Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и къде ще станат реалност 100те наема.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 17:45:51
avatar
Във Варна вече има наеми за гарсониери по 150 лв., обаче продажби за 15.000 лв. няма.
Най-тънката продажна цена се върти около 40.000 лв.
Ножицата ( наем - цена ) ще се разтваря все повече.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 18:06:09
Quote
margoto123
за каква доходност говориш като там населението е от 50 год. нагоре, ниско платежеспособно, 90 % от сградите и имотите са празни от години, този град все още е в 1900 година, там банкнота от 100 Е не могат да ти развалят в магазина.

За София става въпрос, нали?
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 18:23:04
Quote
margoto123
ЦЪРВУЛКЮ, и майка ми и баща ми и техните родители и прародители са родени в София, рода ми е от София още от времето когато баба ти и дядо ти са се е.....бали по поляните върху сеното.
Иначе щото банките не дават вече ипотечни кредити затова рекламират и ОТПУСКАТ 100 % от стойността на сделката. Ама това селската ти жилка не може да го приеме.

О, Велико Маргото123,
разкри ме,
дай шанс и на простосмъртните селяни, чийто "родители и прародители не са родени и са се ***********(разхождали) по софийските поляни, а са се ***********(разхождали) по поляните в селото да попие от Твоята мъдрост. О Всемогъщи, съжалявам, че помислих, че твоите родители са дошли в София от село и си станал софиянец/софиянка. Сега разбрах - твоите родители и прародители са от София (кв. Левски, Ботунец или Филиповци), които са станали софиянци, след като съответното селище е влязло пределите на София). Както се казва - видяли управниците на София това забито от бога място и казали "да го присъединим към София". И пак си било забито от бога място, но вече "тези граждани се назовавали софиянци, а кирпичените им къщурки - престижни софийски имоти - топ локейшън".. :]

За банките - това, което ти доверих, О, Прекрасни (извинявай , че не знам дали мъж или жена стои зад ника ти) за ипотечните кредити е информация, събрена от 6 банки (инкогнито). Те обявяват, че дават ипотечни кредити, за да вземат такса за разглеждане на документи и др. такива такси (сега въведоха хиляди такси и т.н.). Но ти сигурно по-добре знаеш, о, форумиста с най-интелигентно-подбран ник.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 18:45:54
Господин АП, Вашият доверен брокер ако няма сделки, други имат. Не всички, естествено, но имат.
Господин АП, Вашите 6 /шест/ инкогнито банки ако не дават кредити, другите дават. Не всички, естествено, но дават.
Но, понеже Вие на ушенце знаете, че в Агенцията по вписванията си чешат /там, кой каквото има/, то може ли да ми обясните от какъв зор сделките в София се вписват с 10 дена закъснение. Ако не са сделки, то какво толкова вписват? Да подскажа-не са продажби от публични търгове.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 19:31:42
Quote
OwnerBG

14. Франция - 34 години (7294 евро, 1152 евро);

:}
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 19:59:16
Quote
margoto123
Quote
antoninus_pius
Quote
margoto123
е, все бях виждал болни мозъци, взе бях виждал валсадори, гренбули, всякакви олита, дори и БАРБАРОНИ, живеещи само виртуално, но такъв РЪБ като тоя от предният пост не бях виждал

най - вероятно това е някой от западналият вече ФОРУМ - ВЛОГ, регистрирал се тука с поредният различен ник

Марго123,
така ме обиди, че ми очерни деня направо :]

Абе ти брокер или горд собственик на панелка си? Нещо много нерви влагаш. Спокойно, ЧСИ и до твоя имот ще стигнат, ако бързаш сега е момента да продадеш (от 1 брокерче знам, че в момента нещо в София продажби почти няма - говорим за всички агенции, не само при него - очаква още поне 10% спад до края на годината). Миналата седмица, мои близки, които търсят имот се обаждат на 1 обява да питат продавачите как могат да продавт апартамент в София, със съответната квадратура за Е 75 000, и те веднага смъкнаха на Е 53 000 (старо строителство от 60-те години, двустаен с 2 балкона около Мол СОФИЯ). Даже и аз се учудих, как за центъра на престижен европейски и световен град (като София), така бързо свалят цената. Но явно хората са си направили сметката.

Не влагайте негативни емоции, гледайте позитивно на нещата. Много насериозно преживяваш спада в цените на имотите - нали знаете, те ще се вдигнат. Все някога.

А, и не съм се регистрирал в другият форум първо, а тук. А за София имам доста задълбочени наблюдения (и баща ми е роден тук) и знам каква беше София преди 20 г. и какво е сега. Непочистена, кална, пълно е с боклуци, кучешки *****, всеки санирал и остъклил по свой проект балконите. Преди 20 г. нямаше дупки по улиците, булевардите бяха проходими (особено при снеговалеж - и тогава имаше доста коли), а улиците се миеха с вода ежеседмично и се чистеха периодично. Я се разходи само в Борисовата градина и виж на какво прилича и я сравни, с това, което е била, като си се родил. Опс, извинявай. Ти не си роден в София, това си личи по изразено комплексарските нападки към всички инакомислещи.

ЦЪРВУЛКЮ, и майка ми и баща ми и техните родители и прародители са родени в София, рода ми е от София още от времето когато баба ти и дядо ти са се е.....бали по поляните върху сеното.
Иначе щото банките не дават вече ипотечни кредити затова рекламират и ОТПУСКАТ 100 % от стойността на сделката. Ама това селската ти жилка не може да го приеме.
A на мене родата още от времето на Римските императори е родена в София.Моите предци са построили западната порта на Сердика.Така че Маргото направо си селянка с тези баби.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 21:18:33
avatar
Не мога да разбера, защо все определяте човек спрямо рожденното му селище. Не можем всички да се родим в Ню Йорк на 5-то Авеню или на Гинза в Токио. Човек може да излиза от село Чурка Смолянско и въпреки това той да е "качествен" като възпитание, добродетели, ценз и интелект. Започвам да получавам комплекси, защото не съм далечен родственик на Юлий Цезар или на Октавиан Август. Аз лично в София стъпвал рядко, обикновенно заради летището.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 21:49:23
ох БАТКО< БАТКО толкова си прост мойто момче, че ставаш само за да го гризнеш сладко БАТКО



antoninus_pius
Те обявяват, че дават ипотечни кредити, за да вземат такса за разглеждане на документи и др. такива такси (сега въведоха хиляди такси и т.н.).

селски, селски, видя се вече, че си от Долно нанагорнище, къде ги събра тия 6 банки незнам, ама явно селската жилка ти е пропуснала малката подробност, че повече от половината банки не взимат такса за разглеждане на документи. Демек според логиката ти банките дават хиляди левове всеки ден за реклами, после плащат заплати всеки ден на хиляди свои служители да разглеждат документи на хилядите клиенти безплатно, без да им отпускат кредит.
Извинявай, ама мисля, че си по загубен и от един прост мияч на чинни някъде на запад, ЕМИГРАНТ демек.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 21:50:10
Quote
javcho
Quote
margoto123
за каква доходност говориш като там населението е от 50 год. нагоре, ниско платежеспособно, 90 % от сградите и имотите са празни от години, този град все още е в 1900 година, там банкнота от 100 Е не могат да ти развалят в магазина.

За София става въпрос, нали?

не бе брат става въпрос за твойто родно село ДОЛНО НАНАГОРНИЩЕ
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 22:00:08
Quote
Imotko
Господин АП, Вашият доверен брокер ако няма сделки, други имат. Не всички, естествено, но имат.
Господин АП, Вашите 6 /шест/ инкогнито банки ако не дават кредити, другите дават. Не всички, естествено, но дават.
Но, понеже Вие на ушенце знаете, че в Агенцията по вписванията си чешат /там, кой каквото има/, то може ли да ми обясните от какъв зор сделките в София се вписват с 10 дена закъснение. Ако не са сделки, то какво толкова вписват? Да подскажа-не са продажби от публични търгове.

Г-н Имотко,
Никъде не съм писал, че в София няма сделки, а, че в момента в София продажби почти няма. Визирам, че спрямо минали години, спадът е в пъти.

Относно банките - аз знам за 6 от 6, че не дават ипотечни кредити, може от всички 30 и кусур банки 2-3 да дават. Но преди даваха повечето банки (над 70%).

Относно агенцията по вписванията - доколкото знам в София работното време с граждани е едва до 13.30 ч. (в други градове е до по-късен час - 15.30 ч.) Затова и мога да си представя колко хора киснат по опашките - доколкото знам около 80-100 души стоят по няколко часа сутрин, за да си получат съответната справка.
Службите работят до този час, тъй като съгласно Закона за нотариусите, нотариалните актове трябва да се представят най-късно 2 часа преди приключване на работния ден на службата. Актовете се вписват незабавно, същия ден и ако работят с граждани и нотариуси до 17-18 ч. няма да могат да изпълнят задълженията си по правилника за вписванията. Иначе в агенцията се вписват и фирми, а и те си извършват съответната проверка.
Т.е. ако се кисне по 10 дни, реално това са 5 осем часови дни! А кисненето по администрация се дължи на:
1. тромава бюрократична система;
2. некадърни служители (не визирам всички - 20% са кадърни);
3 други.

Ти като човек с юридическо образовамие можеш да допълниш 3-та точка.

Имоти винаги ще се купуват/продават. Аз коментирам, че броят на продажбите е намалял драстично, не че няма да се сключват въобще никакви сделки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход