Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спад?На лихвите по депозити-да!

Публикувано от Перловец 
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:28:14
Хех smiling smiley Горното написах от погледа на потребител, а не на далажераджия (водещ инвеститор) winking smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:33:48
avatar
Те мнозина така щедро просветляваха инвестиционно народа, де сега е на зачот по дисциплината в канторите на ЧСИ-тата. И мнозина Просветители днес не смеят да си признаят как са съветвали, че да не би да ги потърсят за дивиденти просветлените.

А бе, вие още ли вярвате в американската приказка пребоядисана в цветовете на трибагреника ни?
Една ябълка, две ябълки - милионер!
Един имот, два кредита - Инвеститор!
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:34:30
Горното беше към по-горния. А твоите приказки не променят факта, че за последната година и половина т.нар от теб Дълготрайни Активи са загубили около 30% от стойността си (без да смятаме амортизацията), докато в същото време "балъците" с влоговете сме примерно на +10% (и нагоре). Малко, но от сърце. Няма лошо - продължавай да просвещаваш хората.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:40:30
Не бе другарю, само си питам
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:47:43
Ами щом питаш, другарю, да ти кажа - практически всички сериозни инвеститори имат и пари кеш и на депозит, тоест "инвестират" И в депозити.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:51:47
Валс, пак пишеш без да мислиш. Колко пъти съм ти казвал, първо да осмислиш прочетеното, после да пишеш.. доста си импулсилен smiling smiley Просветлявам те за първични неша. От тук насетне НЯКОИ хора могат да си направят и сметката winking smiley кой ти говори за съвети въобще... (тва е и към партнера)
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:53:03
Гледайки разни финансови отчети май няма как да се съглася...ама щом си рекъл нека бъде твоето*beer*

Апропо няма да е лошо да се научи действието изваждане от номиналната лихва на инфлацията и да не вземе да се окаже, че парите уж са се увеличили пък покупателната им способност намаляла...
И не всичко е само имоти или депозити....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-25 20:58 от tuomas.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:57:40
Quote
Svetlio
Лихвите са за хора, които не умеят да въртят парите или ги е страх (буквално). Банките, разбира се, се възползват от това (и с право).
Имотите са за хора, които имат нужда от тях или искат да вложат парите си в ДЪЛГОТРАЕН АКТИВ. Тоест идеята тук не е да въртят парите (това не е търговия), а да ги ВЛОЖАТ.

Много хора тук не разбират тези прости неща, за това си позволявам да ги просветля smiling smiley

Направо ми светна като с електрожен в очите !eye popping smiley

За твое сведение - виж Софикса а после и някои други борси за 2-3 години назад. Не ще ти светне, ами ще ти призлее от "извъртяни смелчаци" (буквално).
Имотите са за хора и затова се строят и всеки има нужда - ама да си чувал за "прокрустовото ложе" където като ти щръкнат краката и ти ги режат ?
И кой те излъга, че имот = дълготраен актив. Аз пък ще ти кажа , от дългогодишен личен опит , че на имотът собственикът му е актив и то дълготраен (ако имаш повече от един имот ще знаеш колко са данъците , ядовете, подръжката и прочие "екстри" за собствениците и дали имаш уста за тази лъжица).
И като как реши, че ВЛАГАНЕТО на пари в имоти е добро вложение - откога тухлите, бетонът и керемидите са ликвидни и конвертируеми до степен да си купиш шкембе-чорба, две кебапчета и една бира чрез размяна в натура ?
И да знаеш - "простите неща" не са за прости хора щото гениалните неща са обикновено прости неща .:]
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:58:59
avatar
Светльо, до момента не съм видял нито един добър съвет в темата, освен този, че покупката на имоти към момента все още си е жива набутвация.

Ти, като по-разбиращ, може би ще предложиш на аудиторията един добре аргументиран и логически обоснован разумен инвестиционен план, който да замести така рисковите банквовите депозити??!
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 21:02:25
С първия цитат БУЛВАЛНО нищо не ми каза smiling smiley
Другото - след като имотът не може да бъде актив за имащият полза от него (обитаващ, наемодател), обясни ми как един депозит ще бъде такъв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход