Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София - икономически остров на спасение

Публикувано от TZARS 
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 21:24:50
sobstvenik 31


за образованието си прав, нямам "вишо" *angel*
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 21:27:57
avatar
Quote
batko
Quote
sobstvenik 31
Това мнение с 60 метровите вълни ме разби направо. От смях. Една такава вълна и кажи речи цяла България ще бъде залята.
=======================================

Факта, че цитираш такава дивотия говори че си мега ПРОСТ! Никъде никой не е писал за шестдесет метрови вълни простако !
Казах, че ако се стопят ледените шапки на полюсите морското ниво ще се вдигне с 60 метра! Ти си толкова прост че не можеш да разбереш и не можеш да се обидиш. 80% от форума сте завършени селтици. Сигурен съм че нямате вишо! КОМПЛЕКСАРИ!
Toй арогантния простак като напише че живее в София и си мисли че превъзхожда другите хора.Щото друго няма ни възпитание ни култура ни образование.И понеже простотията му блести това още повече го озлобява.Както и преди съм ти казвал спри с хвалбите и желанието да си нещо над другите.Такъв не се става с простотия арогантност хвалби и местоживеене в София.Огледай се хубаво наоколо ама свали розовите очила защото мизерията в София е потресаваща.

Добре щом си тарикат, дай да се състезаваме по интелигентност! Вижда ми се страшна простотия, но при твоето ниво е неизбежно !
Предлагам следния регламент: Един от нас задава въпрос! Времето за отговор е ограничено до нивото на интелигентност. Колкото по-бързо отговори ответника толкова по - интелигентен е той! Съгласен ли си на този регламент аграрни!
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 21:35:22
sobstvenik31, Ти наистина си завършен простак. Мога да ти напиша много страници защо, но нищо няма да разбереш. Безсмислено е.
Просто си го знай.
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 21:39:58
Quote
krisbor
sobstvenik31, Ти наистина си завършен простак. Мога да ти напиша много страници защо, но нищо няма да разбереш. Безсмислено е.
Просто си го знай.
Солидарен съм с това мнение smiling smiley Кратко и ясно!
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:09:16
:] Аз лично няма как да не съм доволен,че като се вдигне морското ниво, според твърдението на ученика на Пимпирев с едни 60 метра одма съм на първа линия.Тука си знаете каква благодат е първата линия!НЕма заменки,тинтири-минтири,търгове и т.н. имотеца е наследствен от 100 години.Както се казва:На печелившия, да ми е честито!Остава да научим от професора и за кога се предвижда, та да се стегна с дълголетието!Нема да издържа да чакам повече от 15000 г.! Ще ми се изчака чакалото!
tot
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:26:20
не се закачайте със собственика, че ще ви бие smoking smiley

п.п. Поздрави от ДС агента :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-29 22:26 от tot.
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:31:25
avatar
Quote
sobstvenik 31
Quote
batko
Quote
sobstvenik 31
Това мнение с 60 метровите вълни ме разби направо. От смях. Една такава вълна и кажи речи цяла България ще бъде залята.
=======================================

Факта, че цитираш такава дивотия говори че си мега ПРОСТ! Никъде никой не е писал за шестдесет метрови вълни простако !
Казах, че ако се стопят ледените шапки на полюсите морското ниво ще се вдигне с 60 метра! Ти си толкова прост че не можеш да разбереш и не можеш да се обидиш. 80% от форума сте завършени селтици. Сигурен съм че нямате вишо! КОМПЛЕКСАРИ!
Toй арогантния простак като напише че живее в София и си мисли че превъзхожда другите хора.Щото друго няма ни възпитание ни култура ни образование.И понеже простотията му блести това още повече го озлобява.Както и преди съм ти казвал спри с хвалбите и желанието да си нещо над другите.Такъв не се става с простотия арогантност хвалби и местоживеене в София.Огледай се хубаво наоколо ама свали розовите очила защото мизерията в София е потресаваща.

Добре щом си тарикат, дай да се състезаваме по интелигентност! Вижда ми се страшна простотия, но при твоето ниво е неизбежно !
Предлагам следния регламент: Един от нас задава въпрос! Времето за отговор е ограничено до нивото на интелигентност. Колкото по-бързо отговори ответника толкова по - интелигентен е той! Съгласен ли си на този регламент аграрни!


Абе, адаш.
Успокой топката.
Тове е просто форум.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:33:36
Quote
Combat
В Щатите винаги ме е кефела "специализацията" на градовете - Чикаго - индустрия и стокова борса, Ню Йорк - финансов център, Вашингтон - административен и политически, Бостън - образователен, ЛА - развлекателен, Филаделфия - исторически и културен. Същото и с отделните щати, а столиците им са неизменно малки градове. Всеки е намерил своята ниша преди десетки години и търпеливо се е развивал там. В Германия също се забелязва това. Федерализацията ли е довела до това, не знам, но ако и тук бяхме тръгнали в тази посока друго щеше да е. Никаква визия и стратегия нямаме - нито в администрирането, нито в икономиката. А сме колко държава...?
Виждал съм малки градчета в САЩ с магазини тип Метро и заведение до заведение - или са привлекли някой стабилен инвеститор, или просто са заложили на природа тоест туризъм и съпътстващите го атракции, или образование, или някоя супер болница или лудница дори. Тук гледа някой 100 човека на опашка и се нарежда, пита го друг "какво се продава?", оня "де да знам, ама като видях и....".

България трябваше да изглежда така

- София около милион и малко - политически център със съответната администрация, но не раздута - ел. правителство.

- Бургас и Варна - пристанище, транспорт, летища, логистика, туризъм

- малките черноморски градчета - старите - културен и исторически туризъм Созопол, Несебър, другите с природен /Странджа/ и голф, спа и т.н туризъм без никакво такова презастрояване .

- специализация на курортите - сънито и златните за по-масов, другите около тях за по-елитен

- тежката индустрия изнесена в райони, където няма толкова природа - като Димитровград например -всичко това щеше веднага да доведе до създаването и на съответната инфраструктура, а не като при нас тупкаш Нефтохима до Бургас щото директно от пристанището разбираш ли....или Девня.....да имаше лесно Кремиковци и в центъра на София да го тупнат, че да не се пътува много много.

- вътрешността на страната - красива природа, извори, култура, старини - следва всякакъв вид туризъм, съчетан с еко земеделие

- градове и райони, специализирани в някоя област
- високи технологии, лека промишленост,
- образование, здравеопазване НО не по периферията на страната

- Добруджа, златна Добруджа, хлябът ни - земеделие, земеделие, земеделие, супер модерно и екологично - никакви перки и фотоволтаици

- спорт - масов, както и използване на климата и създаване на бази както направи Кипър.

И това у нас трябваше да стане много по-лесно предвид политическата централизация, просто не трябваше там горе да седят селяндури /да не се смесват със земеделците/. Селяндур е човек от село, който не иска да живее и работи на село, но не иска да работи и в града. Ей такива ни управляват от 100 години.

Изобщо не съм съгласен че в Добруджа не трябва да има перки и фотоволтаици - дори напротив
Има ветрова карта , както и карта на слънчевата радиация -показателите са добри , освен това вече има достатъчно и от едното и от другото
Повярваи ако инвенститорите бяха измерили подходящ вятър във Видин например - без колебание щяха да инвестират там
Добруджа не е само земя - Каварна, Шабла,Балчик,Албена ,Кранево и др също са Добруджа
Допусни само за момент , че всички които се занимават със земеделие в Добруджа им омръзне и решат да се излежават на някои плаж - не трябва с лека ръка да се дават препоръки и цяла територия да се обръща само и единственно в аграрен раион ...развиват се много други неща , но хората си мълчат и бачкат ....пък като стане ще се види .....
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:38:26
Чета форума от 2007 г., сега реших да се регистрирам. Аз съм от Варна, но по-голяма част от годината живея в София. Имаме фирма / малка - 12 човека / с офиси в двата града. Заплатите на персонала в София са с 20 % по-високи, но там пък са със закупени апартаменти с ипотека. Преди 2 години непрекъснато искаха увеличение на заплатата, сега се молят да не се увеличават лихвите им и да не ги съкратим. В София живеем под наем. С помощта на форумите не купихме 2007, за което благодаря на Асен, Куку, Uraa, Имотенбалон и други. Парадоксът е, че собствениците на фирмата живеем под наем, а персоналът е собственик на апартаменти с 25-годишни ипотеки. Офисът в София ,съответно и прави по-голям оборот, но разходите са повече. Във Варна, аз лично не познавам много хора с ипотекирани жилища /поне средата ми е такава/. Но сте прави за моряците. Те са една от причините / по-точно, жените им /, за задържането на високи ценови нива. Като тръгнат да пътуват - за 7-8 години - първи апартамент, след още 7-8 - още един и т.н. Т.е. това е не малък процент високо-платени потенциални купувачи, които нямат реален поглед върху пазара, а го оформят жените им.
По отношение на работещите предприятия в София: "НИТЕКС" го затварят, "НЕСТЛЕ" не е само в София /НЕСТЛЕ - АЙСКРИЙМ например е във Варна/. Информацията е от работата ни. Работят "Софарма", "Данон", "Енемона" /регистрирана в Козлодуй, но управлението е в София/ и фирми, заети със строителството на молове / все още / и метрото.
И голяма част от варненци, живеещи в София имат фирми и в двата града и непрекъснато се обслужват и двата офиса. Т.ч. преместването е следствие на работата, а не стремеж към живот в столицата. В нашия блок има поне 5 семейства от Варна. Но това е естествено с развитието на бизнеса. Това е...
Re: София - икономически остров на спасение
29-03-2010 - 22:51:58
lesy
много точно казано
При мен е така -почти всяка фирма с която работим има и в София и във Варна
и между другото според мен Варна има доста добър потенциал за развитие
Ако си спомняш какво беше по пътя към Златни преди 2-3 години и какво е сега -курорта е буквално свързан с града
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход