Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 09:11:49
Моите наблюдение.
Вярно е че себестойността им през 2007-2008г - беше 250-300 евра,
Само дето се разхищаваха материали, плащаха се луди заплати - 3000лв майстой - 1500 общак чисто + осигуровки на 300лв.
Подкупи наляво и надясно - за да стават разрешителните БЪРЗО и да върви работата, Обезщетения без изобщо да се замислят (имаше 300% далавера - пари БОЛ).
Та при това разхищение им излизаше по 500-600 евра!!! (150-200 обезщетение, 300 строеж, 100 разрешителни+подкупи).
Е сега като си оптимизират разходите че няма закъде да бързат (пазара не е прегрял, даже напротив) себестойността ще падне на 300-350 - само за тези които не са се набълбукали - тях ги пиши бегали - поне 50% от фирмите и 20% от строежите.
1.9
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 11:09:48
А, така! Конкретно, а не общи приказки. Хайде Имотко, давай твоята версия на калкулация, ама като пред инспектор от НАП - което не може да бъде оправдано като разход е печалба.
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 11:53:54
Остайте човека. На времето верно беше така. Нали баламурника даваше колкото му поиска строителя, та строителят можеше спокойно да плаща на кой колкото му поиска. Иска собственика за земята 30% обезщетение, получава, иска строителя 1500 лева заплата, готово каже някои чиновник, че иска подкуп, давай, нали клетия ипотекар ще ги бачка тия кинти следващите 30 години. Уважаеми инвеститори, моля обявете ясно и категорично на всичките си контрагенти, че балъците свършиха и да си опичат акъла, щото иначе - лошо!
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 14:33:20
Това пак са приказки за малки деца от хора, които и бъкел си нямат понятие. Как се "оптимизират" разходи с 50%, това да не баница, да й намалиш сиренето и яйцата, щото било криза.
Като падне себестойността на 350 евро, елате да ми се обадите.
1.9
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 14:37:31
Quote
Imotko
Това пак са приказки за малки деца от хора, които и бъкел си нямат понятие. Как се "оптимизират" разходи с 50%, това да не баница, да й намалиш сиренето и яйцата, щото било криза.
Като падне себестойността на 350 евро, елате да ми се обадите.

Аааа, не се измъквай по тъча. Дай разбивка да я видим тази себестойност, като си нямаме понятие.
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 15:51:15
avatar
Quote
Imotko
Това пак са приказки за малки деца от хора, които и бъкел си нямат понятие. Как се "оптимизират" разходи с 50%, това да не баница, да й намалиш сиренето и яйцата, щото било криза.
Като падне себестойността на 350 евро, елате да ми се обадите.

може можеее, щото до скоро един зидар вземаше повече от един програмист ....
мазачите правеха златни шпакловки с гипскартон smiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 19:46:35
Като ви казвам, че не разбирате, знам какво имам предвид. Не само в България мазач може да взема повече от програмист.
По темата: мазачите вземаха по 800 лева, сега вземат по 500-600. Това е тежък физически труд, не може да работи човека без пари, защото толкова ще работи. Няма да има производителност и качество, и т.н., неща, които форумните спецове пред компютрите няма как да ги разбират. И много други неща има, които няма как да ви ги напиша във форум, написал съм достатъчно, който иска да разбира. Това, че на работника надницата му е паднала с 25% не значи, че цените на имотите следва да паднат с 50%.
1.9
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 19:51:41
Quote
Imotko
Като ви казвам, че не разбирате, знам какво имам предвид. Не само в България мазач може да взема повече от програмист.
По темата: мазачите вземаха по 800 лева, сега вземат по 500-600. Това е тежък физически труд, не може да работи човека без пари, защото толкова ще работи. Няма да има производителност и качество, и т.н., неща, които форумните спецове пред компютрите няма как да ги разбират. И много други неща има, които няма как да ви ги напиша във форум, написал съм достатъчно, който иска да разбира. Това, че на работника надницата му е паднала с 25% не значи, че цените на имотите следва да паднат с 50%.

Я влез в час за реалностите и дай твоята калкулация на квадрат. Щото това, което си писал просто не е вярно. Очевадно не си мазал, а и се далеч от строителството изобщо. Нямаш изея колко строителни материали са ми минали през ръцете - за къща 380 квадрата РЗП. А мога и да мажа, а и програми пиша (за това ми плащат).
Re: Преглед на печата - 2010
21-06-2010 - 20:10:36
Калкулацията на квадрат си я прави по твоя начин на къщата си, в другата тема за строителството гледам къщите без пари ги правите.
Естествено, че не съм мазал, да не съм идиот някакъв. Скъпо ми излиза да си плащам на час, а на надница съвсем, щото съм с две леви по тая част. За всяка работа си има хора. Би ми излязло по-евтино да наема трима програмисти да ми мажат, вместо да плащам на себе си. Всъщност не е шега, щом в България програмистите разбират от мазилки и се гордеят, че са си ги правили лично не като хоби, а от желание да не плащат на мазачите-кръвопиици.
1.9
Re: Преглед на печата - 2010
22-06-2010 - 07:49:30
Quote
Imotko
Калкулацията на квадрат си я прави по твоя начин на къщата си, в другата тема за строителството гледам къщите без пари ги правите.
Естествено, че не съм мазал, да не съм идиот някакъв. Скъпо ми излиза да си плащам на час, а на надница съвсем, щото съм с две леви по тая част. За всяка работа си има хора. Би ми излязло по-евтино да наема трима програмисти да ми мажат, вместо да плащам на себе си. Всъщност не е шега, щом в България програмистите разбират от мазилки и се гордеят, че са си ги правили лично не като хоби, а от желание да не плащат на мазачите-кръвопиици.

Неее. Аз искам ти да дадеш актуална калкулация във връзка с цитираното изказване на тариката, интервюиран в БТВ, когото ти подкрепи. Него го разбирам. Ако признае в студиото, че печалбата в строителството е стотици проценти и предвид ситуацията в бюджета, няма как НАП да не направи проверки и доста укрити данъци ще цъфнат.

Моята къща правих в началото на 90-те. Държавна работа, заплати малки - трябваше да се пести откъдето може.Не ми е хоби носенето на тухли и хоросан, поставянето на кофраж и арматура, изливането на бетон, поставянето на ел. инсталация, В и К, мазане, шпакловане, боядисване, ноооо се наложи някои дейности да правя лично. А за покрива правих и 3D модел, щото архитектката (няма да и ... го защото ще и хареса, а трябва да и е гадно) беше предвидила турски керемиди и едни сводове, дето отказаха де що майстор намерих.
Така беше тогава.

Затова Имотко, не ме плакни с "обосновани" цени от 600+ евро на квадрат. Допускам, че някъде може и повече да е излязло. Лош мениджмънт на проекта - загуба на инвеститора. Пазара ще живне при цени средно под 500, а възстановяване може да има на 300, което при триковете с квадратурата си е 400.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход