Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и къде ще станат реалност 100те наема.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 13:55:21
Quote
Imotko
Вярно, намалял е наполовина. Което дали е драстично не знам. Зависи от гледната точка. Много хора от различни, свързани със строителството и имотите сфери, ще загубят доходите си. За най-добрите пари ще има винаги и цените на имотите няма да паднат с повече от 5%, защото няма причини за това. Щом и банките развързаха кесията, значи са си преценили нещата.
На мен лично кризата ми допада, защото ми омръзна всеки цървул с имоти да се мисли за милионер и всеки с 5 лева в джоба да става строителен предприемач. Просто много ме дразни хора без капка мозък да печелят много пари, макар чудесно да знам, че в бизнеса не се иска само акъл.

eye popping smiley
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 14:09:24
Quote
ivorad
Г-н Експерте, за последното тримесечие на 2009-а в по данни на АВ за София са отчетени близо 11 000 сделки с НИ. Тази стойност може да се определи всякак, само не и като "продажби почти няма".
Бихте ли посочили, впрочем, броят на сключените имотни сделки в София за последното тримесечие на 2008-а / най-силната година/, та да се убедим окончателно във Вашата експертност, която твърди уточняващо и важно-важно, че спадът е в ПЪТИ. Гледайте да докарате поне 22 000 сделки за този период на 2008-а, защото противното ще означава / за пореден път/ , че просто не знаете за какво говорите.
Успех, г-н Експерт smiling smiley
От тея 11 000 сделки, под 9500 са продажби. Като се има предвид, че подпряха продажбите с глупавите слухове за задължително плащане по банков път.
Най-силната година не беше 2008, а 2006. В сравнение с нея спада е почти 2 пъти (9500/17000)
Но нека почакаме да излезе 1 тримесечие 2010, странно защо се бави, може би не могат да повярват колко много са сделките? *angel*
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:02:46
Най-много сделки има IV тримесечие, след това II, после III и накрая първо I.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:09:15
Quote
dragula
Най-много сделки има IV тримесечие, след това II, после III и накрая първо I.
И?
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:29:04
avatar
Икспертитееееееееее!!!!!!

Темата е за 100те наема
Пляскайте глупости за брой ззззззззделки на друго място.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:38:17
Quote
zlostyr
Quote
margoto123
ЦЪРВУЛКЮ, и майка ми и баща ми и техните родители и прародители са родени в София, рода ми е от София още от времето когато баба ти и дядо ти са се е.....бали по поляните върху сеното.
Иначе щото банките не дават вече ипотечни кредити затова рекламират и ОТПУСКАТ 100 % от стойността на сделката. Ама това селската ти жилка не може да го приеме.

И след като майка ти, баща ти и прабабите и прадядовците ти са родени в София как те възпитаха такъв простак eye popping smiley, много ми е интересно...
Ако е истина това ти си срам за всички кореняци софиянци .

нали нямаше да пишеш тука, кво стана, ФОРУМА - ВЛОГ май не върви нещо, еми то с 50 посещения дневно е така, няма кой да ви чете самозадоволяванията, много неща може да са ти интересни ама простак като теб не може да ги вдене
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:50:09
Малко статистика от мене.
Комунистическо - 10-12к цената, наем 80-120лв - апартамента на баща ми.
Размирните години - не знам, 90-97г - толкова много се сменяха, че няма как да дам достоверна статистика.
97-2001 - 8-10к лева, наем 100лв - и за 4-те години. Пак е около 100. (това за Сливен).
Наеми в София
98-2002 - 15-20к, наем 150-180 - 100-120 наема!
След това вече се "изродиха"нещата и стигнаха 2008 до 100к апартамент - 300 наем. - 330 наема. 3 Пъти по високи цени на апартаментите спрямо наема.
Сега има лек спад и нивата са 50-60к - 200 наем - 250 НАЕМА.
Има още доста, но равновестната точка е под 150 и рано или късно ще я стигнем.
И тя е обусловена от лихвите по заеми > от 6%. т.е. да плащаш само лихва си е 150 наема (без да плащаш изобщо главница).
А заемите в момента са 9% или 50% отгоре. съотношението също е 50% отгоре - т.е има още 50% спад или 2 пъти за да стигнем равнмовесна точка.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 15:52:36
Спокойствие хора! От 1 юли цените тръгват нагоре, честно, само не се нервирайте и не пишете с червено.*drunk*
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 17:10:38
Не знаеш колко си прав.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 17:14:31
Quote
Panther1
Quote
dragula
Най-много сделки има IV тримесечие, след това II, после III и накрая първо I.
И?

Един колега беше написал:
Следвайки тренда за продажба на НИ, се забелязва, че най-много сделки за апартаменти (не за земеделска земя, къщи и т.н.) се сключват III и IV тримесечие. За 2009 спрямо пика от 2007 спада е над 100% (2 пъти) в броя на сключените сделки за страната (т.е. е повече от 2 пъти). За 2010 г. ще видим данните какво ще покажат.
Та затова уточних.
Мога да ви уточня и че ръст може да има и 1000 и повече процента, но спад може да има най-много 100%, т.е. нещо да стане нула. Спад с повече от 100% е математическа безмислица.
Мога да уточня и за значението на коренното население на София за България, от преди да се появи факторът столица. Нищо особено.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход