Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е киро на кирия

Публикувано от bota156 
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:04:58
Айде като сте почнали да смятате и аз да се включа с едно просто изчисление. Посочената цена 75 000 евро ако се депозира в КТБ на влог с 7.5% лихва, това прави 5625 евро на година или 468 на месец. С тези пари си плащаш наема и ти остава една заплата даже.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:24:38
Quote
bate dimo
Айде като сте почнали да смятате и аз да се включа с едно просто изчисление. Посочената цена 75 000 евро ако се депозира в КТБ на влог с 7.5% лихва, това прави 5625 евро на година или 468 на месец. С тези пари си плащаш наема и ти остава една заплата даже.


200 e - "една заплата"?!?
Класически случай - човек , за когото една заплата е някъде около 200 евро, мечтае за 75 000 евро, които да депозира в банка.......
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:25:52
avatar
Quote
ivorad
Quote
bate dimo
Айде като сте почнали да смятате и аз да се включа с едно просто изчисление. Посочената цена 75 000 евро ако се депозира в КТБ на влог с 7.5% лихва, това прави 5625 евро на година или 468 на месец. С тези пари си плащаш наема и ти остава една заплата даже.


200 e - "една заплата"?!?
Класически случай - човек , за когото една заплата е някъде около 200 евро, мечтае за 75 000 евро, които да депозира в банка.......

+1*ok*
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:43:52
Имах предвид минимална, замислих се дали да го напиша но реших че и без това сметките са доста груби. Хаиде да не издребняваме и да не изпадаме в лични нападки
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:51:05
Quote
bate dimo
Имах предвид минимална, замислих се дали да го напиша но реших че и без това сметките са доста груби. Хаиде да не издребняваме и да не изпадаме в лични нападки

ОК!
Просто, нали разбирате, подобни сметки за 75 000 в банка не би следвало да се правят от и за хора с 200 евро месечен доход.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 11:57:23
avatar
При всичките сметки има една малка подробност...Банковата система...В началото на кризата зимата на 2009 всички централи на банки у нас ,бяха изтеглили парите,за да потушат кризата в собствените си държава...Сега има трусове в Гърция...Не напразно хората по белият свят инвестират в злато,ценни книжа и скъпоценни камъни ...У нас няма такава възможност,защото няма пазар ...Затова маса хора "инвестират" в имоти...Цената на един имот,ако е стойностен-не говоря за панелките по Обеля и т.н.-може да спадне в момент на криза,но във всички случаи дългосрочно ще се покачи...И в двата случая има риск,но имота може да го вземе само....по Рихтер,недай боже,докато имаме опит от 95-96г...с банките.Законът за обезпечаване на депозитите има една огромна пукнатина-няма срокове.Сетете се защо...Така ,че всички може да дават акъл,но отговорността си я носи всеки персонално.
?
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 12:01:03
avatar
Quote
Перловец
При всичките сметки има една малка подробност...Банковата система...В началото на кризата зимата на 2009 всички централи на банки у нас ,бяха изтеглили парите,за да потушат кризата в собствените си държава...Сега има трусове в Гърция...Не напразно хората по белият свят инвестират в злато,ценни книжа и скъпоценни камъни ...У нас няма такава възможност,защото няма пазар ...Затова маса хора "инвестират" в имоти...Цената на един имот,ако е стойностен-не говоря за панелките по Обеля и т.н.-може да спадне в момент на криза,но във всички случаи дългосрочно ще се покачи...И в двата случая има риск,но имота може да го вземе само....по Рихтер,недай боже,докато имаме опит от 95-96г...с банките.Законът за обезпечаване на депозитите има една огромна пукнатина-няма срокове.Сетете се защо...Така ,че всички може да дават акъл,но отговорността си я носи всеки персонално.

И аз така мисля.

Еврото идва към България.
tot
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 12:20:33
Quote
Перловец
Законът за обезпечаване на депозитите има една огромна пукнатина-няма срокове.

И още пукнатини си има, и то не по-малки. Като например, че всички влогове се изплащат в лева.....
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 12:45:57
Quote
Баш Брокеро
Quote
broker112
добре де, " колега ", щом имота не е мой докато плащам кредита, на кой е тогава, да не е на банката, то какво излиза тогава, банката ми дава на мен кредит, обаче за гаранция срещу отпуснатият на мен кредит си прави ипотека на собственият имот, така ли

P.S. Почвам да разбирам сега по малко защо хората мразят и ненавиждат брокерите в София, ми то едно 90 % от тях са прости като гайда ( пример: горните постове )

Колега, аз никъде не съм написал, че на хартия имота не е твой докато си връщаш кредита, но практически и напълно твой (разбирай без претенции от страна на банката) имотът ще стане чак когато си върнеш кредита (лихви + главница)

И колега ако с "горните постове" визираш моите постинги, то тогава отговори ми на въпросите: 1. Колко вида (според вида на погасяване)ипотечни кредити познавате? и 2. Ако да то тогава можете ли да обясните предимствата, минусите и рисковете за всеки вид както за кредитополучателят, така и за кредитодателят? 3. Бихте ли могли да изчислите каква сума ще дължи един кредитополучател месечно към банката разбита за главница, за лихва, за застраховка ако приемем че ипотечният кредит е ?180000, а договорената твърда лихва е 6% 4. Какъв трябва да е минималният годишен доход на семейство в? за да му бъде отпуснат гореспоменатият кредит?




Ако не ми отговорите на въпросите ще считам, че с думите "горните постове" визирате собствените си писания.

" Колега " спри да пишеш глупости и да се излагаш. Имота не бил твой; Имота е на банката; Имота не е на банката, ама не е и твой; Имота е твой на хартия, но иначе е на банката; На каква хартия е мой, на салфетки, на тоалетна хартия, на картон, на какво.
Или пишеш подобни глупости под желанието ти да се сдобиеш с имот, какъвто явно нямаш и си чешаш езика по форумите като 90 % от цървулковците тука или по лошо - вярваш на това, което пишеш, в такъв случай умственият ти потенциал е отрицателно число.

С горните постове пределно ясно е, че визирам, теб и подобните ти, а да ти отговарям, прости ми ама преди да ме " препитваш " за неща, кото си чул, недочул първо се погржи умственият ти потенциал да излезне над нулата и тогава ще се препитваме



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 12:48 от broker112.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 15:01:25
Quote
bota156
Да поясня:
Търся си точно тристаен апартамент (за такъв става дума)
И благодарение на тази проста сметка сравнявам ценовите равнища. И покупката на имот е уникална набутвация. Имам парите да го платя кеш този имот в момента, ама не съм толкова "ГЛУПАВ" или "УМЕН".
И понеже лихвата сега е към 10%, то цената трябва да стане 2 ПЪТИ и малко по ниска за да има изобщо смисъл да ходя да го гледам и да става пазарлък.
А това е една от най-добрите цени в момента в София = апартамента е 130кв "мръсна" площ
Аз не бързам заникъде - още 1-2 години ако трябва ще почакам да се нормализират нещата.

Разсъжденията ти са правилни, но решението да чакаш пасивно 1-2 години може и да не добро. Добри оферти могат да се намерят по всяко време, а след съответното договаряне на цената /с 10%, 20% а защо не и с 30%/ даден имот може да се окаже привликателен.
А иначе, спор няма трендът е яко надолу

[zdravbadi.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 16:54 от Бай Пешо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход