Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 12:09:18
avatar
Quote
cecoo1977
КАТО ФАКТ,75КВ РЕЛНА ПЛОЩ ЕПК 3 ЕТ ,В ОБЕЛЯ ЗА 26000 ЕВРО РЕАЛНА ЗДЕЛКА,ПРОДАЕН

това 3 стаен ли е?

ако да то това се равнява на 100 кв.м. ново строителство... (260 Е кв.м.)

мисля че това са реалните цени ... все пак и в Обеля има ново строителство smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 12:36:09
Quote
palamud
Quote
cecoo1977
КАТО ФАКТ,75КВ РЕЛНА ПЛОЩ ЕПК 3 ЕТ ,В ОБЕЛЯ ЗА 26000 ЕВРО РЕАЛНА ЗДЕЛКА,ПРОДАЕН

това 3 стаен ли е?

ако да то това се равнява на 100 кв.м. ново строителство... (260 Е кв.м.)

мисля че това са реалните цени ... все пак и в Обеля има ново строителство smiling smiley

Като гледам правописа на Цецо :РЕАЛНА ЗДЕЛКА,ПРОДАЕН winking smiley, мисля че няма проблем да живее до Асан и Айшето winking smiley. Айде на новото строителство в Обеля smiling smiley - 260 Е/м2. Само ми покажи подобна обява, може и аз да се навия да купя smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 14:07:01
Quote
Пламен Николов
Quote
cecoo1977
КАТО ФАКТ,75КВ РЕЛНА ПЛОЩ ЕПК 3 ЕТ ,В ОБЕЛЯ ЗА 26000 ЕВРО РЕАЛНА ЗДЕЛКА,ПРОДАЕН

Имам познат - живее в ЕПК в Обеля. Събрали се всички умници (100-ина на брой) и спрели парното. В мазетата не може да се влезе, защото не е ясно какво ще намериш. Последно някакви клошари се бяха нанесли. Това са добрите ЕПК - близо до метрото. Има още три блока, където по-бледите хора са малцинство. Там май и асансьор няма. Тук доста хора хвалят ЕПК-то, ама не мога да си представя как могат над 100 семейства да намерят някакъв консенсус за ремонт или облагородяване на околната среда.
А ако искаш нещо съвсем евтино - пробвай в бл. 20 в Ямбол winking smiley.

Законодателя е решил въпроса. Не случайно собствениците могат да създадат сдружение - юридическо лице...

*black eye*
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 18:07:13
Quote
iciltd
Quote
Пламен Николов
Quote
cecoo1977
КАТО ФАКТ,75КВ РЕЛНА ПЛОЩ ЕПК 3 ЕТ ,В ОБЕЛЯ ЗА 26000 ЕВРО РЕАЛНА ЗДЕЛКА,ПРОДАЕН

Имам познат - живее в ЕПК в Обеля. Събрали се всички умници (100-ина на брой) и спрели парното. В мазетата не може да се влезе, защото не е ясно какво ще намериш. Последно някакви клошари се бяха нанесли. Това са добрите ЕПК - близо до метрото. Има още три блока, където по-бледите хора са малцинство. Там май и асансьор няма. Тук доста хора хвалят ЕПК-то, ама не мога да си представя как могат над 100 семейства да намерят някакъв консенсус за ремонт или облагородяване на околната среда.
А ако искаш нещо съвсем евтино - пробвай в бл. 20 в Ямбол winking smiley.

Законодателя е решил въпроса. Не случайно собствениците могат да създадат сдружение - юридическо лице...

*black eye*

Какво съдружие бе братко, то двама души не могат в едно ООД да да се разберат ти ми говориш за 100 апартамента. 90% от българите са генетичн болкук дето слуша чалги и гледа биг брадър. как да им бясниш на тия идиоти какво е хубаво. то като е дошло от село да намаже входа с бажна боя и вече му вика суперлукс ремонт. Санирането на блокете може да стане само с дебела яка тояга и бой, бой докато уват селските кратуни на обитаващите ги.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 18:19:58
avatar
И във Виена не са по-малки селяни smiling smiley

Имаш срок 1 година иначе държавата санира и после по 100 Е данък на месец за 10 години...
няма не искам smiling smiley

така че споко за големите сгради.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-06-2010 - 21:31:48
Виена? Ние Виена няма да я стигнем и след 100 години. Дори и в Братислава дето е град колкото Пловдив, хората са си направили средата нормална. Тука обаче жилището е смисълът и инвестицията на живота. Може на продънен дюшек да спи, ама българина спокойно си спира парното, защото само мисълта, че е собственик го топли достаъчно. Аз съм 100% за да се направи като във Виена, а който не може да си позволи да живее в Софиа, България е достатъчно голяма. Не мога да приема бабичка да живее в апартамент за 500 000 лв и да чака на социалния патронаж да си донесе две канчета храна. Не е нормално, братя европейци, това е просто абсурд!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 16:01:03
Не идва срив,идва нормализиране...Изчетох доста разсъждения тук и искам да предложа моята гледна точка.По нещастие и аз сам собственик на два три имота в България,наследствени,не купени,не бих купил нов по една проста причина,не е икономически обосновано,дори и със сегашното поевтиняване,ще се обоснова,живея в чужбина и тук нещата стоят така,наема е средно 20 процента по скъп от цената на ипотеката,вярно в момента лихвите са ниски,но дори и в наи високите и нива тук ,нещата бяха на кантар,наема покрива ипотеката,тоест има някакъв стимул да купиш и да инвестираш малко твои пари,с евентуалната идея след време да спечелиш от повишение на цени... Как стоят нещата в България,ами взех търсачката на един саит и направих кратка справка,Сложих апартамент между 40 -60 квадрата в познат квартал в Варна,излезе че за да си купя такъв ми трябват около 30к евро,хаиде дам кажем че ще направя оферта на 27к и те се сагласят,5к собствени 22 кредит,като минимум 500-550 лв месечно ипотека,плюс данаци които да платиш плюс какво ли още не,и риска ако не платиш да те изритат и да загубиш самоучастието,плюс самата идея че с тоз депозит в родината няма банка която да те ощасливи с кредит. Наема на подобно такова жилище в същия район и състояние е 250 лв,тук даже и не мисля да се пазаря щото е смешно.. и така излиза ми два пъти по евтино да живея под наем,с много по малка отговорност и риск,да ви кажа честно,ако не е прослувутата любов на нашенеца към имота,целия строителен бизнес ще загине геройски,но все пак така или иначе нещата се променят и мисленето на новото поколение също,и всеки разбира че е по добре да живее до работата и бизнеса си а не да си търси работа до имота си,така че според мен въпреки приказките за себестоиност и дрън дрън,жилищата ще поевтиняват до момента в които горе долу се срещнат с моята формула тоест равен или по ниска от наема,другия вариант е наемите да растът,което явно не се случва поради намалелите доходи.И така съгласни ли сте с моите съждения и ако не защо?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 16:23:40
Quote
mishuk
Не идва срив,идва нормализиране...Изчетох доста разсъждения тук и искам да предложа моята гледна точка.По нещастие и аз сам собственик на два три имота в България,наследствени,не купени,не бих купил нов по една проста причина,не е икономически обосновано,дори и със сегашното поевтиняване,ще се обоснова,живея в чужбина и тук нещата стоят така,наема е средно 20 процента по скъп от цената на ипотеката,вярно в момента лихвите са ниски,но дори и в наи високите и нива тук ,нещата бяха на кантар,наема покрива ипотеката,тоест има някакъв стимул да купиш и да инвестираш малко твои пари,с евентуалната идея след време да спечелиш от повишение на цени... Как стоят нещата в България,ами взех търсачката на един саит и направих кратка справка,Сложих апартамент между 40 -60 квадрата в познат квартал в Варна,излезе че за да си купя такъв ми трябват около 30к евро,хаиде дам кажем че ще направя оферта на 27к и те се сагласят,5к собствени 22 кредит,като минимум 500-550 лв месечно ипотека,плюс данаци които да платиш плюс какво ли още не,и риска ако не платиш да те изритат и да загубиш самоучастието,плюс самата идея че с тоз депозит в родината няма банка която да те ощасливи с кредит. Наема на подобно такова жилище в същия район и състояние е 250 лв,тук даже и не мисля да се пазаря щото е смешно.. и така излиза ми два пъти по евтино да живея под наем,с много по малка отговорност и риск,да ви кажа честно,ако не е прослувутата любов на нашенеца към имота,целия строителен бизнес ще загине геройски,но все пак така или иначе нещата се променят и мисленето на новото поколение също,и всеки разбира че е по добре да живее до работата и бизнеса си а не да си търси работа до имота си,така че според мен въпреки приказките за себестоиност и дрън дрън,жилищата ще поевтиняват до момента в които горе долу се срещнат с моята формула тоест равен или по ниска от наема,другия вариант е наемите да растът,което явно не се случва поради намалелите доходи.И така съгласни ли сте с моите съждения и ако не защо?

Принципно да, с една поправка обаче. Българинът е финансово негрмотен човек. Нашето общество за първи път преживява имотно-кредитен балон. Когато изпият горчивата чаша до край, много вероятно е да не се вземат ипотеки за имот дорде има живи да разказват. Просто България не е нормална държава, където да си направиш сметката наем/вноска. Тук за едно десетилетие преживяваме минимум по една катастрофа.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 16:51:39
Алооо, сривльовците, като сте толкова начетени, да ми кажете защо минаха две години от началото на кризата и хората още вземат кредити за покупка на имот. Вие сте най-умните, що ли. А, впрочем, тия пък от чужбина учените, са от най-най-умните, щото са от чужбина де, пък ние тука ядем колците с доматите. И не щем да живеем под наем.
Та да повторя въпроса-защо още не сме фалирали и измрели от глад поради финансовата ни неграмотност и защо хората продължават да вземат кредити за покупка на имот.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
27-06-2010 - 16:58:55
avatar
Quote
greenbul
Нашето общество за първи път преживява имотно-кредитен балон. Когато изпият горчивата чаша до край, много вероятно е да не се вземат ипотеки за имот дорде има живи да разказват.

Едни държави са изживявали икономическа криза, други имотна, но при нас е джак пот.
В момента преживяваме "икономически - имотно - кредитна" криза. Тези които са с кредит до 50 % от стойността на имота си, ще преодолеят трудния период.
В повечето случай строителството е издърпвало закъсалите държави напред.
Сега обаче, строителството е в най-тежко положение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход