Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-12-2011 - 20:44:24
Quote
Imotko
Тази статия, ако благоволиш поне да я прочетеш цялата, казва, че цените на новото няма къде да паднат повече. Нещо, което се опитвам да обяснявам на незапознатите отдавна.

:] Има нещо "женско " в тебе - "обяснявал" бил ?
И що като вече няколко години "обясняваш" то все наобратно върви ?
Ама не се предаваш и продължаваш да "обясняваш" - също като да е спор с жена или телевизор.
Догодина по туй време пак същото ще кажеш - само дето цените пак ще са с 20-30% по-ниски от сегашните ...
И ти се чудя знайш ли ....като имаш един хладилник с пари значи требе да си "сривльо" - само ще кяриш като си купиш
още и по-евтини имотки. Къв ти е проблема ,нали си "имотко"?
Бива ли тъи да страдаш от НОРМАЛИЗАЦИЯТА на цената на НИ ?
*beer*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-12-2011 - 21:03:16
Ти му говориш, то рупа ли, рупа. Грубият строеж все на 100 евро си стои от три години, какво повече да ти кажа, като нито си строил някога, нито си купувал, нито си продавал.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-12-2011 - 21:23:47
На 50 евро се строи вече, нета е пълен с оферти, при пазарлък се стига и до 35евро
[sofija.hitarpetar.bg]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-12-2011 - 22:02:33
Quote
Imotko
Ти му говориш, то рупа ли, рупа. Грубият строеж все на 100 евро си стои от три години, какво повече да ти кажа, като нито си строил някога, нито си купувал, нито си продавал.

Май наистина ти е "нарупан" мозъка на теб. Дали съм строил, купувал или продавал и т.н. пише и в този форум - който е чел ще е разбрал.
И плещиш ама пълни дивотии.
По въпросите за цената на грубия строеж в този форум "епични битки" са се водили. Аз винаги съм твърдял, че себестойността е почти непроменена поне от 2000 год. насам - такива като теб ми се "плюнчеха" как нямало себестойност под 150-200 евро... щото не правят разлика между чиста себестойност и себестойност+печалба (и набалончена при това)*smiley_ahh*
Все пак имаш напредък - слезнал си до 100 евро - пак е над реалната цена на "грубия" / без терена/ ама поне си по-близко.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-12-2011 - 22:48:49
Къде и терена включваш, нещо съвсем по селски я подкарахте. А това, дето го давате като линк, са оферти от фирма "Аврам и синове" и е без ДДС и с хиляди уловки за балъците и освен това става думи за разни бараки по селата. Аз ти говоря за високо жилищно строителство, с изкопи, с укрепване, с модерни кофражи, с водоплътни разни бетони, с включена зидария и хидроизолации под кота 0,00 и прочие простотии, не за вилата в Чепръчене.
Айде строите и продавайте по 300 евро метъра, като толкова ги разбирате нещата. Ама никой във форума не се е похвалил с предприемачески успехи, щото само лала-лала и трак-трак по клавиатурите. За 5 пари работа не можете да свършите.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 00:06:54
Ще ми се и аз така, трака-трак на клавиатурката, да излалам нещо за грубия строеж!winking smileyА то е,че грубия строеж спокойно може да влезе и даже влиза на себестойност от около 60 лева на квадрат при интелигетно и разумно проектиране.Тоест всичко започва от проекта!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 09:30:30
Quote
Imotko
Тази статия, ако благоволиш поне да я прочетеш цялата, казва, че цените на новото няма къде да паднат повече. Нещо, което се опитвам да обяснявам на незапознатите отдавна.
Аз съм я чел внимателно.С думите никога и няма на къде повече много внимавай щото след време ще се срамуваш.Та слагаме 250 евро на квадрат с довършителните работи.Айде сега да ми кажеш до 1000 евро какво влиза и колко е печалбата.Ти като си толко отворен и с едни пари дето ти паднали от небето си купил сега що не отвориш хладилника и купувай нали няма на къде да падат цените.След някоя година ще спечелиш.Имотния на мен пари от небето не са ми падали и нямам пълен хладилик с пари.Моите са изкарани с труд и са платени данъците и осигуровките.Мислиш ли че ще ги дам на някой софийски дришльо дето се бара тарикат.Като не става ще си построя сам както съм го направил веднъж и пак ще имам каквото искам.Време има достатъчно.Няма да дам 70-90000 евро за умирисан коптор на 60 години.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 16:15:32
До 1000 евро имаш първо още 150-200 с довършителните работи, после още 300-350 за земята, било то обезщетение или плащане, и стават колко - стават 600-700 евро. Това се проектира, преговаря и строи 3 години, по 20% печалба за година, те ти 1000 евро за кв.м. продажна цена. При по-неатрактивен квартал всички компоненти са по-ниски, само нормата на печалба се запазва.
Това са сметките за нещо читаво в София, плюс-минус 100 евро. Понеже тези сметки сега трудно излизат, затова много малко се строи.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 18:44:42
Quote
Imotko
До 1000 евро имаш първо още 150-200 с довършителните работи, после още 300-350 за земята, било то обезщетение или плащане, и стават колко - стават 600-700 евро. Това се проектира, преговаря и строи 3 години, по 20% печалба за година, те ти 1000 евро за кв.м. продажна цена. При по-неатрактивен квартал всички компоненти са по-ниски, само нормата на печалба се запазва.
Това са сметките за нещо читаво в София, плюс-минус 100 евро. Понеже тези сметки сега трудно излизат, затова много малко се строи.
Пил ли си нещо или си пушил?Само ти можеш да ме разсмиваш така.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 19:11:04
Строил ли си някога нещо, или да си продавал и купувал, ама не апартамента на баба си, а като инвеститор. Защото и ти добре ме разсмиваш..
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.