брокито примерно ти помогнало да се качиш на последния влак малко по ефтино или директно си се изкашлял на мутрата,ок лошо няма.
Как да няма лошо, всичко което си направил е лошо, то дефакто хубаво няма като се замисли малко по сериозно човек. тоест дали сте 120 000 х.евро. Въпроса ми като дадохте тези пари било то на кредит или в брой направихте ли си малко проучване което може да отнеме в някои случаи дори месеци каква е ситуацията като цяло, цигани, турци, араби,местна или натиоцалана икономика,локация,параметри на постройката,инфраструктура и още много или просто щом другите дават толкоз значи е толкоз,а и мутрата не ви ли каза за новия модел мерцедес-бенц AMG65 който е излезнал на пазара и че струва 250 000 евро, не ви ли се похвали че е сложил от най добрия силикон на любовницата си, и защото вие сте добри хора изпълнихте неговите мечти и сега ми обяснявате че било за лични нужди. А на всичкото отгоре станишката ви каза, че няма и няма да има криза в бг-то,знам повярвахте му,ок лошо няма.
Мен не ме притеснява това че ще паднат имотите с 50%, притеснява ме това че като паднат с 85% (реални цени не офертни)значи чукат и на моята врата. И не толкоз могат да паднат ценово заради икономическата среда колкото от лоша инфраструктура,лоша локация,липса на транспорт и дет.град.,ЦИГАНИ,турци,и по висока престъпност в района и да не пропускаме един много голям факт за който вие ще кажете че не е вярно и той е ПРЕЗАСТРОЯВАНЕ и то с кутийки, може да 50 кв.м. но е тристаенwinking smiley
И тъй като аз си правя сметка на моите пари и не искам да давам пари за джипки и силикон(макар да обичам цици) знаеки че това ще се случи тъй като взе да ми намирисва още края на 2004 реших да изчакам, но наистина може да ме обвините в едно незнаех че ще стане толкова зле(то още не станало, ама споко той ония горе си знае работата нали някой така каза?).
За ъпърите един въпрос?
С колко процента трябва да паднат имотите за да разберете че сте били пионки на най голямата имотна пирамида в българия(нас за сега ни интересува само българия), с колко %?
и наздраве*drunk*
*ok*Повечето от имотите на практика няма да се продадат никога. Толкова много обяви не бях виждал никога досега и броят им расте. Никой не приема собствената си смърт. Падането на цените на имотите също. (научно доказано)
neo
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 14:06:30
[www.facebook.com] [www.facebook.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-07 14:16 от neo.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 14:23:28
Светльо мислиш ли сбора от цигани и турци които са 2мил дали са поне 40% от работещите?
те ли са новата средана класа?
те ли ще дръпнат имотите нагоре.?
аз все така продължавам да си задавам въпросите ама все още отговори няма,почти сме на края на седма страница

Гето отговори ти ако можеш,какво толкова емигранстско видя в повечето въпроси. Задодох ти въпроса по рано но не искаш да ми отговориш защо, неудобен ли е?
купил си имот за 120 000 евро с ипотека,дал си 20 000 евро финансиране остават 100 000 след 25 години ипотека лихвата тие колкото апартамента или поне 100 000 та малко сметки нали така:
20 000-първоначално финансиране
+100 000-оставаща стойност от цената на апартамента
+100 000-лихва за 25 години
---------------
=220 000 евро
тоест ако го купуваш кеш ти е струвал 120 000, така(примерно 2008 година)
но след всички тези хубавини които се случиха и ще още повече ще се случват да кажем че цената падне заради кризата 50-60%,
но после се стабилизира и започва равномерно да се качва с по 2-3 годишно примерно от 2013 година нататък(до тогава само на студена вода),говорем за 2-3% от дъното или 50% или 60 000 евро(вече имаш 5 години изгубени в кризата,остават 20). Защото си готин вземаме високия процент който 3% или това 1800 евро годишно или за 20 години това прави 36 000 евро които пребавяме към 60 000=96 000 евро това му е истинската цена след 23 години,но не сме сметнали ремонти и други данъци поне 600 евро годишно(25х600=15 000), та като извадим от 96 000 тези 15 000 това е равно на 81 000 евро и това е ако си го купил кеш ако не си жална ти майка(приемаме че нито ти или жена ти оставате без работа за тези 25 години).
Ако си го купил с ипотека и финансиране 20 000 евро тогава прибавяме и тези 15 000 на върха и това е равно 235 000 евро в полза на кимизарника(но имаш и стареене на сградата също).
Фактор цигани и фактор емиграция не са калкулиране вътре щото ситуацията щеше да е плачевна.
Ако си под наем и плащаш(говорим за дългогодишен наем) 300 евро то за 300 месеца това е 90 000 евро плюс неговата цена след 23 години която е 81 000 всичко това е равно на 171 000 евро,тоест в НАЙ ДОБРИЯ СЛУЧАЙ ти си вътре 64 000 евро.
Между другото не съм ти калкулирал това че българия се води един от най рискованите пазари и ако лихвата сега е 10-11 то след 2-3 години когато лихвите започнат да се качват някой трябва да плаща за този риск,тоест лихвата ще ти отиде на 13-15%
И тогава ще стане хептен добре.
тоест каква е разликата м/у да изчакаш 5-6 години и да вземеш на 50%(и без това в началото на семейния живот не ти трябва 3-4 стаен)ти предварително си се нагрухтял с цената му за след 10-15-20 години по късно.



Е това как помага на семейството ти и семейния бюджет
ако решиш да дискотираш този вариант добре дошъл си макар да вярвам че ще си остане без отговор
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 20:44:18
Quote
peterbg

Между другото не съм ти калкулирал това че българия се води един от най рискованите пазари и ако лихвата сега е 10-11 то след 2-3 години когато лихвите започнат да се качват някой трябва да плаща за този риск,тоест лихвата ще ти отиде на 13-15%

Поредната кретения на човек, който пише "България" с малка буква - лихвата, според експерта, днес е "10-11%" , като след 2-3 години тя твърдо ще отиде на 13-15/!/ %......
Уникална форма на налудна графомания!
:}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
07-07-2010 - 21:34:17
Ех ивко,не помисли ли че е целево това,осма страница сме още не получавам логични отговори,май тези въпроси не са удобни за някои, а според какви са процентите, а колкото до твърдото след 2-3 години то наистина ще бъде ТВЪРДО и да наистина ще бъде еднооко и да наистина ще завърши с финансов неуспех.
Ако само така мога да те привлека да пишеш казвай, ще оставям повече пропуски за да ти давам малкия шанс да се вклУчваш,ако има правописни грешки казвай и да българия се пише с малка буква щото аз така искам, не съм перфектен с правописа та затова да попитам нещо?, западна анадола с големи букви ли да я изпиша или с малки, наистина ние форумците се нуждаем от твоята помощ относно този казус, тъй като така ще се казва нашата нова република*write*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-07-2010 - 00:08:33
Кога е имало в България средна класа, що пишеш глупости. Това че са те карали да си повярваш, че си от средната класа само показва, че си поредното зомби..
А и защо се учудваш, че сме на осма страница, след като още първата ти казва всичко, но не искаш да я осмислиш winking smiley
- Няма неудобни въпроси, има неудобни отговори smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.