Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наше село

Публикувано от TZARS 
Наше село
30-05-2010 - 11:06:46
avatar



Снимки от наше село "затихващ тип". Дали ще се възроди ?
Re: Наше село
30-05-2010 - 11:57:45
Зор работа...winking smiley
Re: Наше село
30-05-2010 - 12:16:37
avatar
Дадености:
път – има някаква връзка със света
стълбове с жици – тока, аха да тръгне
водопровод – вероятно под земята
дворове – готови УПИ-та (така желаната от всички регулация)
къщи – можеш да ги реновираш, без нужда от ПУП, проект и технически надзор
магазин – бъдещ МОЛ (с малко повече инвестиции)
природа – отлично екоравновесие
Липси:
Няма хора, които да дадат живот на едно наше село
А може и да се намерят.
Re: Наше село
30-05-2010 - 13:51:59
За целта трябва половината софиянци да останат без работа и да се върнат по родните места....:]
Re: Наше село
30-05-2010 - 14:07:29
avatar
Току виж, някой напише:
Аз тръгнах от това селце и сега живея в луксозен мезонет 160 кв.м. в кв.Лозенец с две подземни паркоместа и паркирани нови коли, чист месечен доход 3.000 лв. и се гордея, че съм постигнал всичко това.
Готов съм да инвестирам някой лев, за да възродя родното си село.
Re: Наше село
30-05-2010 - 14:29:31
Много от тези хора забравят от къде са тръгнали и едва ли ще дадат някой лев,но има и такива!Някои даже са забравили за селата си,напълно са променили начина си на живот,харесват снобщината,блъсканицата,лъскавите Хапартаменти и всичката градска олелия!
Да се надяваме Царю,че много от истинските софиянци,на които им е писнала софийската селяния ще си купят по едно такова селце и ще го възродят с парите на новите "софиянци",които дават за наеми.......winking smiley
Няма друга държава в Европа,където селата да са толкова безлюдни както при нас!Грешката не е в хората,които са избягали в града,грешката е в политиците ни от близките 30-40 години та до днес!
Re: Наше село
30-05-2010 - 17:36:35
avatar
Точно така.

София в момента е ужас, не искам да се връщам към 2008г., когато беше ужасна.

Данчето Фън-дупкова все още не може да се възприеме като кмет, Бат Бройко трябва на й казва на какво да заложи.
Не, че строежа на околомръсното при Драгалевци не върви, но явно за сметка на останалата мрежа, дето е под всякаква критика.

Но все пак - не виждам причина всички да са тук. Като пропуснем целенасоченото унищожаване на селското стопанство, нашенеца започва да се ориентира към близките села, заради лудницата и невероятната мръсотия в София.

Както по татово време - вилна зона - Бояна, а сега най-идиотксия квартал, заселен предимно от мутанти, щото - видите ли - било престижно.

Но само идиот би живял на северния склон на една планина, където зимата започва септемри и свършва май месец. Евентуално.

Та - няма да е далече отрезняването на нашенеца, че прогнозата от 149Е на жълтите павета е близо - кой ще купи имот в средата на мизерията?

За да бъде отдаван под наем?

Я стига.

Тепърва на Бг-товеца ще му светне под шапката, че може да работи със същия успех на 40 км. от София, отколкото да се бори с неорганизиранaта и обречена на неуспех "инфраструктура" столица.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-30 17:38 от дидо.
Re: Наше село
30-05-2010 - 22:49:13
Когато обикалям/последните години ми се случва често/ съседните държави/бивша Югославия,Румъния,Гърция/,близки като манталитет и доходи до нас,ме хваща яд,че няма нито ЕДНА празна селска къща!!!Нито една!!!Винаги съм се чудил какъв е поминъка на тези хора,от къде си изкарват прехраната???Винаги съм се чудил защо съседските/нам държави/ селски къщи струват колкото един панелен апартамент в Сф????Винаги съм се чудил,защо тези хорица не отиват в големия град,за да изкарват Големите пари???
Трудно намирам отговора,защото трудно вярвам,че нещата може да са толкова прости както те ми го обясяват,не като при нас-всичко да е мноооооооого сложно!!!
Re: Наше село
31-05-2010 - 00:15:22
В БГ има око 150 напълно изоставени села,в които последният регистриран жител ги е напуснал или е починал преди повече от 10 години.
Около 300 пък са тези с няколко регистрирани по постоянен адрес жители,които обаче по настоящ адрес отдавна са другаде и е въпрос на чисто техническа формалност да отидат в горната категория.
Още няколко пъти по толкова са на доизживяване...

По-голямата част от тези села са планински и имат чудесни данни за развитие на туризъм целогодишно.
Напълно изоставени села без нито един жител се срещат навсякъде,дори в район радиус 20 км от София.Много често минавам покрай едно село...Мала Раковица.Напълно изоставено.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход