Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е киро на кирия

Публикувано от bota156 
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 15:31:29
Quote
bibise
5 страници.Прочетох ги по диагоналната система.Но отново темата се разводни в кредити , банки и т.н.Основното остана на заден план.

Първо по разводнената част.Кредитирането за всеки е различна участ.Слатинеца използва думата "набълбукан" с кредити но истината е една.Има два вида кредити -" лоши" ," добри".Добър - взетите пари , инвестирани , довели до приходи по - големи от взетото.Лош - обратното.Но има и още много видове кредити.Примерно при мен купуването на първите две машини беше с "добри" кредити.Но третата беше звено в производството без коего неможех , но и нямаше как да се получи "добър" кредит.Има и принудителни кредити - болест , дълг и т.н.

Но на въпроса.Първо извадката на апаратамент и наем на същият е некоректно зададена.Най вероятно апартамента е за тотален ремонт , защото нармалния наем на такова обзаведено жилище е 3-4 -5 Е/м3.Тоест към 500 Е.Но и тази малка корекция в цифрите не е от значение за това което исках да кажа.Първо - след десет - петнайсет години под наем да не си помислиш " Ако бях взел кредит и го бях купил , сега щяха да остават пет години до момента който ще е мой ".Плащането на наем е жива загуба на средства.Второ - В България жилища под наем се дават главно от хора на които им се е оказало излишно.А като им потрябва?- хайде през две - три години на камиона и местене.Трето - при наема се съобразяваш със наличната мебелировка.Харесва или не , търпиш я.Хазяина лев неиска да похарчи а на теб не ти се хвърлят пари на вятъра.Има и други неща , които са неудобство при наема но миналите по този път ги знаят.

И все пак човек има мечти.Един да си купи джип , друг да си обзаведе дом.
Първо-не съм сигурен,че кредит с който плащаш имота най-малко двойно е добър вариант. Второ-не мога да ида на договаряне за СМР за над 300К. с раздрънкана жигули-трябва ми имидж (джип). Мога да живея под наем в луксозен апартамент но скъпата кола е част от бизнеса.Ако нещата тръгнат на зле мобилността е преимущество.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 16:40:46
А добър ли е варианта , да го платиш под формата на наем.И пак да нямаш нищо.

Но за всеки нещата са различни.Лично за мен , нещата тръгнаха от момента в който можех да си финансирам идиете с кредити от банките.Взетите и върнати от мен кредити към БАНКАТА са десетки.Със всеки от тях съм направил нещо с което съм подобрил работат си и съответно печалбата.Пиша БАНКАТА с главни букви , защото е една от самото начало.А сега е дошло времето да си реализирам мечтата , да живея в къща.И съм взел кредит за част от това начинание , и го плащам , и продължавам напред.След 8 год. и два месеца ще съм го върнал а този под наем все още ще го плаща и ще живее на чуждо място и ща тръпне кога ще го изгонят или вдигнат наема.

И чесно казано ми дотегна да споря ( и на живо с познати ) с хора които жилищата са им даденост.Или наследствени или купени от мама и тате.

Лично за мен кредитите са нещо без което нямаше да съм това което съм сега.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 16:45:56
paio твой колега дойде на среща с мен , бистрихме цена на къща , със супер джип.Написа ми цената на салфетка от кръчмата - познай дали му се обадих.Така , че имиджа не е само в джипа а най вече в отношетието към клиента.

А и явно не си ме разбрал.Има лоши и добри кредити , но има и кредити за мечти и желания.Те не се гледат дали са добри или лоши а дали можеш да ги изплатиш.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 17:11:10
Quote
bibise
paio твой колега дойде на среща с мен , бистрихме цена на къща , със супер джип.Написа ми цената на салфетка от кръчмата - познай дали му се обадих.Така , че имиджа не е само в джипа а най вече в отношетието към клиента.

А и явно не си ме разбрал.Има лоши и добри кредити , но има и кредити за мечти и желания.Те не се гледат дали са добри или лоши а дали можеш да ги изплатиш.

Не знам дали е редно да се намесвам в разговора, но според мен просто не сте се разбрали. "Лош кредит" за банката е този, който не се изплаща. При теб кредит за къща, която сам си строиш с мерак (в смисъл наемаш строители) и ти остават 8 години да го изплатиш напълно не само е добър, ами даже е за похвала.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 17:55:45
Извинете, че и аз се намесвам, но BulCan ти не си разбрал контекста. "Лош" е кредитът, при който си на загуба като го изплатиш, а "добрият" кредит е този, който ти е донесъл печалба, след като си го изплатил. Не става дума за банката, там е ясно.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 18:04:15
BABISE,
Толкова глупости не бях чел.
Абсолютно нищо вярно няма - освен има хора дето дават под наем колкото да не седи празен.
Апартамента е чисто нов така да се каже - тухла от 2000г. с абсолютно ново обзавеждане = сложено по една легло, диван, миниатурни секции, маса, 4 стола, оборудвана кухня и баня. Колкото да се каже че има.
Дал съм го този пример защото това са 2-те алтернативи на собственика за апартамент който не му трябва или не може да си позволи.
А щом и го продава - е назор (цената е една от "най-евтините" и все още е неизгодна, поради споменатите от мен прости бакалски сметки).
ПЛАЩАНЕТО НА ПО-ГОЛЯМА ЛИХВА ПО КРЕДИТА ЗА ЗАКУПУВАНЕТО СПРЯМО НАЕМ Е ЧИСТО РАЗХИЩЕНИЕ НА СРЕДСТВА!
В момента всяка една обява за продажба е ТАКАВА! Поне с 50% по евтино (ИЛИ 2 ПЪТИ) може да се намери абсолютно обзаведено жилище в същия квартал със същата квадратура.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 18:26:06
А къде пише, че вноската по кредита трябва да бъде колкото наема? И защо? За да могат Бота и Валсодар да си купят най-сетне.
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 18:32:39
avatar
Quote
Imotko
Извинете, че и аз се намесвам, но BulCan ти не си разбрал контекста. "Лош" е кредитът, при който си на загуба като го изплатиш, а "добрият" кредит е този, който ти е донесъл печалба, след като си го изплатил. Не става дума за банката, там е ясно.

Много често се оказва, че лошият кредит за банката се оказва и лош за клиента и. Предполагам знаете за статистиката колко от регистрираните фирми фалират още на първата година! В България няма такава статистика доколкото знам, но тепърва ще има сеир.
Вчера чета, че веригата "Домо" се изтегля от пазара.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 18:48:35
Quote
Imotko
А къде пише, че вноската по кредита трябва да бъде колкото наема? И защо? За да могат Бота и Валсодар да си купят най-сетне.

Правиш ли разлика между лихва по кредита и вноска по кредита?
... Едното май включва и главница.
Аз не съм виновен, че Българина няма елементарна икономическа култура и се лъжи на всякакви простотии (сладки приказки). То не са "имоти само нагоре, като влезем в ЕС ще има драстично увеличение на цените за да "догоним" европейските .. и други такива.
Накрая Икономиката си казва думата - като нямаш пари, нямаш и апартамент.
Да не говорим, че ако купуваш на заем - поне 6 месеца трябва да внасяш вноската в банка преди да купиш за да видиш дали може да живееш така БЕЗ МНОГО ЛИШЕНИЯ.
Не си струват НИКАКВИ ДРАСТИЧНИ лишения за некакво си жилище - то за деца, жена не си струва, та за некакви си тухли
Re: Къде е киро на кирия
14-03-2010 - 18:53:24
Не казвам, че си струва да си съсипваш живота за жилище. Всеки трябва да има необходимата финансова култура. Иначе, както Пунди често ви напомня-следва поредното стригане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход