Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е киро на кирия

Публикувано от bota156 
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 22:38:09
avatar
Quote
Scyther
Quote
sobstvenik 31
Ликвидността на ресурса е голяма, но най-високите лихви са на срочни депозити и то с най-дългите срокове, ако през това време си намериш нещо супер изгодно за покупка и то е спешно, както винаги защото изгодното бързо се "ликвидира"- не говоря само за имот, може и за бизнес, кола, франчайз или друга солидна инвестиция, където да си вложиш парите, ако щеш и сватба! Кво става с твойта доходност от депозита? Изпарява се! Казвам ти го защото съм го преживял! и то съвсем скоро - края на ноември!

Говорим за безсрочен депозит, колега. Такъв, който можеш да изтеглиш или преведеш на деня или най-много до 2 работни дни и олихвяването е на ден. Този депозит съществува вече 6-7 години при тези лихвени условия. Фактът, че ти е непознат, говори много.
Лека вечер!

Добре, щом твърдиш,че си бил Киро на Кирия и познаваш този депозит от 6-7 години, а кажи ми между 2003г. и 2009г. колко беше доволен от доходността на депозитите, когато наблюдаваше движението на цените на НИ?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 22:50:36
Ще си платил 35 000 Е в наеми без да имаш каквото и да е на твое име и то ако наемодателя след първата , второто , третата , Н- тата година не ти го е вдигнал.И бъди сигурен , че ще бъде вдигнат многократно за тези 10 години.Аз ще съм платил 50 000 Е и ще ми остават още 5 години докато го изплатя.Или ще съм направил добра сделка и изплатил преждевременно.Но от този момент нататък аз преставам да плащам , ти не.

И аз съм живял близо 9 години под наем smiling smiley
Всеки иска да живее в собствено жилище и да си го прави както му харесва (поне за БГе така).
И аз го намирам за много положително - просто сега не е момента. А и сме все по близо до този момент - движим се вече 2-ра година към него.
Сега по сметките ти, че гледам нещо не си се оправил:
75к е цената за 10г смяташ да си платил 50к и за още 5 останалите - А ЛИХВИ. В момента за 15г най-изгодното в момента е: 691 евро вноска (75к за 15год) като общо трябва да платиш - 128к евра - 53к ЛИХВИ. А за тези 10г - ще си платил поне 40к лихви.
справка: moitepari.bg
Имаш и други разходи - данъци всяка година, ще направиш и едно ремонтче ...
Аз ще съм платил 30к наеми!
Останалите кинти - 420 евра месечно едва ли ще ги спестя, само дето ще ходя всяка година по 3 пъти на почивка(кеф ти Испания или Египет, че Турция и Гърция вече сме ги изръшнали, кеф ти зимата на Австрийските алпи-супер беше че и по евтино излезе + още 10-на пъти weekend спа или нашето море през лятото. Че си ходим честичко навън вечеря и няма да се ограничавам от нищо.
Аре питай жена си и децата кое повече ще им хареса. Ако искаш да те запозная с моята ( не че сме женени, нищо че сме от 4 години заедно).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-14 22:52 от bota156.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 22:51:12
Quote
sobstvenik 31
Quote
Scyther
Quote
sobstvenik 31
Ликвидността на ресурса е голяма, но най-високите лихви са на срочни депозити и то с най-дългите срокове, ако през това време си намериш нещо супер изгодно за покупка и то е спешно, както винаги защото изгодното бързо се "ликвидира"- не говоря само за имот, може и за бизнес, кола, франчайз или друга солидна инвестиция, където да си вложиш парите, ако щеш и сватба! Кво става с твойта доходност от депозита? Изпарява се! Казвам ти го защото съм го преживял! и то съвсем скоро - края на ноември!

Говорим за безсрочен депозит, колега. Такъв, който можеш да изтеглиш или преведеш на деня или най-много до 2 работни дни и олихвяването е на ден. Този депозит съществува вече 6-7 години при тези лихвени условия. Фактът, че ти е непознат, говори много.
Лека вечер!

Добре, щом твърдиш,че си бил Киро на Кирия и познаваш този депозит от 6-7 години, а кажи ми между 2003г. и 2009г. колко беше доволен от доходността на депозитите, когато наблюдаваше движението на цените на НИ?

Никой не оспорва предимствата на НИ, но за всяко нещо си има време. 2002-2003 и аз купих 2 апартамента, но 2008 продадох единия. Просто си има добри моменти за покупка и добри за продажба. Момента сега не е добър за покупка на НИ в БГ (освен на едро - цели сгради), даже отнесено и към елементарни вложения като банкови депозити. Следи съотношение цена-наем и тенденции в икономиката. Ако имотите станат изгодни, ще купуваме пак, ако не - има и други места за инвестиции, освен това има и други държави, където възвращаемостта от покупка на имот е по-добра. Това си е мое мнение, разбира се.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 22:59:03
Quote
sobstvenik 31
Добре, щом твърдиш,че си бил Киро на Кирия и познаваш този депозит от 6-7 години, а кажи ми между 2003г. и 2009г. колко беше доволен от доходността на депозитите, когато наблюдаваше движението на цените на НИ?

Приятел, вадиш грешни изводи от непълни данни.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 23:09:59
avatar
bota156, нищо чудно,че не се е оженила за теб! Няма да ти донесе зестра и утре да и я изкарат на улицата за неплатени наеми я!:]

Булкан, твоето мнение е абсолютно правилно, но хипотетично е много лесно така да се говори - следи тенденциите в икономиката. и съотношение цена - наем. Това е точно така, но ако можеш винаги да ги предвидиш ти си за нобелова награда по икономика!
Сигурен съм, че и най-изпечените инвестори правят грешки и то сериозни! Примера който ми даваш с твоите действия в сферата на имотите е перфектен. Поздравления за усета! Аз понеже обичам да давам примери и със себе си ще ти кажа, че купих най-скъпия си имот през 2002г. за $34000, в момента пазарната му цена е E300 000. Ако не вярваш мога да ти пиша на лични и да се видим.
Само,че аз по време на пика не съм го продал и не възнамерявам защото не съм го закупил със спекулативна цел. Сега в кризата направих една дребна покупка като успях да сваля 30% от цената. Това е при мен.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 23:53:40
Quote
sobstvenik 31
bota156, нищо чудно,че не се е оженила за теб! Няма да ти донесе зестра и утре да и я изкарат на улицата за неплатени наеми я!:]

Булкан, твоето мнение е абсолютно правилно, но хипотетично е много лесно така да се говори - следи тенденциите в икономиката. и съотношение цена - наем. Това е точно така, но ако можеш винаги да ги предвидиш ти си за нобелова награда по икономика!
Сигурен съм, че и най-изпечените инвестори правят грешки и то сериозни! Примера който ми даваш с твоите действия в сферата на имотите е перфектен. Поздравления за усета! Аз понеже обичам да давам примери и със себе си ще ти кажа, че купих най-скъпия си имот през 2002г. за $34000, в момента пазарната му цена е E300 000. Ако не вярваш мога да ти пиша на лични и да се видим.
Само,че аз по време на пика не съм го продал и не възнамерявам защото не съм го закупил със спекулативна цел. Сега в кризата направих една дребна покупка като успях да сваля 30% от цената. Това е при мен.

Абе аз не се опитвам да се изкарам инвеститор, това не ми е заниманието а и никой не е застрахован от грешки. Жив и здрав да си, предполагам, че нито теб те интересува аз какво имам, нито мен ти какво имаш. Щом си купил през 2002, значи определено си на далавера. Нито аз, нито ти можем да повлияем на тенденциите на пазара. Тук само си коментираме. Желая ти успех.
Re: Къде е киро на кирия
15-03-2010 - 07:52:48
Бота 156 Както и очаквах.Даде отговор на един от аспектите - финансовия.Може би аз сбърках.Защото на тема финансии си прав.Но в една такава сделка има много други аспекти , които ти пропусна да коментираш.

А и питах децата и жената.Предпочитат да живеят в къщата , да им е удабно , да не се бутат на 100 м2 а дя се ширят на 220 м2.Предпочитат вечер да седнат в двора и да се почустват спокойни , далеч от лудницата на града.Приятелите ми предпочитат да седнат на барбекюто и да си направим купона.Предпочитат също Анталия пред Халкидики.Предпочитат Кортина Д"Ампецо пред Цел Ам Зее.За уйкенда предпочитат Банско пред Пампорово.Обичат да хапват в " Македонска кръчма " - Добринище.И още много неща.

Това , че изплащам къща не ми влияе на тези неща.Живота си тече със предишната сила , просто спя в собствен имот.
Re: Къде е киро на кирия:]
15-03-2010 - 08:09:39
Quote
bibise
Бота 156 Както и очаквах.Даде отговор на един от аспектите - финансовия.Може би аз сбърках.Защото на тема финансии си прав.Но в една такава сделка има много други аспекти , които ти пропусна да коментираш.

А и питах децата и жената.Предпочитат да живеят в къщата , да им е удабно , да не се бутат на 100 м2 а дя се ширят на 220 м2.Предпочитат вечер да седнат в двора и да се почустват спокойни , далеч от лудницата на града.Приятелите ми предпочитат да седнат на барбекюто и да си направим купона.Предпочитат също Анталия пред Халкидики.Предпочитат Кортина Д"Ампецо пред Цел Ам Зее.За уйкенда предпочитат Банско пред Пампорово.Обичат да хапват в " Македонска кръчма " - Добринище.И още много неща.

Като например:готвач китаец,слугиня тайванка,шофьор финландец и песента " Ех живот здравей,здравей" на Христо Кидиков!:]Като си говорим за предпочитания, да дам и аз принос в градацията!
?
Re: Къде е киро на кирия
15-03-2010 - 08:24:23
avatar
Quote
bibise
Бота 156 Както и очаквах. Даде отговор на един от аспектите - финансовия. Може би аз сбърках. Защото на тема финансии си прав. Но в една такава сделка има много други аспекти, които ти пропусна да коментираш. Това , че изплащам къща не ми влияе на тези неща. .Живота си тече със предишната сила, просто спя в собствен имот.

Правилно. Не всичко в живота е финансово уравнение. Щастие с пари не се купува.

Еврото идва към България.
Re: Къде е киро на кирия
15-03-2010 - 21:32:01
Quote
Брокеръ
Scyther, не се занимавай с форумни идиоти - нищо не отбират от финанси.
bibise марш да работиш да си изплащаш кредита, че тебе чака.

Сутринта нямах време да ти отговоря , но сега ще го направя.И сигурно ще те изненадам.Аз освен жената и децата обичам и работат си.И сутрин отивам с желание и с хъс.Работя на пълни обороти и вечер отмарям с удоволствие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход