Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
13-12-2011 - 17:21:19
Жорес,

Първо, за случилото се с теб, не го намирам за чупка надолу. В случая, жена ти се е овладяла и е останала мобилизирана. Поздрави я! smiling smiley
В резултат, първото нещо, което сте постигнали е изравняване на нивата в йерархията, за вземане на решение и привеждането им в действие. Вашето, от една страна, и от другата страна - отговорното лице, което е било извикано. Фактът, че не сте приели нещо, поднесено от един изпълнител, все още не е прегърбване.

За идеята ти. Признавам си, че не съм чела все още закона и много не съм наясно с твоята идея. Все пак, ще споделя, съвсем откровено ... Макар че, не съм привърженик да се търсят причини защо НЯМА да стане. Би могло, обаче, да те насочи допълнително. Дано, не ми се разсърдиш! smiling smiley

За да успее някакво начинание, особено при нас българите, щото сме индивидуалисти и сме, всеки най- най- ... , трябва да бъдат заложени две неща:

-обща цел, която да мотивира по-равно, еднакво всички. Трудна работа. Само с общо желание, на група хора и те да постигнат нещо, няма да проработи.
-обща мъка, не дай Боже никому.

Може би, пък да не е така ... smiling smiley

Успех!

*drink1*

Ако открия, къде бих могла да бъда полезна, без дори персонален дивидент, ще се обадя. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-13 17:34 от Muza.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
13-12-2011 - 19:36:39
Quote
Muza
Жорес,

Първо, за случилото се с теб, не го намирам за чупка надолу. В случая, жена ти се е овладяла и е останала мобилизирана. Поздрави я! smiling smiley
В резултат, първото нещо, което сте постигнали е изравняване на нивата в йерархията, за вземане на решение и привеждането им в действие. Вашето, от една страна, и от другата страна - отговорното лице, което е било извикано. Фактът, че не сте приели нещо, поднесено от един изпълнител, все още не е прегърбване.

За идеята ти. Признавам си, че не съм чела все още закона и много не съм наясно с твоята идея. Все пак, ще споделя, съвсем откровено ... Макар че, не съм привърженик да се търсят причини защо НЯМА да стане. Би могло, обаче, да те насочи допълнително. Дано, не ми се разсърдиш! smiling smiley

За да успее някакво начинание, особено при нас българите, щото сме индивидуалисти и сме, всеки най- най- ... , трябва да бъдат заложени две неща:

-обща цел, която да мотивира по-равно, еднакво всички. Трудна работа. Само с общо желание, на група хора и те да постигнат нещо, няма да проработи.
-обща мъка, не дай Боже никому.

Може би, пък да не е така ... smiling smiley

Успех!

*drink1*

Ако открия, къде бих могла да бъда полезна, без дори персонален дивидент, ще се обадя. smiling smiley

Благодаря за включването,
обша цел :ami: има я. Повечето осъзнаваме, че нещо не е наред. Повчето си мрънкаме за някакви лични или по - глобални казуси, но като цяло с времето не се вижда приемлив резултат. Системата е така устроена. С въпросния закон се отваря възможност ако се експлоатира правилно вместо мрънкане да се създаде и използва прост механизъм за ефективна комуникация с поелите отговорността да управляват държавата.

За да се случат нещатата на старта трябва да се положат целенасочени усилия от група хора, склонни да пренасочат двучасово ровене в нета за реализация на нека да го наречем каузата.
Представи си създаването на пътека в която е заложено с времето да се новообразуват и отклоняват пътечки, това са обществените интереси и всяка се насочва към държавната система с практична обществено значима инициатива подкрепена с експертиза.
Какво се случва след това е интересно, и решенията за различните възможни сценарии също са интересни.
Ако се залага на градивна, твърда и рационална обществена позиция доказваща ползи за стопаните на тази държава сиреч нас, ще е трагично ако не може да се реализира по метода на убеждението и от позицията на граждани на ЕС последното за самочувствие.
Опасност каузата да се яхне политически винаги съществува за това е важно да е неформална, добронамерена в намеренията си и твърда в позицията си.
Цел?
нашите собствени пари да се управляват рационално и справедливо според нашата представа за тези понятия.

В основата си замисъла е либерален, което покрива въпросителната с индивидуалиста. Представи си го в неговата област с работещ механизъм и значима подкрепа, може да си създаде пътечка, негова си smiling smiley


Поздрави
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
13-12-2011 - 20:37:15
Жорес, ти си като Томас Мор, брато. Подкрепям идеята. Тва е утопия на този етап на развитие на нацията, ма е мноу смислено. Радвам се, че има хора мислещи, като тебе, Муза, Асен. Иворад също има оригинални мисли, ма ореола над главата му свети мноу силно и го заслепява. Кемълия също има проблясъци "свише" обаче понякога не ги разбира правилно, ма сички са и свикнали след 10001-вия пост! А за бюрокрацията мое да напиша двайсе тома без да се повтарям....мое да засенча дядо Вазов. Количествено имам предвид...
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
13-12-2011 - 20:47:26
avatar
Quote
darkside
Жорес, ти си като Томас Мор, брато. Подкрепям идеята.
А за бюрокрацията мое да напиша двайсе тома без да се повтарям....мое да засенча дядо Вазов. Количествено имам предвид...

Жорес, шапка ти свалям.
Дарксайд, точно заради бюрокрацията Холандия ни показва среден пръст.
Има ли изобщо човек който не се е сблъсквал с гадните корумпирани чиновници.
Много мразя да давам подкупи, ....... и много страдам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-13 20:48 от TZARS.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
13-12-2011 - 21:36:33
Много обичам да давам подкуп, ама сложно са го направили, ценоразпис трябва да има и да си знаеш при кого и колко.
А най-много обичам катаджиите, направо като не нахраня пред седмицата някое катаджийско детенце и сън не ме хваща.
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
13-12-2011 - 21:37:46
Тцарс, нема да се ядосваш брато! Полза няма. Ето ти пример за чисто данъчно разбойничество. Ако некоя фирма твой доставчик не е внесла ДДС и я нема вече в ефира, ловат тебе )даже некой преди тебе, който си харесат) и те щават вместо да си го търсат, щото ти бачкаш и си им в ръцете. Акт, и "след разстрела червеи" както е казал поета! Баси и пиратлъка, върви бачкай! Каква Европа с такива закони, къв бизнес, прави са холандците!
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
13-12-2011 - 21:46:34
Quote
TZARS
Quote
darkside
Жорес, ти си като Томас Мор, брато. Подкрепям идеята.
А за бюрокрацията мое да напиша двайсе тома без да се повтарям....мое да засенча дядо Вазов. Количествено имам предвид...

Жорес, шапка ти свалям.
Дарксайд, точно заради бюрокрацията Холандия ни показва среден пръст.
Има ли изобщо човек който не се е сблъсквал с гадните корумпирани чиновници.
Много мразя да давам подкупи, ....... и много страдам.
Не не е заради бюрокрацията.Тамошния Болен Лидеров е на власт и по принцип са му виновни другите.Но ще дойде ден и ние ще блокираме нещо което е важно за тях.Аз например съм против наркотиците педерастията и проституцията.В Холандия работа нямам и никога няма да отида там.Там идиотите са на власт.
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
13-12-2011 - 21:57:46
avatar
Quote
darkside
Тцарс, нема да се ядосваш брато! Полза няма. Ето ти пример за чисто данъчно разбойничество. Ако некоя фирма твой доставчик не е внесла ДДС и я нема вече в ефира, ловат тебе )даже некой преди тебе, който си харесат) и те щават вместо да си го търсат, щото ти бачкаш и си им в ръцете. Акт, и "след разстрела червеи" както е казал поета! Баси и пиратлъка, върви бачкай! Каква Европа с такива закони, къв бизнес, прави са холандците!

А стандартите на Общността са ясни,

те са достатъчно детайлизирани в редица решения на Съда в Люксембург. Съгласно чл.205 от Директива 2006/112/ЕО на Съвета (Директивата за ДДС) държавите членки действително могат да предвидят, че дадено лице е солидарно отговорно за плащането на ДДС, ако в момента на доставката е знаело или е имало достатъчно основания да предполага, че дължимият ДДС за нея или за всяка следваща или предходна доставка няма да бъде внесен. Но такава презумпция "за знание" не може да бъде формулирана по начин, който да прави практически невъзможно или прекалено трудно за данъчнозадълженото лице да я опровергае с доказателства.
Re: Срив на тва онова и на некои други работи!
14-12-2011 - 17:34:46
Quote
darkside
Жорес, ти си като Томас Мор, брато. Подкрепям идеята. Тва е утопия на този етап на развитие на нацията, ма е мноу смислено. Радвам се, че има хора мислещи, като тебе, Муза, Асен. Иворад също има оригинални мисли, ма ореола над главата му свети мноу силно и го заслепява. Кемълия също има проблясъци "свише" обаче понякога не ги разбира правилно, ма сички са и свикнали след 10001-вия пост! А за бюрокрацията мое да напиша двайсе тома без да се повтарям....мое да засенча дядо Вазов. Количествено имам предвид...


smiling smiley, нямам никакви допир с Мор даже напротив, неговата теория е неиздържана и е исторически доказано от гледна точка на начина на случване на нещата. По скоро съм повлиан от либертарианството.
Айн Ранд, която също в "Атлас изправи рамене" вкарва читателя към утопично общество, но тук разликата е че е капиталистическо в най - чистия му вид и е на доброволен принцип, можещите хора, които разчитат на собствените си възможности им писва взимат си по една риза, унищожават всичко което са сътворили за да не остава в ръцете на разсипниците и се изнасят.
Драматичния филм с всичко да е държавно вече е гледан и продължаваме да го гледаме частично с друга режисура.
Ако при Мор устройството започва от общото при Ранд в основата е свободата, личността и частната собственост.
Естествено различни епохи и гледни точки но ако хванем и Фредерик Бастиа се вижда, че теоритично още 18в. са започнали мисловни процеси в посока на рационална организация най - близка да човешката същност.

Малък цитат от Държавата на Ф. Бастиа
"Държавата е фикцията, чрез която всеки иска да живее за сметка на всички останали."

и Законът

"Иска ни се Законът да е не само справедлив, но и човеколюбив. Не ни задоволява той да гарантира на всеки гражданин свободно и мирно прилагане на способностите му в интерес на неговото физическо, интелектуално и нравствено развитие; изискваме от Закона да облива нацията в благоденствие, образование и нравственост. Това е съблазнителната заблуда на Социализма."
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
14-12-2011 - 17:54:10
То винаги така се почва: "свободата, личността и частната собственост".
После се оказва, че частната собственост не стига за всички или не е дадена на всички поравно, после без достатъчно собственост почва да не стига и "свободата" и накрая "личността" започва да пише по форумите и да зове да се започва отначало.

А всъщност капитализмът си е най-близо до човешката същност - лакомия до гроб и човек за човека е ... знаете какво.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.