Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спад?На лихвите по депозити-да!

Публикувано от Перловец 
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 22:27:49
avatar
Quote
scbfc
Абе, тука що няма брокери? Те навремето даваха едни хубави съвети.

Що питаш?Да ти продам един?:]
neo
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 22:32:46
Quote
scbfc
Абе, тука що няма брокери? Те навремето даваха едни хубави съвети.
Сега е сезона на ипотекари и продаващи собственици.winking smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 22:37:12
avatar
Quote
neo
Quote
scbfc
Абе, тука що няма брокери? Те навремето даваха едни хубави съвети.
Сега е сезона на ипотекари и продаващи собственици.winking smiley

Сега е сезона на хора без пари,наричащи се "влогари" мечтаещи да им подарят имот:]
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 22:37:17
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,

Това, че цените станаха от тройни, двойни не е истинското пукане на балона, не си следил теорията на имотните балони - падане бултрап, срив, отчаяние....

сега е ред на балона на влоговете...

не сега, рано е

Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите?

Тук е най-голямата опасност. Гръмне ли обаче банковата система, ипотекарите яко им дупе, ако не вярвате вижте лихви от по 350% през 1997...

winking smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 22:41:19
avatar
Quote
greenbul
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,

Това, че цените станаха от тройни, двойни не е истинското пукане на балона, не си следил теорията на имотните балони - падане бултрап, срив, отчаяние....
Теорията не я следя.Следя практиката.

сега е ред на балона на влоговете...

не сега, рано е
Казах-зимата

Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите?

Тук е най-голямата опасност. Гръмне ли обаче банковата система, ипотекарите яко им дупе, ако не вярвате вижте лихви от по 350% през 1997...
Верно ли?И къде ги видя тези лихви при положение,че банките просто...изчезнаха?!И защо се хващаш за ипотеките ,а не помислиш за влоговете?!А?
winking smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
26-05-2010 - 00:50:49
Quote
Перловец
Quote
greenbul
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,

Това, че цените станаха от тройни, двойни не е истинското пукане на балона, не си следил теорията на имотните балони - падане бултрап, срив, отчаяние....
Теорията не я следя.Следя практиката.

сега е ред на балона на влоговете...

не сега, рано е
Казах-зимата

Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите?

Тук е най-голямата опасност. Гръмне ли обаче банковата система, ипотекарите яко им дупе, ако не вярвате вижте лихви от по 350% през 1997...
Верно ли?И къде ги видя тези лихви при положение,че банките просто...изчезнаха?!И защо се хващаш за ипотеките ,а не помислиш за влоговете?!А?
winking smiley

Щом е такава работата няма да коментирам повече. Тези дето следите практиката не сте ми интересни. Може да звучи много остроумно 'аз следя практиката', но аз на това му казвам да не виждаш по-далече от носа си. Преди 2 години едни такива дето следяха практиката, а не тероята, се набълбукаха с панелки дето горчиво ще плащат следващите 30 години. И преди и сега имотите се подчиняват на икономическите закони. Най-простият от тези закони е, че цената на апартемент е нормално да е 100 наема. От там нататък, колкото и да спамите форумите ефектът е 0 /нула/.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
26-05-2010 - 07:38:02
Quote
greenbul
И преди и сега имотите се подчиняват на икономическите закони. Най-простият от тези закони е, че цената на апартемент е нормално да е 100 наема. От там нататък, колкото и да спамите форумите ефектът е 0 /нула/.

Що да не е по-нормално от "нормалното"100 наема ,да са 82,5 или 93,2 наема или пък 120 наема?Откъде се шири тая легенда и се обявява за икономически закон не е ясно?Икономически закон е закона за търсенето и предлагането и цената е пресечната им точка-няма 100,няма 200!
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
26-05-2010 - 08:20:26
avatar
Quote
greenbul



Щом е такава работата няма да коментирам повече. Тези дето следите практиката не сте ми интересни. Може да звучи много остроумно 'аз следя практиката', но аз на това му казвам да не виждаш по-далече от носа си. Преди 2 години едни такива дето следяха практиката, а не тероята, се набълбукаха с панелки дето горчиво ще плащат следващите 30 години. И преди и сега имотите се подчиняват на икономическите закони. Най-простият от тези закони е, че цената на апартемент е нормално да е 100 наема. От там нататък, колкото и да спамите форумите ефектът е 0 /нула/.

Само 1 дума ми е достатъчна за да разбера колко ти е умствения капацитет-набълбукаха Панелките ги изкупиха такива селяни като тебе.Защото следят теорията:]И когато "теоритично" им казваха,че ръстът ще е постоянен,те не разбираха,че на практика няма как да стане това.Ти си от онези папагали,които повтарят едни и същи заучени фрази.Как не си размърдате малко мозъците ,а четете един от друг и го повтаряте....100 наема:]Може,ако наемите са по 400 евро в любимият ви Люлин-там ще купувате по толкова.
Не се напъвай да ми отговаряш за да не получиш херния...
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
26-05-2010 - 10:13:59
Quote
Перловец


Ти или си наистина...ограничен или просто си *xxx*.Голям икономист се извъди Лихва от 10% по влог как се нарича?И кой дава такива лихви по влогове и как ще ги плати?:]Процесът ще е бавен и мъчителен,когато през зимата ще се редите по опашки за да теглите по 200 евро на ден...А дали ми липсва ...кешът ..не си ти ,който ще определи...Кеш има само тук и при мафията...Освен имоти има и други ...дълготрайни..активи...драги ми Смехурко...Стой си в хралупата с ...кеша:]

:}
Добре ме разсмиваш. Ако лихвите по влоговете ти се виждат големи тогава тези по кредитите трябва да ти изглеждат огромни. Вземи един ръбест камък и си пооправи гънките по мозъка а след това да обясниш как при тези лихви ще се намерят бъдещи ипотекари да купуват НИ

Quote
Перловец
А сега да си дойдем на думата...В тази страна няма нито развита "пазарна" икономика-търговия с ценни книжа,злато,скъпоценни камъни....Затова и спорът се върти около влоговете и имотите...Българинът няма къде да си влага парите-изборът е банки или имоти...Примерно...дай ми цена за 3 карата рубин;(не синтетичен) в Бг и такъв в ...нормална страна...дори и в Русия.Злато ,изкупувано по...29:]лева грама за 18 карата...Икономисте???

Има едно домашно животно дето му викат "кон с капаци" ...може и "кираджийски кон".
Ти сериозно ли си мислиш, че хората които знаят как да печелят пари са ограничени в опциите си къде, как и кога да ги влагат и съхраняват. Има трезори, банки в чужбина, чужбински борси и пазари на всичко това което казваш ,че го нямало в БГ.
Изборът "банки или имоти" е за такива като теб - с капаци .
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
26-05-2010 - 11:25:00
avatar
Quote
status
Quote
Перловец





Добре ме разсмиваш. Ако лихвите по влоговете ти се виждат големи тогава тези по кредитите трябва да ти изглеждат огромни. Вземи един ръбест камък и си пооправи гънките по мозъка а след това да обясниш как при тези лихви ще се намерят бъдещи ипотекари да купуват НИ

Комплексът ти е явно липсата на пари..Затова,както и други-карате,варате и до кредитите стигате...Къде съм намекнал дори за тях?!Аз все пак имам гънки,докато ти ползваш чужди и не по предназначение. /color]:]

Quote
Перловец
А сега да си дойдем на думата...В тази страна няма нито развита "пазарна" икономика-търговия с ценни книжа,злато,скъпоценни камъни....Затова и спорът се върти около влоговете и имотите...Българинът няма къде да си влага парите-изборът е банки или имоти...Примерно...дай ми цена за 3 карата рубин;(не синтетичен) в Бг и такъв в ...нормална страна...дори и в Русия.Злато ,изкупувано по...29:]лева грама за 18 карата...Икономисте???

Има едно домашно животно дето му викат "кон с капаци" ...може и "кираджийски кон".
Ти сериозно ли си мислиш, че хората които знаят как да печелят пари са ограничени в опциите си къде, как и кога да ги влагат и съхраняват. Има трезори, банки в чужбина, чужбински борси и пазари на всичко това което казваш ,че го нямало в БГ.
Изборът "банки или имоти" е за такива като теб - с капаци .

Има едно домашно животно,което се нарича голяма бяла птицаwinking smileyТи сериозно ли мислиш,че хората,които са масови вложители тичат насам натам в чужбина и въртят пари?Обикновенно ,човек,който няма какво да каже -като теб,не трябва да го повтаря...Първо се научи да четеш,после да осмислиш прочетеното и най-накрая да се спотаиш като глиган в тръстика .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-26 11:26 от Перловец.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход