Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е киро на кирия

Публикувано от bota156 
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 15:26:00
Така като гледам повечето си правят сметки по моментното състояние на ситуацията .
Според мен нито банките ще са с по 8-10 % лихви за в бъдеще, нито цените на имотите на сегашните нива .
Наемите ще стават все по-недоходоносни .
Въобще няма нищо сигурно , в това число и инвестирането в имот.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 15:26:58
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
bota156
Да поясня:
Търся си точно тристаен апартамент (за такъв става дума)
И благодарение на тази проста сметка сравнявам ценовите равнища. И покупката на имот е уникална набутвация. Имам парите да го платя кеш този имот в момента, ама не съм толкова "ГЛУПАВ" или "УМЕН".
И понеже лихвата сега е към 10%, то цената трябва да стане 2 ПЪТИ и малко по ниска за да има изобщо смисъл да ходя да го гледам и да става пазарлък.
А това е една от най-добрите цени в момента в София = апартамента е 130кв "мръсна" площ
Аз не бързам заникъде - още 1-2 години ако трябва ще почакам да се нормализират нещата.

Разсъжденията ти са правилни, но решението да чакаш пасивно 1-2 години може и да не добро. Добри оферти могат да се намерят по всяко време, а след съответното договаряне на цената /с 10%, 20% а защо не и с 30%/ даден имот може да се окаже превликателен.
А иначе, спор няма трендът е
яко надолу



Две години само глупости.Говорим възможно най-сериозно а този- след съответното договаряне на цената /с 10%, 20% а защо не и с 30%/ даден имот може да се окаже превликателен.
А иначе, спор няма трендът е

Другарю бай Пешо,за 2 години спадът е между 27 и 31 %.По твоите сметки трябва да ги подаряват:] Хайде по-сериозно и не разказвай сънищата си по форумите моля.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 15:43:40
avatar
Между другото се сетих,че такива приказки разказват брокери ,особенно от "големите" фирми...Скоро на едни познати,които продаваха такъв "брокер" от голяма фирма им беше казал да свалят цената с 25% и ще продадат бързо.За 2 седмици малка агенция им намери купувач и отстъпката беше само 1000 евро:} И то за кешово плащане.Така ,че наистина ,стига мокри сънища и самозаблуди.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:22:04
Докато към всеки тристаен с гараж в Лозенец за по 150е продавачите не започнат да дават и по един Мерцедес, Бай Пешо, Киро и с-ие няма да си купят.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:28:00
avatar
Quote
Imotko
Докато към всеки тристаен с гараж в Лозенец за по 150е продавачите не започнат да дават и по един Мерцедес, Бай Пешо, Киро и с-ие няма да си купят.



Че до тогава може и "Мерцедес" да фалира:]
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:41:57
Ами то вярно, защо да си купуваш Мерцедес, като в банката дават едни лихви ................. мечтата на мързеливеца.
?
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:44:07
avatar
Защо пък, когато си купуваш Мерцедес, към него като бонус да ти дават и апартамент в кв.Лозенец (или в с.Лозенец на морето). *bow*

Еврото идва към България.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:47:32
avatar
А, аз Бай Пешо отдавна го подозирам, че рови по кофите, но за да не изпадаме само в нападки мога да се върна на темата чия собственост е имота с пример за тъщата която закупи общински апартамент, чрез ипотека от ПБ на 1/3 от реалната пазарна цена.
При този бонус за бивш наемател с право за закупуване кой е собственик ? Естествено ТЪЩАТА. Банката само финансира и то цена, която след сделката - автоматично е три пъти по-евтина!
?
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 16:52:59
avatar
Quote
Imotko
Ами то вярно, защо да си купуваш Мерцедес, като в банката дават едни лихви ................. мечтата на мързеливеца.

Може да не вярвате, обаче един юнак на 30 год. спи в гараж (диван и телевизор) и има в банка 120.000 евро на влог.
Купил си елка и по три пъти на ден си изчислява лихвите. Дойде при мен да потърси боксониера за закупуване, беше решил да прежали 15.000 - 18.000 от парите си, но се отказа и си остана като куче в гаража. Само се моли да не чуе по телевизора лоша вест за банката си. Като го видях първоначално, щях да отида да му купя една баничка да хапне човечеца - дожаля ми от вида му. После се успокоих.

Еврото идва към България.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 18:49:43
Quote
?
Може да не вярвате, обаче един юнак на 30 год. спи в гараж (диван и телевизор) и има в банка 120.000 евро на влог.
Купил си елка и по три пъти на ден си изчислява лихвите. Дойде при мен да потърси боксониера за закупуване, беше решил да прежали 15.000 - 18.000 от парите си, но се отказа и си остана като куче в гаража. Само се моли да не чуе по телевизора лоша вест за банката си. Като го видях първоначално, щях да отида да му купя една баничка да хапне човечеца - дожаля ми от вида му. После се успокоих.

Е този е от патологичните случаи. Сложил си е всичките яйца в една кошница. Някой хора имаме само по 1 яйце и някак си гледаме да не останем без него smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход