Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 09:25:10
За съжаление това са реалните цени. Затова и пазарът е поумрял. Едните нямат пари и не купуват, другите не могат да издържат на по-ниски цени и не продават и не строят ново. Засега пазарът си шава по-малко, което мен лично напълно ме устройва.
Може купувачите да искат цени по 500, което може и да се случи на места, забравени от бога, може и да искат и по 300, което определено няма да се случи. Тяхно право е.
А за лошия мениджмънт си напълно прав. Много народ от инвеститорите ще издуха суМата, ще завлече и някой и друг нещастен купувач със себе си, ама това си е част от играта. Това, че някои ще фалират, не означава автоматично, че цените ще паднат. Напротив, означава точно обратното, ако го разбираш.
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 10:22:05
И сега една новина за всички хитрушковци дето ежедневно се самозалъгват, че могат да изчакат с продажбите, защото кризата аха-аха и ще отмине:

Quote

След кризата вдигат осигуровките за пенсия

След излизане от кризата, през 2014-15 година, може постепенно да се увеличава размерът на вноската за пенсии и това увеличение да достигне до 6%.Това каза директорът на НОИ

Разбрахте ли 2014-2015, а до тогава:

1.9
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 11:14:44
Quote
Imotko
За съжаление това са реалните цени. Затова и пазарът е поумрял. Едните нямат пари и не купуват, другите не могат да издържат на по-ниски цени и не продават и не строят ново. Засега пазарът си шава по-малко, което мен лично напълно ме устройва.
Може купувачите да искат цени по 500, което може и да се случи на места, забравени от бога, може и да искат и по 300, което определено няма да се случи. Тяхно право е.
А за лошия мениджмънт си напълно прав. Много народ от инвеститорите ще издуха суМата, ще завлече и някой и друг нещастен купувач със себе си, ама това си е част от играта. Това, че някои ще фалират, не означава автоматично, че цените ще паднат. Напротив, означава точно обратното, ако го разбираш.

Щом като пазара е поумрял, това не са реалните цени.
При това предлагане, умрял пазар означава надолу. Докато живне.
Дори всички обекти да бъдат спряни и нови да не се започват, предлагането ще надвишава търсенето още години.
Нито прираст, нито миграция може да насели тъмните вечер апартаменти.
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 13:53:32
Имотко.
Как взема 500-600лв.
Един пример от миналото, че ми е личен
На апартамента на баща ми 89 година!
280кв м мазане на стени. 1 майстор + 2 калфи + аз и баща ми им носим материал + майка ми готви.
Работата свършена за 2 дена по 15 часа + 1 ден фина шпакловка (само майстора). Цена 850лв!!!
Сега за същото искат по 3-4000лв, че и повече. Ебаси надницата дето трябва да направят! (500лв на ДЕН)
И сутеньорите, и наркопласьорите на най ниското ниво - шофьорчета и дилърчетата на по 18г дето разнасят по 1-2 дози, не вземат по толкова ...
Мазането е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НИСКО КВАЛИФИЦИРАН ТРУД!
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 14:17:03
avatar
Quote
Imotko
Като ви казвам, че не разбирате, знам какво имам предвид. Не само в България мазач може да взема повече от програмист.
По темата: мазачите вземаха по 800 лева, сега вземат по 500-600. Това е тежък физически труд, не може да работи човека без пари, защото толкова ще работи. Няма да има производителност и качество, и т.н., неща, които форумните спецове пред компютрите няма как да ги разбират. И много други неща има, които няма как да ви ги напиша във форум, написал съм достатъчно, който иска да разбира. Това, че на работника надницата му е паднала с 25% не значи, че цените на имотите следва да паднат с 50%.

мале мале мале...
каква ода в защита на мазачите...
на тез мазачи, дето не се занимавам с това съм къртил всичко до тухла на ново строителство и с мистрията или гиспакртона, на ново...

надница от 100 кинта на ден няма да види никой вече следващите 10 на години ...

последно един познат си беше взел един мазач (проверен при това - не случае) и му висеше на главата, щото ай иде да купи бира и после къртят замазаното...

за зидарите с по 4 бона заплата да не говорим, че там се събарят стени ....


толкоз съм им набрал че повече да не чувам приказки ...
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 16:06:12
Само пример беше за мазачите. Ако искате, може и за зидарите.
Това са реалните цени, на които се сключват сделки. Нямам предвид фантазиите по вестниците и в нета.
89-та беше хубава година, даааааа. Бях много млад още.
Сериозно, дали всеки от вас в своята работа е перфектен?
Re: Преглед на печата - 2010
23-06-2010 - 09:21:53
Още един пример от сега.
Гипсокартонджии - преди 33лв кв метър - материали+ труд. Сега работят на 18лв, а има и "мизерници" по техни думи дето работят и на 13лв. Преди само за труд вземаха по 20лв.
А двама човека ако работят съвестно - 6 часа - правят 100 квадрата х 5лв на квадрат - ето ти надница от 200лв.
И се мръщат - те кво искат? Аз съм им казвал хиляди пъти - от мене и 5лв няма да вземат - ще си взема отпуска 2 дена и ще си го направя сам. Аз вземам надник 100лв - те ще ми искат за хамалска работа по 200 (2007г по 500лв). НИКОГА НЯМА ДА ИМ ГИ ДАМ.
Вече просрочените кредити гонят 15% - примката се затяга, на мен ми е широко около врата smiling smiley. И този месец (МАЙ) имаме близо 1% увеличение на процента. Ако продължаваме така по нов година ще са 20% ... още притиснати дребни душици които ще ми се молят да го оттърва от бремето - КРЕДИТ при това ИПОТЕЧЕН.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 13:56 от bota156.
Re: Преглед на печата - 2010
23-06-2010 - 15:53:32
Делът на лошите и преструктурирани кредити достига рекордните 14,62% от всички кредити (без овърдрафтите). Лошите и преструктурирани фирмени са с 14,78% дял, при потребителските процентът е 15,16 на сто, а при жилищните 13,21%. "Други кредити за населението" са с 19,36% дял на лошите и преструктурирани кредити.
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на преструктурирането!
*bow*
Re: Преглед на печата - 2010
23-06-2010 - 20:53:25
Бота, пак потвърждаваш, че от тебе по-дребна душица няма.
Re: Преглед на печата - 2010
24-06-2010 - 13:23:50
Надцакването за морето започна – нощувка под левче
[razkritia.com]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на надцакването! *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход