Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 09:11:16
Quote
greenbul
Quote
Ivel
Само леко да се изгавря и аз ама това си е новост може и да не е свързана с икономика.

Путко Мафани ще става шеф на Стоичков

[botevgrad.com]

Ицето ще му каже Фани Мазакура :}

Не знам вие, но аз се смях от сърце. Мисля да си кръстя кучката така. Много ми хареса.

_________________



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-31 15:15 от Ivel.
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 11:26:21
avatar
Путко Мафани уволнен за секс

Предлагам с това да завършим темата за въпросната персона, че малко изпростяхме :]
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 12:31:32
200 безработни спорят за едно място във Варна
31 януари 2010 / News.dir.bg
[varna.dir.bg]
Над 8000 са регистрираните безработни варненци в Бюрото по труда. Същевременно обявените свободни позиции са едва 39.

Излиза, че за едно работно място се борят 200 души. Към края на декември м.г. равнището на безработицата е 7,41%, но по мнение на шефа на Регионална служба по заетостта Пламен Начков още поне 2% останали без работа не са влезли в официалната статистика, пише варненското издание "Народно дело".

За цялата област безработните до януари са били 16 179, което в сравнение със същия период на 2008 г. е с 6361 души повече. И тъй като от тежката финансова ситуация засега изход няма, хората масово искат да си вдигнат шанса за работа, като повишат нивото на квалификацията си. До момента по програмата „Аз мога“, свързана с обучение, са кандидатствали 410 души.

В тази връзка от регионалната служба напомнят, че обучение може да се премине и по още две програми - „Развитие“ и „Адаптивност“. През последните две седмици три са фирмите от областта, които са подали заявление за държавна помощ. Ако им бъде предоставена общата сума 40 240 лв., 87 служители ще преминат на половин работен ден и ще получават в продължение на четири месеца по 120 лв. компенсация, вместо да се окажат на улицата.
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 13:33:07
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 15:06:48
31 януари 2010, неделя
ИДВА РАЗГРОМЯВАЩА РЕЦЕСИЯ!

Рецесията в България се задълбочава и до два месеца очакваме икономически растеж от нула до минус 6%.това на разбираем език означавало – катастрофа, коментиран притеснено експерти. Вече не може да се разчита на бум на чуждите инвестиции или пък на бум на потреблението, какъвто наблюдавахме в последните години, подчерта и доц. д-р Вера Пиримова от УНСС. Не очаквам в близките години да се върнем години назад в развитието това ще докара нотариална и емоционална криза у населението. Прогнозите на икономистите бяха направени по време на Научно-теоретична конференция по повод 60-годишнината от създаването на Икономическия институт на БАН. На нея експертите разгледаха измеренията на икономическия растеж в развитите страни, теорията за бизнес-циклите и развитието на човешкия капитал в условия на криза. Наблюдаваме общо повишаване равнището на доходите в света, но и увеличаване различията между по-бедните и по-богатите страни, подчертаха други експерти За България тази тенденция е валидна също но тук процентното съотношение богати – бедни е скандална разлика в сравнение с други страни. Това на този етап за нас е разгромяващо, завършват със съжаление те.

Публикувано от Ъдърграунд-медия в 02:17
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 15:14:23
УНеСеСе и Икономическия институт към БАН??? Тия са толкова откъснати от реалността че просто не знам защо продължаваме да ги издържаме тия мизерници, които се задоволяват на заплати 500-1000 лв и са се хванали отчаяно за тая сламка, че приказват какви ли не глупости. Напълно го разбирам Дянков че иска да закрие това недоразумение.
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 15:34:54
Селските имоти по-евтини с 50%
31 Януари 2010, 12:38
Източник: News.dir.bg
Цените на селските имоти са паднали над 50% и се върнаха на нивата си от преди пет години, казват експерти. Те са един от най-засегнатите сектори от пазара на недвижими имоти, съобщи БНТ.
Продажбите също са намалели драстично. Анализаторите очакват още половин година спад в цените и малко реализирани сделки. Така, ако през 2008-а средно сте могли да си купите селска къща за около 30 000 евро, то сега може да го направите за около 14 000 евро.

Най-много са поевтинели селските имоти около Варна, Добрич, Кърджали и Видин. В част от тези области къщите са загубили почти 60 на сто от цената си и въпреки това не се намират купувачи. Така например само преди няколко дни в с. Сенокос, което е на 15 км от Балчик е обявена за продажба къща с два декара дворно място. Исканата цена е 25 000 лева.

Вече и традиционните купувачи, англичаните, нямат апетити да купуват селски имоти, пък били те и в близост до морето. Една от причините е лошата инфраструктура и затруднения достъп до селата. Според специалисти, дори и да се раздвижи пазарът, цените на селските имоти ще останат сравнително ниски и едва ли ще превишат 10-15 000 лева.
[dom.dir.bg]
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 15:35:42
Смешник си момче ....
Главочът Симеон Дянков реагира по същия начин преди 7 месеца на анализа на същите тези хора от БАН и УНСС. Е...вече е ясно, че те тогава са били прави а не той .
Ако можеш не само да пишеш глупости ами и да четеш - намери тогавашния анализ ,прочети го и след това се "изцепвай" по някои теми.

помагам ти да се ограмотиш
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 16:21:20
Quote
Naskata
Истинско удоволствие е да се четат постовете на Господин Начев. Благодаря !
И не мога да не се съглася с изложението. Когато се обединяват отделни икономики по политически причини, винаги има опастност от разочарования.
Всъщност според мен, в статия се напипва нещо (осъзнато или не от автора) и това е, че в тези държави за единица време се произвежда по-малко продукт, но за това пък на същата цена като повечето продукт в Германия. или иначе казано за един час немския работник произвежда 10 единици стока, а гръцкия 3 и следователно часовата ставка следва да бъде- за първия 10 евро, а за втория 3. В действителност обаче, гръцкия работник вместо да получава 3 евро, получава 6.Логично е да си зададем въпроса, другите 3 евро от къде идват, щом не е от продажбата на стоката при единен пазар (за европейската общност). Фокус-Мокус и хоп-ето го- компесаторния механизъм на бюджетния дефицит или похарчили сме едни пари, които ги нямаме. Лошото е в прогнозата, защото е като снежна топка-колкото повече се търкаля, толкова по-голяма става. Е да, ще каже някой, да не ги мислим гърците сега емитираха дълг (щото евра не могат) и ще се оправят. Дано ! Но хич не ми се вярва... Въобще задлъжнялостта, независимо дали е на национално ниво (като тези страни) или на ниво домакинства (като в щатите), винаги ще дърпа надолу.

И колкото и странно да изглежда това твърдение сега- българите (а не гърците, испанците или португалците) заедно с чехите са любимците на германците, а румънците на французите по една проста причина-не живеем назаем, дори и повече от мизерно. За това и този нисък бюджетен дефицит на Дянков беше толкова важен. Да, българските стоки днес не са конкуретни, но поне не са напомпани с въздух в цената и в тоя смисъл-да, живеем бедно, но без заеми. А дали е по-добре ?! Не знам.

Наска, благодаря за добрата приказка. Когато намирам време за включване, гледам да се старая, доколкото е възможно и ако това си проличи - значи съм доволен. Това е моят начин да кажа благодаря на много колеги от форума, които са ми дали ценна информация, които са ме провокирали сам да науча нещо ново, или поне сериозно да се замисля.
Така или иначе смятам, че наближава подходящото време да огранича изявите си във форума и един позитивно звучащ акцент би бил доста подходящ.

Аз всъщност знам, че има някои полемични елементи в твърдението ми по повод на статията, която си постнал.
Усещах в темата потенциал да се заформи една благодатна дискусия, но не съм се надявал много на това. Щеше да ми е ивтересно какво мислят и други колеги.

Цифрите, които си използвал в примера ти за гръцки и немски работник сполучливо илюстрират идеята и внушенията, които се опитва да лансира самата статия. И това вероятно отговаря на действителността.
Всъщност, сега се сещам, че последното ми твърдение е по-скоро резултат на преднамерено и предубедено мислене. Истината е, че аз не познавам Гърция и гръцките работници.
Да, наистина производителността е производна от трудолюбие и дисциплинираност и това са все качества, с които е пословичен германецът, а не гъркът. Може нещата да са преувеличени. За мене Гърция започва и завършва с плажовете на Халикидики :-)). Повече от нея не познавам.
Традиционно производителността се асоциира с ловкост, опитност, "чалъм", сила. По-късно обществото е "стигнало до извода", че специализацията е много важен фактор, при който с единица труд ще се осигури по-висок продукт. Производителността е в пряка връзка и с много други неща: ниво на образованост, комплексна социално-икономическа среда, висока експертиза на всички нива на реализиране на инвестиционни проекти - и то не какви да е инвестиционни проекти, а амбициозни такива и много други фактори, които като съвкупност резултират в конкурентоспособност. Малки страни имат по-ограничен избор за търсене на ниши, поради което и проектите им сигурно не могат реално да са толкова амбициозни. Искам да споделя, че в съвременноста в голяма степен производителността се залага още в инвестиционния проект, а вече в зависимост от качеството на средата, от проекта може да се "изстиска" повече или по-малко от заложения потенциал, но националните разлики не би трабвало да са толкова фрапиращи ако проектът е оплоден с необходимото количество карпитал и експертиза.

Горе споменах и социално-икономическата среда. Това е един много сложен комплекс. Нещото, което кара хората да станат по-тъмно, насилвайки се, да извадят мрънкащите деца от топлите им легла за да ги пратят на училище и да тръгнат мотивирани на работа с ясното съзнание, че така е нормално и така трябва. Колкото едно общество успее по-балансирано да оцени резултатите от труда на всички свои членове, толкова по-мотивирано става то, оттам сплотено и толкова и по-производително. И понеже все пак сме в имотен форум, нека все пак да обърна внимание защо толкова упорито и последователно заявявах категорично противопоставяне на случилото се на строителния и имотния пазар. Не съм против пазара. Оставиш ли го в ръцете на неподготвени или злонамерени или калпави и бездуховни хора, той може да стане като оръжие в ръцете на дете. Трябва ли обаче да се приеме за нормално, че заради користните интересите на една тясна каста от част от финансово-индустриалния капитал ще се изтърбуши цялата страна. Нямам по-смислено определение на случилото се. Настоящи и бъдещи(още не изработени) ресурси се хвърлиха в едни бездънни ями, множество люде едва докоснали се до някакъв бизнес станаха строителни предприемачи, земеделските производители станах строителни работници, а останалите гледаха и скърцаха със зъби от страх и объркване. Изключително важни за обществото слоеве, професии, гилдии бяха поставени в робско и унизително положение. Какво може да породи това, освен познатото: Е, щом е така - и аз така !

Има още много неща, он само да привърша. В статията апелират да се намалят заплатите.
Останаха ли вярващи, че един намалени заплати и едно намалено ДДС ще се реши проблема с цените?! Трябва да привършвам.
Re: Преглед на печата - 2010
31-01-2010 - 16:26:59
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход