Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много се проточи тоя спад

Публикувано от дами и господа 
Re: Много се проточи тоя спад
05-03-2010 - 23:33:50
Quote
OwnerBG
Quote
annvlad
Quote
OwnerBG
Страхотни сравнения за съотношението цена на имот към заплата.За съжаление тотално неприложими за действителностите които са около нас.Може и да са били верни по времето на социализма или там както му викаха, когато имаше ведомствени жилища.
За справка може да се обърнете и към нахъсаните млади юпита от по ново време, нагрухани с кредити които трябва да изплащат с мечтите за заплати.
Никога след 1994г.заплатата не е била и не може да е единственния и важен финансов инструмент при покупка на жилище.

Български Собственик,
не само при социализма хората си купуват къщи от заплати. В Канада представи си средната класа си купува къщи най вече със доходи от заплати. Има разбира се многомилионни като цена къщи и тука разбира се но те не са за хора с по малко или равен на 6 цифрен годишен доход (било от заплати или дребен бизнес). Но те са в определени райони или както пише в някои тука обяви водят се 'топ локация'.
Между другото се сетих че от 18-годишно странстване по света на запад от Бъдапеща аз не сещам за нито една 'топ локация' с имоти тип блокове - та ако ще да са скъпи кондоминиуми. Само къщи-замъци - в Западна Европа, в Щатите и в Канада. Тука четящите от Канада-Торонто биха ме разбрали като кажа Пост Роад в Торонто (над Бейвию и Лоуъренс - например). Аз наистина без майтап питам кой е тоя район в България - да речем в София или около София. Щото това което виждам по София е или гето или инкубатор на бъдещи гета (изключвам някои централни райони около Оборище). А може би в България един инженер,учител или лекар, или собственик на малък бизнес в технологиите - имам лично такива близки познати в България) те не са средна класа. И сигурно е така за България, може би си прав за България. Но ако за тази категория нормалното жилище е недостижимо - жална майка на оставащите в тази страна.


Така е за съжаление

Щом и ти констатираш това със съжаление значи ли че си сривлио ?! (майтап разбира се!)
В такъв случай всеки със средно образование знае за борбата на видовете предполагам и изхода е с предизвестен демографски край в България. Ако се по-ограмоти народеца там финансово може и да има шанс България. Иначе положителната страна на тази трагичната еволюция в България е че приелите за нормално това около тях в България остават заедно с едно не-глупаво и крайно антисоциално и престъпно племе около тях.
П.С.
Да питам - ако някой не го мързи да отговори. Има ли средна класа в България? Ако има такава - какво разбирате и кои категории доходи в България са характерни за средната класа ? Ще спекулирам - ако няма такава то масовите жилища са тип блокове на полукомунален принцип. Тогава техните цени рано или късно ще се балансират с масовите доходи. Не ме привлича идеята да говоря за цени защото цифровото им изражение само по себе си нищо не значи ако не се гледат доходите на населението там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 23:50 от annvlad.
Re: Много се проточи тоя спад
05-03-2010 - 23:40:40
avatar
Спокойно, до десет години Китай ще си отвори границите и ще си имаме 20-30 милиона нови, умни и работливи съграждани. Е, няма да говорят на нашият си език, но кой е обещал, че всичко ще е идеално?
Преди 2 хилядолетия си направиха там китайската стена, за да ни спрат набезите от север, а сега ще си дойдат за да ни спасят от самите нас winking smiley
Re: Много се проточи тоя спад
05-03-2010 - 23:49:16
avatar
Quote
annvlad
Quote
OwnerBG
Quote
annvlad
Quote
OwnerBG
Страхотни сравнения за съотношението цена на имот към заплата.За съжаление тотално неприложими за действителностите които са около нас.Може и да са били верни по времето на социализма или там както му викаха, когато имаше ведомствени жилища.
За справка може да се обърнете и към нахъсаните млади юпита от по ново време, нагрухани с кредити които трябва да изплащат с мечтите за заплати.
Никога след 1994г.заплатата не е била и не може да е единственния и важен финансов инструмент при покупка на жилище.

Български Собственик,
не само при социализма хората си купуват къщи от заплати. В Канада представи си средната класа си купува къщи най вече със доходи от заплати. Има разбира се многомилионни като цена къщи и тука разбира се но те не са за хора с по малко или равен на 6 цифрен годишен доход (било от заплати или дребен бизнес). Но те са в определени райони или както пише в някои тука обяви водят се 'топ локация'.
Между другото се сетих че от 18-годишно странстване по света на запад от Бъдапеща аз не сещам за нито една 'топ локация' с имоти тип блокове - та ако ще да са скъпи кондоминиуми. Само къщи-замъци - в Западна Европа, в Щатите и в Канада. Тука четящите от Канада-Торонто биха ме разбрали като кажа Пост Роад в Торонто (над Бейвию и Лоуъренс - например). Аз наистина без майтап питам кой е тоя район в България - да речем в София или около София. Щото това което виждам по София е или гето или инкубатор на бъдещи гета (изключвам някои централни райони около Оборище). А може би в България един инженер,учител или лекар, или собственик на малък бизнес в технологиите - имам лично такива близки познати в България) те не са средна класа. И сигурно е така за България, може би си прав за България. Но ако за тази категория нормалното жилище е недостижимо - жална майка на оставащите в тази страна.


Така е за съжаление

Щом и ти констатираш това със съжаление значи ли че си сривлио ?!
В такъв случай всеки със средно образование знае за борбата на видовете предполагам и изхода е с предизвестен демографски край в България. Ако се по-ограмоти народеца там финансово може и да има шанс България. Иначе положителната страна на тази трагичната еволюция в България е че приелите за нормално това около тях в България остават заедно с едно не-глупаво и крайно антисоциално и престъпно племе около тях.


Не знам какъв съм, а и не съм фен на етикетите.
Просто това е третата криза при имотите която преживявам.Та и познати неща откривам.И не е само до цени а до мястото на което се поставя имота.
Като сигурност, бъдещи доходи, разходи.
Може и да си забравила, но тук ако те съкратят от работа или ти паднат рязко доходите, и си под наем, всичко изчезва и се разпада.
Единствено притежаването на имот в подобна ситуация може да те спаси за известно време.
Точно тази сигурност се атакува от апологетите на живеенето под наем.
Ама бай бабо да не те срещне мечка.
А за средната класа която може да си купи имот със заплата.
Дано, ама надали.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 00:02:44
Собственико,
по въпроса за наеми или покупка според моите разбирания наема е проклятие. Според мен ако в живота си човек не може един дом да изгради какъв живот е това. Активната дискусия тука показва красноречиво тука каква е ролята на собствен дом въпреки теориите за наемите. И аз бях в началото тука в Канада на наем и си спомням че на всяко първо число плащането го изживявах като че си нарязвах банкнотитет над тоалетната чиния. При първото удобно съотношение доход/цена с върховна радост прекуснах пъпната връв на наемодателите. И тука цените на имотите варират и точно за това е важно доходите брутно да са в приемливо съотношение за да се увеличи вероятността да си изплатиш къщата до 10-ина години. Иначе всеки абсолютно всеки може да си загуби доходите - никой не е застрахован. Ние хвърламе заровете но Бог ги обръща.
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 00:07:17
Quote
dragula
Quote
?
Според мен пазара на имоти в България трябва да се раздели на 5 зони:
1- София, Варна, Пловдив, Бургас
2- Русе, Стара Загора, Плевен, Благоевград
3- Останалите 20 областни града
4- Малките градчета с ( 5.000 - 20.000) население
5- Селските имоти
Формулата за "нормална" цена ще е различна за всяка една зона.

Пример: в момента има селски къщи за 3.000 лв. - това колко заплати са ?
Друг е въпроса, ако трябва тази селска къща да я отдаваш под наем - какъв ще е наема.
С една дума - шарен свят!

Велико Търново къде трябва да е? Според мен е най-близо до зона 1.

Търново е град с население по-малко от 70000 човека. И независимо от фака, че се намира на възлово место между София и Варна, в най-добрия случай е във 2-ра зона. Погледни статистиката /колкото и невярна да е тя/ и ще видиш, че цените в Търново са на половина от тези в Бургас, а за София и Варна да не говорим.
Що се отнася до Пловдив, моето мнение е, че неговото място е във 2-ре зона - със Стара Загора и Русе.
Плевен и Благоев град трябва също да слядат едно стъпало надолу.

[zdravbadi.com]
Анонимен потребител
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 08:50:39
Quote
ivorad
А се очакваше цените на НИ в новоприсъединилите се държави бързо да се изравнят / в приблизителни размери, не абсолютно!/ с тези в Стара Европа. Именно това привлече хилядите мераклии да удвоят и утроят парите си за 2-3 години на нашия пазар и взриви цените до непоносими за дори заможни българи нива.....
Е, сега сме във фаза на отрезвяване.
Това е!

*ok*
?
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 08:59:23
avatar
Ето лека корекция на зоните:
Според мен пазара на имоти в България трябва да се раздели на 5 зони:

1- София, Варна, Пловдив, Бургас
2- Благоевград, Велико Търново, Плевен, Русе, Стара Загора
3- Останалите 19 областни града
4- Малките градчета с ( 5.000 - 20.000) население
5- Селските имоти

Формулата за "нормална" цена ще е различна за всяка една зона.
Очаквам София да дръпне още напред и да стане несравнима с който и да е друг град (като Атина за Гърция).

1- София,
2- Варна, Пловдив, Бургас
3- Благоевград, Велико Търново, Плевен, Русе, Стара Загора
4- Останалите 19 областни града
5- Малките градчета с ( 5.000 - 20.000) население
6- Селските имоти

Не знам как ще се държат (Благоевград, Велико Търново, Плевен, Русе, Стара Загора).
Пазара във всяка зона ще се определя основно от миграционните процеси в България.
Естествено, че преселението е към по-горна зона.
Приток на свежа кръв раздвижва пазара и обратно, отлив на хора води до "затихване".

Това е мое мнение, може и да греша драстично, незнам.

Еврото идва към България.
Анонимен потребител
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 09:07:14
Quote
OwnerBG
Преди бумването на лесните кредити кой купуваше.
Къде се похарчиха парите от парцелите предмет на сделки през 1999-2005г.
Колко струваше УПИ при замяна с диви панелки в Люлин и Сие.
Къде се похарчиха парите от закупените жилища предмет на общински замени.

Колко заплати видяхте при тези Пазарни Покупки.

Айде погледни към днешна дата.
Дали картинката може да се повтори или вече трябва да минем на "заплата"?
Анонимен потребител
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 09:14:47
Quote
OwnerBG
Може и да си забравила, но тук ако те съкратят от работа или ти паднат рязко доходите, и си под наем, всичко изчезва и се разпада.
Единствено притежаването на имот в подобна ситуация може да те спаси за известно време.

Онъре ти под наем живял ли си?
Да ти кажа под наем със солидна сума (подготвена за покупка на имот) се чувствам по-сигурен отколкото с имот, кредит и 0 спестявания.
Ти кажи какво става ако те съкратят и трябва да връщаш кредит?
Ако си под наем и имаш спестявания - просто харчиш от тях докато се съвземеш.
Анонимен потребител
Re: Много се проточи тоя спад
06-03-2010 - 09:18:53
Quote
Imotko
Попитайте кой купува имот от трудови доходи и продължавайте да смятате съотношения..................
Далаверките са на път да свършат, спекулантите също, всеки се замисля като взема кредит, така че вече ще се купува с трудови доходи - свиквай.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход