Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 12:15:55
може, не споряsmiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 13:09:49
Президентът Георги Първанов ще наложи вето на закона за отбраната и въоръжените сили.

с промените в този закон се лишаваха военните от правото да закупуват жилищта,които ползват по време на службата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-01 13:10 от salvador.
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 13:56:43
Регионалното министерство започна разплащане със строителните фирми


Quote

Разплатени ще бъдат всички фирми, които са договорили 10% отстъпка от дължимите им средства в Меморандум с Министерство на финансите

Много правилно ! Държавата не е длъжна да заплаща завишените със станишевите и догановите комисионни цени. Да си ги търсят от тях...
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 15:28:03
Quote
Naskata
Регионалното министерство започна разплащане със строителните фирми


Quote

Разплатени ще бъдат всички фирми, които са договорили 10% отстъпка от дължимите им средства в Меморандум с Министерство на финансите

Много правилно ! Държавата не е длъжна да заплаща завишените със станишевите и догановите комисионни цени. Да си ги търсят от тях...

Ц, не е правилно това. Това си е чисто изнудване. С лек привкус на национализация.
Завишените цени въобще не е трябвало да бъдат допускани, а не после да се оправдаваш пак с някой си... Кой ще вярва на държава, която не си спазва задълженията? Ако могат, да ги осъдят, че са допуснали предрешени търгове и че имат интерес от високите цени. Ако могат да предоговорят някак си...
Държавата не трябва да си реже клона, на който седи така припряно. Като започнеш с окончателното потъпкване на демократичните идеи, та стигнеш до пряката зависимост между съществуването на държавата и съществуването на бизнеса. Отлагане, за който може да го понесе, иди-дойди, ама да изнудваш с 10%... Да се сеща някой за така навирания в очите пример за данъчнатга система на Османската империя? Десятък? Дето толкова много тормозел нашите дядовци?
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 16:10:50
Поредната тъпня на Дянков. Може да са били раздути цените, ама са договорени. Сега ако тези фирми решат да съдят държавата, ще я осъдят с лекота и тя ще си плати барабар с разноските и лихвите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-01 16:11 от gogolcho.
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 19:22:28
как ще е тъпня бе . много правилно, държавата тоест всички ние данъкоплатците не сме длъжни да плащаме завишените цени по ремонти на обществени сгради и масите в столовата на МО по 1600 лв парчето. и как така ще съдят държавата като са подписали меморандум и разни там анекси. да не мислиш че правителството не си е вързало гащите. аиде да ходят да се шибат ... ама ха
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 20:03:48
Как ще съдят държавата ли? Ми що да не я съдят като имат договор и те са си го изпълнили, а държавата - не (не е платила). 100 процента са завишени цените, ама са записани. Може би някои ще клекнат и ще приемат да получат нещо пред нищо, ама дали всички. Половината ако решат да съдят държавата, а другата половина кандиса на - 10 процента, но веднага, дали накрая държавата ще е на сметка като сложиш лихви и разноски?
Re: Преглед на печата - 2010
01-02-2010 - 20:41:43
Quote
gogolcho
Поредната тъпня на Дянков. Може да са били раздути цените, ама са договорени.

Когато аз договарям с моя фирма, ама за твоя и на всички хора сметка, много лесно ще си раздуя цената, пък ти я плащай.


Quote
gogolcho
Сега ако тези фирми решат да съдят държавата, ще я осъдят с лекота и тя ще си плати барабар с разноските и лихвите.

Ами да тръгват да съдят, ако Държавата наеме професинална защита, смятай колко скрити недостатъци, колко некачествени материали и в по-малки количества са вложени, че фирмите не само няма да спечелят делата, ами ще имат да плащат до последния кламер от масата на несъстоятелността си.
Re: Преглед на печата - 2010
02-02-2010 - 00:02:59
Quote
Naskata
Quote
gogolcho
Поредната тъпня на Дянков. Може да са били раздути цените, ама са договорени.

Когато аз договарям с моя фирма, ама за твоя и на всички хора сметка, много лесно ще си раздуя цената, пък ти я плащай.


Quote
gogolcho
Сега ако тези фирми решат да съдят държавата, ще я осъдят с лекота и тя ще си плати барабар с разноските и лихвите.

Ами да тръгват да съдят, ако Държавата наеме професинална защита, смятай колко скрити недостатъци, колко некачествени материали и в по-малки количества са вложени, че фирмите не само няма да спечелят делата, ами ще имат да плащат до последния кламер от масата на несъстоятелността си.

И аз мисля, че не е редно всички ние да плащаме по договори с многократно завишени цени от хората на Станишко, Доган и Царя. Ако се поразровят чиновниците из тези договори ще намерят поне 1000 причини да ги анулират.
Е стана време за почивка *yes*, стига с тия форуми по това време на денонощието *yes* [zdravbadi.com]
Re: Преглед на печата - 2010
02-02-2010 - 04:33:53
avatar
Quote
batko
Боже колко заблудени българи има божеееееееееее.Живял ли е някой от вас в Америка?Защо говорите простотии по форумите?Това че Америка е най силната икономика в света съвсем неозначава че всички там ядат три пъти дневно и се къпят поне един път.Нямате си и представа колко много мизерия има там и за колко много хора е тя.Нямате си и представа за каква престъпност става дума.Не вярвайте на вестници филми и телевизии.Те яко ви заблуждават.В Америка мили момченца се работи по 12-16 часа за едно легло и за да се наядеш три пъти.Да всели има кола но повечето карат коли за по 3-5000 долара.

Приятели, аз не се опитвам да правя пропаганда тук. Нито ви рекламирам САЩ. Докато живеех в БГ, търсех активно хора които живеят зад граница ,защото ми беше интересно да разбера от първа ръка. Информацията тогава беше оскъдна и невярна. Сега е на уличен език и най-малкото неточна. Мислех си че правя на сънародниците си услуга като предлагам мнение на човек от вън. Аз нямам адженда за САЩ или България. В България ходя на 5 години за по 2 седмици. В САЩ съм от 31 години, така че дори и чинии да си мислите ,че мия пак съм се оправил. Децата ми са родени тук. Така че ако съм имал съмнения или трудности то е било преди векове.
На мен все още ми е интересно когато някой от Европа пише. Това ми е хоби. Имам близки приятели в няколко европейски държави. Аз като изказвам мнение се опитвам да го подкрепя с факти или някакъв анализ... Последното нещо което искам е да ви давам грешна информация за САЩ. И ако някой е чел какво съм писал по тези форуми ,ще знае че винаги предупреждавам, че САЩ не е държава за гурбет, нито е лесно нито пари се правят бързо. Аз самия по-нагоре ви казах че тежките времена в САЩ ще продължат поне още 3, 4 години. Но все си мисля че има хора в БГ на които им е приятно или полезно да четат мнението ми. За тези които не искат да спорят а само да викат "Смърт на Америка !,"както дедите им викаха "Смърт на фашизма!" нищо не мога да направя освен да се майтапя.
За останалите - обещавам ви че САЩ няма да загине, нито Китай, нито Русия. Никой няма интерес от това.
Жалкото е че не чувам никой в България да може смислено да обясни какво става с икономиката. Ще има ли индустрия или селско стопанство? В каква насока искат хората да се развиват - повече туризъм ли високи технологии ли? Зелена икономика ли" Като че ли никой не знае и не се интересува. Има по-голям интерес за Русия и САЩ ,а не за самите вас. За мене извода е че или сте наистина много добре или повечето хора са телета стоят и чакат някой да ги заколи. И това е наистина страшно.confused smiley*zzz*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход