Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 08:29:54
Хората купуваха в САЩ и Белиз, защото се подведоха по глупости от рода "Ама как може цените в САЩ да са по-ниски от България", "На Сл. бряг е презастроено, а хората търсят спокойствие и природа" и т.н. В САЩ има много земя и най-вече табиетът им е да се мозят с коли, което означава, че може да се направи квартал в някое дере или баир на 80 км. от града, където земята е по 5 долара. Там където земята е свършила, цените не падат. От друга страна щатите са над 300 млн., а на година там се влачат няколкостотин хиляди. Тука сме 7,5 млн., но потенциалният пазар на имоти е 500-600 млн., в момента от Казахстан до Англия и 1 млн. българи в чужбина, които по правило купумат тук. Там сривът е нормален, тук временното намаление на цените е заради самата антипропаганда, която сами си правим.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 09:35:07
[paper.standartnews.com]

Малко за това което бях писал преди. Как емигрантите пращат 1,5 мил-да годишно и това само официалните данни иначе е повече. Добре че са те да подпомогнат близките че иначе не знам, много от хората отдавна живеят под прага на бедноста*tired*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 13:04:46
avatar
При българите имаше две категории купувачи - инвеститори и купувачи. В интерес на истината, някои от инвеститорите успяха да понаправят доста парички в периода 2002 - 2007г. Втората група също не е на загуба. Независимо, че някои от тях се "набутаха" пред 2007 на нива 800-1000 евра/кв.м., това бяха хора, за които жилището беше потребност. На тях и досега не им пука колко струват апартаментите им. Плащат си и толкова... Някъде в средата на този период се появи и третата голяма група - балъците. Това бяха предимно средна ръка хора или такива с нисък доход, които си повярваха, че заплатите им ще растат вечно, а успоредно с това и цените на имотите им. И банките ги прилапаха. Сега тези хора представяват 80% от лошите кредити. А банките им прилапаха имотите. Сега се чака третата вълна - на банковите разпродажби на ипотекирани имоти.
Който вярва в чудеса всъщност е прав - сбъдва чудото на мошеника, дето ще го извози. А мошеникът на чудеса не вярва - той обаче се осланя на наивната вяра на балъците, дето се готви да прекара. Иначе сам си изкарва парите с труд, макар и непочтен.
Даром нищо не пада на този свят. Без нищо нещо дават само мама и тате.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 14:13:04
Пешо, Тротко помощ! Темата загива, помогнете!
Хората взеха да говорят като хора, няма ругатни, няма злоба!
Помоооощ!
Поздрави на всички*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 16:04:12
Няма да се притесняваш Гето, тя сега набира скорост (емиграцията). Нещата ще ескалират още повече. Ако знаеш само колко хора ме питат постоянно какво трябва да направят и колко трябва да приготвят за да могат да се установят в Англия и то все млади. Нека направят допитване например при студентите колко от тях смятат да напуснат страната след завършването си и преди това за да ви се изясни картинката. Но и досега правилото е такова че проблема се прекрива докато дойде времето и ти застане пред лицето и трябва да се решава. При отказ на действителноста можеш да се скриеш временно но рано или късно трябва да се изправиш срещу проблемите си, само споко. Писал съм и преди че това е само началото на кризата ама няма кой да чете. Не се притеснявай Гето сега подготвят материала по БТВ за всички хора като теб, дай им време. Каква е следващата стъпка ами може би министър на циганите за да съблюдава за техните права, после азис ще си направи партия*pardon*, само споко, тези неща искат време.*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 16:36:05
avatar
Гето,

Гледам, че си поклонник на:

Борис Дрангов
3 март 1872 - 26 май 1917
четник в 1903 година
Място на раждане Скопие, Османска империя

На тоя само като му четеш тъпите девизи и заучени военни клишета започва да те боли главата




Явно брокерите все повече доближават умствените възможности на военните в БГ. А и няма да се учудя ако самият Гето сега е брокер и бивш старшина.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 17:08:14
Quote
Шльокер и 3/4
Гето,

Гледам, че си поклонник на:

Борис Дрангов
3 март 1872 - 26 май 1917
четник в 1903 година
Място на раждане Скопие, Османска империя

На тоя само като му четеш тъпите девизи и заучени военни клишета започва да те боли главата




Явно брокерите все повече доближават умствените възможности на военните в БГ. А и няма да се учудя ако самият Гето сега е брокер и бивш старшина.

Хм, за да не ти го казва Гето (който не живее в БГ доколкото знам), ще ти го кажа аз: Разсъждаваш като някаква гнида, червей, и си много далече от понятия като чест, дълг и отговорност. Мисля, че няма нужда от повече думи, едва ли ще разбереш.......
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 17:33:54
Драги Шльокер,

Полковник Борис Дрангов е живял само 45 години. От 18-годишна възраст е действащ военен. Опитът, характера и достойнстовто му са безспорни - можеш да прочетеш статията от укикипедията - достатъчна е.Тези обобщения, които си постнал са не само опасни, но и срамни, особено изказани от зрял мъж. Позволявам си тези тежки определения, защото от известно време се тревожа за мъжеството, но което няма откъде да се научат децата ни . Във всеки случай не от компютърните игри, мисля си аз, не и от разсипаната ни армия. Но примерът на този човек, достойнството на живота му и най-вече смъртта му, предизвиква най-малкото почит. Не говоря за пример, защото днешния ден съблазнява с други такива. Но от тях губим самоуважението си.
И не на последно място - неговите принципи, показани и в клипчето, за което си дал линк, са изградени по време на непрекъснати войни за младата ни държава и измъчения ни народ. И това е бил пътят и на другите (европейски) държави. Освен това са дали безспорен резултат - както е известно армията ни не е губила битки - политиците ни са губили войните. След повече от 50 години отсъствие на война е лесно да се правят обобщения и сравнения, но не и така грубо. Не мислиш ли?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 17:40:09
avatar
Здравей Перо,

Виждам, че "материалът" дето е в БГ е добър (т.е. лесен за промивка). Хвъряш му малко клишета, хляб и зрелище и след това даже няма смисъл от часовете по "политическа подготовка". И това при положение че задължителна военна служба вече няма!

Перо обясни ми какво значат понятията чест, дълг и отговорност тъй като според тебе аз не ги разбирам и съм далече от тях.
Хайде чакам описание/обяснение на въпросните понятия...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-09-2010 - 18:09:23
avatar
Уважаеми Нино,

Ще се опитам да ти покажа моята гледна точка, а тя се основава на това какво е допринесъл даден индивид за човечеството като цяло.

Та с какво допринася един военен? Отговор: С абсолютно НИЩО. Даже е на минус. Един военен яде от данъците на тези които създават за да може в края на краищата да убива и руши създаденото от други. Един военен не разсъждава, той е куче, той изпълнява заповед.

В същото време един "малък човек" някъде в една малка лаборатория прави опити и открива първата батерия. В днешно време почти няма уред дето да не работи без батерии.

Та за да си представиш нагледно ще ти дам пример: По заповед на въпросния полковник може да е бил убит учен с чиито изследвания би били създадено лекарство против рака например.

За мене тия които убиват и рушат, независимо за каква кауза са абсолютно ненужни на това човечество независимо от мястото им на обитание и националността им.

Толстой когато започва "Война и Мир" пише: "И се започна войната..." с други думи случи се нещо чуждо на човешката логика, започна нещо ненормално...
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.