Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и къде ще станат реалност 100те наема.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 00:07:40
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 00:22:01
Quote
granit
Тук и сега [www.kalchev.com]

в града ЦВИКАУ, за който има обявени имоти следното: там заведение, магазини и т.н. след 17. 00 часа няма отворено. Най - хубавата кола е за около 5 000 Е със собственици 50 годишни бабиери. 9500 Е годишен наем незнам къде го има, но най - хубавият им хотел е 25 Е на ден с храната. Масовите наеми са около 70 - 100 Е на месец и има празни имоти бол. В този град времето отдавна е спряло. Ако трябва да се прави сравнение с ЦВИКАУ в Германия и някой град в България, то това е може би Павликени или Долно нанагорнище.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 00:23 от margoto123.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 00:31:05
Доходноста е важна, а там я има е е в пъти по добра от тук! Парата е като водата - търси най малкото съпротивление.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 00:31 от granit.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 00:35:42
за каква доходност говориш като там населението е от 50 год. нагоре, ниско платежеспособно, 90 % от сградите и имотите са празни от години, този град все още е в 1900 година, там банкнота от 100 Е не могат да ти развалят в магазина.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 01:38:10
Такова е нивото на влогарите. Труд трябва, и мислене, и учене, с писане на глупости по форумите имоти не се купуват.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 07:26:49
Quote
margoto123
е, все бях виждал болни мозъци, взе бях виждал валсадори, гренбули, всякакви олита, дори и БАРБАРОНИ, живеещи само виртуално, но такъв РЪБ като тоя от предният пост не бях виждал

най - вероятно това е някой от западналият вече ФОРУМ - ВЛОГ, регистрирал се тука с поредният различен ник

Марго123,
така ме обиди, че ми очерни деня направо :]

Абе ти брокер или горд собственик на панелка си? Нещо много нерви влагаш. Спокойно, ЧСИ и до твоя имот ще стигнат, ако бързаш сега е момента да продадеш (от 1 брокерче знам, че в момента нещо в София продажби почти няма - говорим за всички агенции, не само при него - очаква още поне 10% спад до края на годината). Миналата седмица, мои близки, които търсят имот се обаждат на 1 обява да питат продавачите как могат да продавт апартамент в София, със съответната квадратура за Е 75 000, и те веднага смъкнаха на Е 53 000 (старо строителство от 60-те години, двустаен с 2 балкона около Мол СОФИЯ). Даже и аз се учудих, как за центъра на престижен европейски и световен град (като София), така бързо свалят цената. Но явно хората са си направили сметката.

Не влагайте негативни емоции, гледайте позитивно на нещата. Много насериозно преживяваш спада в цените на имотите - нали знаете, те ще се вдигнат. Все някога.

А, и не съм се регистрирал в другият форум първо, а тук. А за София имам доста задълбочени наблюдения (и баща ми е роден тук) и знам каква беше София преди 20 г. и какво е сега. Непочистена, кална, пълно е с боклуци, кучешки *****, всеки санирал и остъклил по свой проект балконите. Преди 20 г. нямаше дупки по улиците, булевардите бяха проходими (особено при снеговалеж - и тогава имаше доста коли), а улиците се миеха с вода ежеседмично и се чистеха периодично. Я се разходи само в Борисовата градина и виж на какво прилича и я сравни, с това, което е била, като си се родил. Опс, извинявай. Ти не си роден в София, това си личи по изразено комплексарските нападки към всички инакомислещи.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 07:30:30
Quote
Imotko
Такова е нивото на влогарите. Труд трябва, и мислене, и учене, с писане на глупости по форумите имоти не се купуват.

Ама те с писане не се и продават. А гледам, че основно пишат напоследък само upper-и. Нещо май скучаете. А и банките нещо напоследък ипотечни кредити избягват да дават.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 16:04:27
Quote
antoninus_pius
Quote
margoto123
е, все бях виждал болни мозъци, взе бях виждал валсадори, гренбули, всякакви олита, дори и БАРБАРОНИ, живеещи само виртуално, но такъв РЪБ като тоя от предният пост не бях виждал

най - вероятно това е някой от западналият вече ФОРУМ - ВЛОГ, регистрирал се тука с поредният различен ник

Марго123,
така ме обиди, че ми очерни деня направо :]

Абе ти брокер или горд собственик на панелка си? Нещо много нерви влагаш. Спокойно, ЧСИ и до твоя имот ще стигнат, ако бързаш сега е момента да продадеш (от 1 брокерче знам, че в момента нещо в София продажби почти няма - говорим за всички агенции, не само при него - очаква още поне 10% спад до края на годината). Миналата седмица, мои близки, които търсят имот се обаждат на 1 обява да питат продавачите как могат да продавт апартамент в София, със съответната квадратура за Е 75 000, и те веднага смъкнаха на Е 53 000 (старо строителство от 60-те години, двустаен с 2 балкона около Мол СОФИЯ). Даже и аз се учудих, как за центъра на престижен европейски и световен град (като София), така бързо свалят цената. Но явно хората са си направили сметката.

Не влагайте негативни емоции, гледайте позитивно на нещата. Много насериозно преживяваш спада в цените на имотите - нали знаете, те ще се вдигнат. Все някога.

А, и не съм се регистрирал в другият форум първо, а тук. А за София имам доста задълбочени наблюдения (и баща ми е роден тук) и знам каква беше София преди 20 г. и какво е сега. Непочистена, кална, пълно е с боклуци, кучешки *****, всеки санирал и остъклил по свой проект балконите. Преди 20 г. нямаше дупки по улиците, булевардите бяха проходими (особено при снеговалеж - и тогава имаше доста коли), а улиците се миеха с вода ежеседмично и се чистеха периодично. Я се разходи само в Борисовата градина и виж на какво прилича и я сравни, с това, което е била, като си се родил. Опс, извинявай. Ти не си роден в София, това си личи по изразено комплексарските нападки към всички инакомислещи.

ЦЪРВУЛКЮ, и майка ми и баща ми и техните родители и прародители са родени в София, рода ми е от София още от времето когато баба ти и дядо ти са се е.....бали по поляните върху сеното.
Иначе щото банките не дават вече ипотечни кредити затова рекламират и ОТПУСКАТ 100 % от стойността на сделката. Ама това селската ти жилка не може да го приеме.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 16:39:05
Quote
OwnerBG
17 г. нужни за печалба от имот под наем в БГ

4. България - почти 17 години (1185 евро, 380 евро);

Къде ги видях тия пари и наеми не ми е много ясно. Сега 3-стаен около 100м2 (с общите части) в краен квартал (Люлин, Младост и т.н.) върви около 700-800Е/м2. Много ли е или малко не го коментирам. Наем за подобен апртамент в подобен квартал е около 300Е/обзаведен.
сметката е:
покупка 100м2 * 700Е = 70 000Е
обзавеждане 8 000Е (минимум да се даде под наем)

месеци за изплащане: 260 или около 22 години.
На всеки 5 години имаш още поне 2-3000Е козметични ремонти, ако имаш късмет да не ти съсипят апартамента.

Ако включиш и ипотеката става дявол на магаре winking smiley.

Колкото и да е странно това положение на нещата работи основно и само за наемодателите. Пояснявам - масата наемодатели са наследили или купили жилищата си на цени много по-ниски от тия 700Е. Другата част са някои по-сериозни инвеститори или фондове, които купуват на едро и на цени също по-ниски от обявените. Никой от тия хора (те първите са и без значение) нямат интерес цените да падат. Ако едно жилище се изплаща от наеми за 30-40 години, няма никаква финансова логика да го закупуваш, вместо да го ползваш под наем. Това обрича една част от народонаселението да бъде вечния наемател с всички плюсове и минуси на това положение.

Моето мнение е, че 100-те наема ще си останат в спомените на бъдещите вечни наематели и ножицата между наеми и цени все повече ще се разтваря. Имаше един момент, който и предизвика и част от истерията в надуването на балона, когато един имот беше около 140-150 наема. Тогава и ние си направихме сметката, че вместо 1000лв. на хазаина можем да плащаме средно 1600лв. на банката за 7 години и да си имаме собствен офис. Ако наема беше 300лв. а вноската към банката 3000лв. сметката не излиза ама никак. Само че който купил, купил сега нещата стават все по-трудни, а понякога и невъзможни.
Re: Кога и къде ще станат реалност 100те наема.
28-06-2010 - 17:32:48
Quote
Моето мнение е, че 100-те наема ще си останат в спомените на бъдещите вечни наематели и ножицата между наеми и цени все повече ще се разтваря

Няма как да стане, нещата се взаимно се обуславят "доходи<=> наеми <=> цени". Т.е. ако наемите са много ниски никой няма да купува което ще свали цените. Под доходи се има предвид платежоспособно търсене. Дали ще са 100 наема не знам но не могат да станат да речем 1000. Това с колко наема е цената на имота винаги помага при оценка дали един имот е скъп или евтин. Естествено че за едни едно нещо е скъпо за други евтино за теб 100 наема с евтино, други могат да мислят че е скъпо. Най-важното за една цена обаче е търсенето и предлагането.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход