Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?

Публикувано от avram 
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 07:31:02
avatar
Quote
Geto
Бае Авраме, цените са все още надути и нереално високи спрямо стандарта на живот в България. Спекулата си е спекула и голямият бум свърши, сега иде време и ето дошло е цените да слезат ниско до реалните си стойности. Спокойно, тогава хората пак ще правят печалба, но за онези 300% забрави*smiley_ahh*
-------------
Драги ми Гето , пиша ти бавно , щото знам , че не четеш бързо winking smiley
Цените на имотите НЕ са надути , те са еднакви с тези на бензина , тока ,парното , хляба .................
както се казва: според Иванчо и кафетоwinking smiley
Някога имах едно гадже - пичка с главно П , която май хвана чужбината през 87 , та тя казваше:
ако аз не се постарая да си го направя твърд , ще го ползвам мек
Ние сме се постарали да ни е скъпо - и ЩЕ ни е скъпо !!!
Това, което прави БГ за българите е повече от онова,което прави СА за канадците - това е отговор на въпроса , който НЕ си задаваш
Христос воскресье*angel*
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 08:22:17
Quote
avram
Всичко се знае , Купувачи има достатъчно ,само че в момента са изплашени "да не се набутат"
Това определение "набутването" е синоним на пролетарско/селски с претенцията за тарикатско/градски произход - но е факт ,че Купувачи има!
---------------
Най-добрият маркетинг за Банките са форумите- там светкат обществените нагласи и ако коментарите бяха "Цените ще се вдигат" - значи всички ВЕЧЕ са купили и чакат поскъпване - но коментарите са "Цените ще падат" , Т.Е. има желаещи да купуват евтино. .........а има ли желаещи - ЩЕ КУПУВАТ но може и да не е евтино !winking smiley
Колко от мерака ще се сбъдне - вече се убеждавате сами.
гледам,че някои от купувачите пишат посред нощ , т.е. вече сън не ги хваща , да пишеш през нощта си е.............
--------
Моите теми , които по-рано събираха за седмица по 10 - 12 000 клика сега вече "изгасват" , сега няма съпротива - двама,трима за колорит не е съпротива , май дойде време за отчаянието


сигурен съм,че много люде ще направят опит да се вразумят след тази т.н. криза ...........колко от тях ще успеят.......знае ли Бог , вероятно малцина но ще е напредък !
предпочитам да имам срещу себе си вълк - той е предвидим , знам му мерака и няма изненади , докато оФцата е непредсказуема,може винаги да дооглупости ситуацията
----------------
колкото повече ускоряват рекламите на кредити - толкова повече Купувачите се отдалечават от изгодните покупки и се приближават към стария тренд ........



Много грешен пост.

Първа грешка.Купувачи има.Но са толкова малко , че немогат да образуват силно търсене , за да определят по - висока цена.Има много налични жилища и преди да бъдат продадени и да се постигне глад за такива, няма да тръгнат цените нагоре.

Втора грешка.Банките въобще не се интересуват от твоите постове.Те имат коренно различни методи за следене и анализ на пазара.

Трета грешка."Моите теми , които по-рано събираха за седмица по 10 - 12 000 клика сега вече "изгасват" , сега няма съпротива - двама,трима за колорит не е съпротива , май дойде време за отчаянието".Да няма съпротива , просто вече ни писна да отговаряме на ежедневната ти тема.От година и половина на всяко първо число пускаш тема " От понеделник - цените нагоре ".То писва в един момент и се изчерпваме с писане по една и съща глупост.



А ти Пунди не ти ли писна да пишеш едно и също в продължение на толкова време.Да живееш в нереален свят на постоянно растящи цени на имоти.Колкото по - скоро направиш реално оценка на ситуацята , толкова по - скоро и обективно ще си решиш проблема с имота.Или ще те приберат в Карлуково.
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 10:59:32
avatar
Трябва до призная , че бях от тези които не бяха съгласни с цените на имотите в пиковият им момент.Но въпреки това , нечаках някой да ми го подари а действах.Направих си проучване на пазара и оценка на възможностите.Те показаха: При нужна площ , за да ми е комфортно , от 100 м2 , при дестващите цени и допълнителните общи части се получаваше сума от 130 - 140 000 Е.Безумна цена за килийките които ми се предлагаха.Затова решиш и направих: 600 м2 парцел за 24 000 Е , строителство на къща от 220 м2 на стойност около 75 - 80 000 ( цената немога да я дам точно , защото ми предстоят още малко довършителни работи , които са само на предварителни разчети ) , проект и други 4000 Е.Общо ако можеш да смяташ се движи около 100 000 Е.Но срещу тях получавам двойна площ и след време страхотен двор.
.......................................................
Най-накрая някой от сривльовците да даде реален и ценен пример със себе си! Поздравления за смелостта и избора, както и за куража да го реализираш /построиш/! Би ли споделил къде е това творение?

Христос Воскресе!!!*drink1*

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Анонимен потребител
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 11:23:43
Много се лъжеш ако си мислиш, че "сривлювците", както им казваш, седят и само проявяват активност във форумите.
И в момента ако чакаш на гюме може спокойно да отстреляш нещо на цена примерно 20-30% под средната на сайта.
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 11:33:38
avatar
Quote
Тинки Уинки
Много се лъжеш ако си мислиш, че "сривлювците", както им казваш, седят и само проявяват активност във форумите.
И в момента ако чакаш на гюме може спокойно да отстреляш нещо на цена примерно 20-30% под средната на сайта.
................................
Не мога да не се съглася с твоето мнение, че ако стоиш на гюме можеш да "отстреляш" нещо на цена 20-30% надолу. Аз направих това с малко магазинче в края на ноември! Но не съм сигурен, че това е валидно за повечето сривльовци! Ако те го направят, ще опровергаят собствената си теория за цени в пъти надолу. Те самите едва ли си вярват, затова аз съм ги разобличил, че те всъщност търсят да купят имот на изгодна за тях цена след което ще преминат в другия лагер, на което те отговарят колко добра инвестиция е депозита в банка, защото не искат да изпаднат в явно противоречие. Също до сега никой не ми е оспорил примерите от Стопанската История, а започват да ми изтъкват географски и демографски фактори със съмнителен ефект.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 12:21:23
Аз бях "сривльо" още през 2004-та при цени 400-500Е в "приличните" квартали, и си купих парцел за да строя. smiling smiley Още не съм се нанесъл но това лято трябва да стане. "Малкото" довършителни са най-дългата и скъпа част... Все ти се струва че си накрая, и все има още много за правене. Според мен ще стъпиш на поне 100000Е за строежа без обзавеждането, но определено си струва, къщата е съвсем друго качество на живот.
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 13:43:56
За Пунди.

Все още има неща в този форум от , които черпя информация и идеи.Но когато тръгна да влизам и мина през началното меню и вида някоя простотия писана от теб - немога да се въздържа и пускам по някой пост.

И кой реагира като ужилен.Аз който пиша един - два пъти месечно или ти който всяка седмица , по няколко пъти , пускаш теми за покачване на цените.Но нали си знаеш - ти реагираш така защото наистина имаш причина.Всички я знаем.Но колкото и теми да пуснеш , цените ще тръгнат нагоре , тогава когато пазара и по - умните хора от теб го решат.И по една всеки ден да пускаш - пак няма да си решиш проблема.Не си мислил когато си купувал за инвестиция.Закъснял си.Приеми го и чакай.Но при всички положения , на колкото и до го продадеш , ликвидноста през годините ще е адски ниска.

Но защо ли се занимавам с теб.

За собственик.

Костинброд.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 13:48 от bibise.
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
04-04-2010 - 14:54:00
avatar
Quote
bibise
За Пунди.

Все още има неща в този форум от , които черпя информация и идеи.Но когато тръгна да влизам и мина през началното меню и вида някоя простотия писана от теб - немога да се въздържа и пускам по някой пост.

И кой реагира като ужилен.Аз който пиша един - два пъти месечно или ти който всяка седмица , по няколко пъти , пускаш теми за покачване на цените.Но нали си знаеш - ти реагираш така защото наистина имаш причина.Всички я знаем.Но колкото и теми да пуснеш , цените ще тръгнат нагоре , тогава когато пазара и по - умните хора от теб го решат.И по една всеки ден да пускаш - пак няма да си решиш проблема.Не си мислил когато си купувал за инвестиция.Закъснял си.Приеми го и чакай.Но при всички положения , на колкото и до го продадеш , ликвидноста през годините ще е адски ниска.

Но защо ли се занимавам с теб.

За собственик.

Костинброд.

------------------
за теб и сходните ти е нормално да черпят информация от форум , но черпи си инфо и не слагай задника там,където си мерят........нали се сещаш !
Това че се дървиш не те прави значим,забележим..........на където и да се въртиш - задника ти е все отзад.

много се палиш, откъде тази пролетарска злоба у теб??????
нито съм те настъпвал , нито имам желание........когато птица се излюпи вместо с криле с атавистични израстъци - тя никога не полита,но и никога не угасва желаинето й да лети.........в края на краищата полетите й са до най-близката тенджера - кокошки,гъски , патици.......
скоро писах на един сходен ти : не на всеки пиронwinking smiley можеш да си закачиш оФчия калпак.........приеми го , вразумявай се

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
05-04-2010 - 23:09:54
avatar
Quote
bibise
За Пунди.

Все още има неща в този форум от , които черпя информация и идеи.Но когато тръгна да влизам и мина през началното меню и вида някоя простотия писана от теб - немога да се въздържа и пускам по някой пост.

И кой реагира като ужилен.Аз който пиша един - два пъти месечно или ти който всяка седмица , по няколко пъти , пускаш теми за покачване на цените.Но нали си знаеш - ти реагираш така защото наистина имаш причина.Всички я знаем.Но колкото и теми да пуснеш , цените ще тръгнат нагоре , тогава когато пазара и по - умните хора от теб го решат.И по една всеки ден да пускаш - пак няма да си решиш проблема.Не си мислил когато си купувал за инвестиция.Закъснял си.Приеми го и чакай.Но при всички положения , на колкото и до го продадеш , ликвидноста през годините ще е адски ниска.

Но защо ли се занимавам с теб.

За собственик.

Костинброд.
...................................
Та това си е почти в София! Ако дадеш същите пари за апартамент в някой прехвален софийски квартал, ще се набуташ дори повече + сума ти неуредици като липса на инфраструктура , места за паркиране и неразбрани съседи.
Понеже нещата не са черно бели ще ти изтъкна и недостатъците:

1.Шопите от покрайнините винаги ще се изживяват за нещо повече и по-голями тарикати и ако имаш деца трябва да внимаваш как ги възпитаваш да не се обвържат с най-дивите представители на кроманьонците.
2.Винаги ще плащаш за транспорт повече - до живот. Това може да не ти изглежда като проблем, но ако като мен имаш жена и дъшери, и то жена която не може да изкара книжка от петия път, и пътуват с маршрутки и ти мрънкат че са далеч от СЕРДИКА, ще започнеш да изпитваш чувство за вина и да шариш още повече!
3. В Костинброд са се ситуирали едни от най-голямите престъпници в родината! Казвам ти го от първа ръка. То са автоапаши, то са грабежлии, то са нагли, то са пипала на октопода и дай боже!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Отчаяха ли се Купувачите на имоти или още таят надежди за евтиния ?
07-04-2010 - 09:07:46
Аз следя 2 апартамента в студ. град .. (по сайт-а само де).
Поне от една година.
1) [#$%&]
беше 80к, после 75, после 69.999, после 68к а сега ... Има още да пада ама вече ме изкушава да погледна за какво става въпрос на място.
2) Същия блок - малко по голям и по скъп.
[#$%&]
Този го видях за първи път на 105к евра.
Сигурен съм че са ги давали и на по викока цена 2008 година!
ЧАКАНЕ МУ Е МАЙКАТА. Аз до септември 2010 - после може и да не издържа!
Сега да не ми ги вземете ей (или поне пишете тука да разберем за колко сте се спазарили)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход