Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде е киро на кирия

Публикувано от bota156 
Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 19:44:01
Давам Ви пример 2 обяви на един и същ апартамент:
Продажна цена = 75к евро.
Наем - 270евро.
Да сметнем на заема лихвата - нека да е 5% - не че има такава и да не плащаме изобщо главница а само лихвата.
5% от 75к - 3750 евра.
Наема - 270*12 - 3240евра.
Е за какъв да се купува този апартамент?
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 19:54:55
много странно съждение smiling smiley ами ако не ти трябва не го купуваш
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 20:13:18
Quote
bate dimo
много странно съждение smiling smiley ами ако не ти трябва не го купуваш

Напротив, много добре дори си разсъждава човека. И в двата случая апартамента не е собствен. Тогава за чий х–й да плащаш само лихва, по-добре наем.

Тепърва ще има доста изненадани ипотекари, които ще разберат, че досега само лихви са плащали. А за главницата ще имат избор:
1. Или я плащат накуп + наказателни лихви.
2. Или апартамента си остава собственост на банката и язък за плащаните лихви от по 10-12%.
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 21:11:37
Жилища се купуват докато човек е в работоспособна възраст.Апартаменти,къщи,земя....кой каквото му трябва.
ОК...живее под наем,пенсионира се...какво прави после?Къде ще живее ако пенсията не стига за наема?
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 21:22:56
Quote
salvador
Жилища се купуват докато човек е в работоспособна възраст.Апартаменти,къщи,земя....кой каквото му трябва.
ОК...живее под наем,пенсионира се...какво прави после?Къде ще живее ако пенсията не стига за наема?

Това което си написъл е напълно вярно, но темата според мен е за разминаването на очакванията на продавача на апартамента с реалността.

[zdravbadi.com]
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 21:36:18
Quote
Баш Брокеро
Quote
bate dimo
много странно съждение smiling smiley ами ако не ти трябва не го купуваш

Напротив, много добре дори си разсъждава човека. И в двата случая апартамента не е собствен. Тогава за чий х–й да плащаш само лихва, по-добре наем.

.

много интересно, може би " компетентно " форумно изказване. Ако имота не е собствен то тогава за чиий ХУЙ банката ще ти отпусне кредит. Или може би ти теглиш кредит, но имота друг го купува.
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 23:44:42
Quote
broker112
Quote
Баш Брокеро
Quote
bate dimo
много странно съждение smiling smiley ами ако не ти трябва не го купуваш

Напротив, много добре дори си разсъждава човека. И в двата случая апартамента не е собствен. Тогава за чий х–й да плащаш само лихва, по-добре наем.

.

много интересно, може би " компетентно " форумно изказване. Ако имота не е собствен то тогава за чиий ХУЙ банката ще ти отпусне кредит. Или може би ти теглиш кредит, но имота друг го купува.

Колега, или не си прочел всичко което съм написал, или си пълна дупка с банките, видовете ипотеки и финансите.

Но ще ти го обясня с по-прости думи: Ако вземеш борч от банка за да закупиш имот, то имотът ще стане наистина твой чак когато си върнеш напълно борчът + лихвите на банката, а дотогава имотът практически е собственост на банката. Ако не ми вярваш, отиди вземи кредит, купи си имот, не си връщай кредита и да видиме тогава. Имаш ли куража доживот да ставаш крепостен ипотекар а?
Re: Къде е киро на кирия
12-03-2010 - 23:56:34
добре де, " колега ", щом имота не е мой докато плащам кредита, на кой е тогава, да не е на банката, то какво излиза тогава, банката ми дава на мен кредит, обаче за гаранция срещу отпуснатият на мен кредит си прави ипотека на собственият имот, така ли

P.S. Почвам да разбирам сега по малко защо хората мразят и ненавиждат брокерите в София, ми то едно 90 % от тях са прости като гайда ( пример: горните постове )
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 00:16:12
Quote
broker112
добре де, " колега ", щом имота не е мой докато плащам кредита, на кой е тогава, да не е на банката, то какво излиза тогава, банката ми дава на мен кредит, обаче за гаранция срещу отпуснатият на мен кредит си прави ипотека на собственият имот, така ли

P.S. Почвам да разбирам сега по малко защо хората мразят и ненавиждат брокерите в София, ми то едно 90 % от тях са прости като гайда ( пример: горните постове )

Колега, аз никъде не съм написал, че на хартия имота не е твой докато си връщаш кредита, но практически и напълно твой (разбирай без претенции от страна на банката) имотът ще стане чак когато си върнеш кредита (лихви + главница)

И колега ако с "горните постове" визираш моите постинги, то тогава отговори ми на въпросите: 1. Колко вида (според вида на погасяване)ипотечни кредити познавате? и 2. Ако да то тогава можете ли да обясните предимствата, минусите и рисковете за всеки вид както за кредитополучателят, така и за кредитодателят? 3. Бихте ли могли да изчислите каква сума ще дължи един кредитополучател месечно към банката разбита за главница, за лихва, за застраховка ако приемем че ипотечният кредит е ?180000, а договорената твърда лихва е 6% 4. Какъв трябва да е минималният годишен доход на семейство в? за да му бъде отпуснат гореспоменатият кредит?



Ако не ми отговорите на въпросите ще считам, че с думите "горните постове" визирате собствените си писания.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 00:36 от Баш Брокеро.
Re: Къде е киро на кирия
13-03-2010 - 00:52:32
В днешни времена Киро не е на кирия да купува жилищен имот, поради следните причини:
1. Сумата, която Киро би платил за даден имот би донесла около 2 ПЪТИ по-голям доход от депозитните лихви по нея спрямо разходите по наема на същия. При това Киро не дължи данъци и осигуровки върху приходите от депозитите си. Дори не е необходимо да ги вписва в годишната си данъчна декларация.
2. Сумата, която Киро би получил от рента или отдаване под наем би възвърнала инвестицията му (според сегашните съотношение цени предлага/наеми) в период между 27 и 38 години. При това дължи данъци върху тези приходи, амортизационни отчисления, ремонти и неприятности от липса на наематели или некоректни такива. Тази бакалска сметка не отчита бъдещото понижаване на наемните цени, както и понижаването на стойността на "актива".
3. Цената на кредитния ресурс в случай, че Киро не разполага с необходимата сума увеличава в пъти неблагоразумието в инвестиране в жилищен имот.

Останалото е въпрос на сметки и наблюдаване на графиките, отчитащи състоянието на икономиката, безработицата, паричното предлагане и не на последно място цените предлага в сайтовете.

Не е инвестиционна препоръка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход