Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и къде ще станат реалност 100те наема.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 22:18:39
Quote
margoto123
ох БАТКО< БАТКО толкова си прост мойто момче, че ставаш само за да го гризнеш сладко БАТКО



antoninus_pius
Те обявяват, че дават ипотечни кредити, за да вземат такса за разглеждане на документи и др. такива такси (сега въведоха хиляди такси и т.н.).

селски, селски, видя се вече, че си от Долно нанагорнище, къде ги събра тия 6 банки незнам, ама явно селската жилка ти е пропуснала малката подробност, че повече от половината банки не взимат такса за разглеждане на документи. Демек според логиката ти банките дават хиляди левове всеки ден за реклами, после плащат заплати всеки ден на хиляди свои служители да разглеждат документи на хилядите клиенти безплатно, без да им отпускат кредит.
Извинявай, ама мисля, че си по загубен и от един прост мияч на чинни някъде на запад, ЕМИГРАНТ демек.

Градски,
Уви не позна. В София работя и живея. От раждането си до преди 2 години живях на 5 мин. от НДК. Обаче преди 2 години селският манталитет у мен натделя и се преместих в Обеля. Тука има достатъчно място да паркирам каруцата с конете да попасат. smiling smiley

Градски,
колко банки рекламират ИПОТЕЧНИ кредити (наблягам на ИПОТЕЧНИ, не на кредити). В момента не повече от 4-5 банки. Другите отпускат ипотечни кредити, но не върху 90% от стойността на имота, а върху доста по-малка част. Отпускат главно потребителски такива.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 22:23:07
Вярно, намалял е наполовина. Което дали е драстично не знам. Зависи от гледната точка. Много хора от различни, свързани със строителството и имотите сфери, ще загубят доходите си. За най-добрите пари ще има винаги и цените на имотите няма да паднат с повече от 5%, защото няма причини за това. Щом и банките развързаха кесията, значи са си преценили нещата.
На мен лично кризата ми допада, защото ми омръзна всеки цървул с имоти да се мисли за милионер и всеки с 5 лева в джоба да става строителен предприемач. Просто много ме дразни хора без капка мозък да печелят много пари, макар чудесно да знам, че в бизнеса не се иска само акъл.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 22:37:36
avatar
Quote
Imotko
На мен лично кризата ми допада, защото ми омръзна всеки с 5 лева в джоба да става строителен предприемач. Просто много ме дразни хора без капка мозък да печелят много пари.

Напълно си прав за това (болдваното).
Жалко, че заради кризата страдат и много "невинни" хора.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 22:42:51
Quote
Imotko
На мен лично кризата ми допада, защото ми омръзна всеки цървул с имоти да се мисли за милионер и всеки с 5 лева в джоба да става строителен предприемач.quote]


С това ти мнение съм съгласен. Надявам се кризата да помогне в бъдеще да оцелеят най-добрите строители, които да предлагат по-високо качество и продажба до ключ на конкурентни цени. Тази лудост от 2005-2008 г. няма да се върне до 10 години (дори според мен това поколение си е направило изводите, следващото не се знае).
Макар че на фона на вдигнатите цени на газта и удара върху икономиката (фирми) и на доходите на домакинставата (няма да се вдигне парното, но и различни стоки и услуги от първа необходимост) проблемите с продажбата и вписването на НИ може да не са най-големият ни проблем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 22:43 от antoninus_pius.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 23:10:17
avatar
Quote
margoto123
ЦЪРВУЛКЮ, и майка ми и баща ми и техните родители и прародители са родени в София, рода ми е от София още от времето когато баба ти и дядо ти са се е.....бали по поляните върху сеното.
Иначе щото банките не дават вече ипотечни кредити затова рекламират и ОТПУСКАТ 100 % от стойността на сделката. Ама това селската ти жилка не може да го приеме.

И след като майка ти, баща ти и прабабите и прадядовците ти са родени в София как те възпитаха такъв простак eye popping smiley, много ми е интересно...
Ако е истина това ти си срам за всички кореняци софиянци .
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 23:34:59
Quote
zlostyr
И след като майка ти, баща ти и прабабите и прадядовците ти са родени в София как те възпитаха такъв простак eye popping smiley, много ми е интересно...
Ако е истина това ти си срам за всички кореняци софиянци .

Zlostyr,
аз съм му го написал на Margoto123: "Сега разбрах - твоите родители и прародители са от София (кв. Левски, Ботунец или Филиповци), които са станали софиянци, след като съответното селище е влязло пределите на София). Както се казва - видяли управниците на София това забито от бога място и казали "да го присъединим към София". И пак си било забито от бога място, но вече "тези граждани се назовавали софиянци, а кирпичените им къщурки - престижни софийски имоти - топ локейшън".

А човекът, ръсейки простотия след простотия, си търси бан.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 23:44:04
Quote
antoninus_pius

Никъде не съм писал, че в София няма сделки, а, че в момента в София продажби почти няма. Визирам, че спрямо минали години, спадът е в пъти.

Мащабно мнение на очевиден експерт!
Г-н Експерте, за последното тримесечие на 2009-а в по данни на АВ за София са отчетени близо 11 000 сделки с НИ. Тази стойност може да се определи всякак, само не и като "продажби почти няма".
Бихте ли посочили, впрочем, броят на сключените имотни сделки в София за последното тримесечие на 2008-а / най-силната година/, та да се убедим окончателно във Вашата експертност, която твърди уточняващо и важно-важно, че спадът е в ПЪТИ. Гледайте да докарате поне 22 000 сделки за този период на 2008-а, защото противното ще означава / за пореден път/ , че просто не знаете за какво говорите.
Успех, г-н Експерт smiling smiley
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 06:23:40
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius

Никъде не съм писал, че в София няма сделки, а, че в момента в София продажби почти няма. Визирам, че спрямо минали години, спадът е в пъти.

Мащабно мнение на очевиден експерт!
Г-н Експерте, за последното тримесечие на 2009-а в по данни на АВ за София са отчетени близо 11 000 сделки с НИ. Тази стойност може да се определи всякак, само не и като "продажби почти няма".
Бихте ли посочили, впрочем, броят на сключените имотни сделки в София за последното тримесечие на 2008-а / най-силната година/, та да се убедим окончателно във Вашата експертност, която твърди уточняващо и важно-важно, че спадът е в ПЪТИ. Гледайте да докарате поне 22 000 сделки за този период на 2008-а, защото противното ще означава / за пореден път/ , че просто не знаете за какво говорите.
Успех, г-н Експерт smiling smiley

Следвайки тренда за продажба на НИ, се забелязва, че най-много сделки за апартаменти (не за земеделска земя, къщи и т.н.) се сключват III и IV тримесечие. За 2009 спрямо пика от 2007 спада е над 100% (2 пъти) в броя на сключените сделки за страната (т.е. е повече от 2 пъти). За 2010 г. ще видим данните какво ще покажат.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 10:10:16
Quote
antoninus_pius
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius

Никъде не съм писал, че в София няма сделки, а, че в момента в София продажби почти няма. Визирам, че спрямо минали години, спадът е в пъти.

Мащабно мнение на очевиден експерт!
Г-н Експерте, за последното тримесечие на 2009-а в по данни на АВ за София са отчетени близо 11 000 сделки с НИ. Тази стойност може да се определи всякак, само не и като "продажби почти няма".
Бихте ли посочили, впрочем, броят на сключените имотни сделки в София за последното тримесечие на 2008-а / най-силната година/, та да се убедим окончателно във Вашата експертност, която твърди уточняващо и важно-важно, че спадът е в ПЪТИ. Гледайте да докарате поне 22 000 сделки за този период на 2008-а, защото противното ще означава / за пореден път/ , че просто не знаете за какво говорите.
Успех, г-н Експерт smiling smiley

Следвайки тренда за продажба на НИ, се забелязва, че най-много сделки за апартаменти (не за земеделска земя, къщи и т.н.) се сключват III и IV тримесечие. За 2009 спрямо пика от 2007 спада е над 100% (2 пъти) в броя на сключените сделки за страната (т.е. е повече от 2 пъти). За 2010 г. ще видим данните какво ще покажат.

Господин Експерт, напомням Ви, че коментирахте сделките в София, а не в страната / направете справка със собственото си мнение/. Аз пак настоявам да дадете точните стойности на сключените сделки за съпоставими периоди, които да докажат, че нивото на продажби в София е:
1. Нищожно.
2. Паднало е в ПЪТИ спрямо най-високите стойности.
Успех, г-н Експерт smiling smiley
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
29-06-2010 - 13:26:15
Намаление на полвина,при полвин цена ако не е сривmoody smiley Как да го наречем?Лек спад в продажбите:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход