Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 14:00:32
за сметките - Германия е най-големия нетен донор на ЕС а Гърция е нетен получател. Така че в гърция е бъкано с благинки (субсидии, сгради) с европейски, аджеба отчасти немски пари.

Факт е че гърците са фалшифицирали умишлено данните за бюджетния си дефицит и са подвели партньорите си от ЕС. В противен случай просто не покриват критериите и нямаше да са в европейския валутен съюз. Това е факт разбираем и за ученици от средно училище дето ти викаш. Смешно е да се опитваш да изкарваш немците в този случай виновни защото не разтварят портфейла с великодушен жест - сега и на тях не им е лесно за да си го позволят ей така.

Да се замеряме с имена на исторически личности е смешно. Споменах няколко защото опираш аргументите си на неща които са в миналото и не касаят проблема сега. Да се сведе германия до племето на вандалите и 2та световна война е просто едностранно и явно несправедливо.

Коце Маца нарече немския съд фашистки щото при посещението в германия го хванаха и го осъдиха набързо за контрабанда. В БГ човека се подвизава като известен мафиот и собственик на клуб. Изказа се че съда в БГ е демократичен и справедлив. Така сигурно мисли и Марио Николов. Интересно ми е по кой мазол точно те настъпиха дойчовците, че с такава жлъч скачаш с толкова очевадно несправедливи и едностранни аргументи срещу тях.

no hard feelings
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 15:21:49
Юнак!
Нямам лоши чуства, (даже и за немците, но не и за немската държавна политика ) , но в кой клас си?

Сега - понеже работата днес не ми спори едно по едно за глупостите ти и вестникарските клишета!

Quote
nearvana
за сметките - Германия е най-големия нетен донор на ЕС а Гърция е нетен получател. Така че в гърция е бъкано с благинки (субсидии, сгради) с европейски, аджеба отчасти немски пари.
Правилният израз е: Германия е най-големия нетен данъкоплатец в ЕС и най-големия нетен получател! ЕС не е благотворителен клуб. Ако се отпускат понякога пари в повече на някоя страна то е за решаване на общоевропейски задачи! За да построят своите "благинки" гърците са взели не субсидии а заеми със съответните европейски лихви, които днес благодарение политиката И на Германия се превръщат във вандалски лихви! Нещо повече. Гърция прие и наложи мерки за изправяне на собствените си грешки. Тези мерки бяха одобрени и приети от Европа. Но... вандалската немска политика остана същата! За това става въпрос, че са зинали да лапат!

Quote
nearvana
Факт е че гърците са фалшифицирали умишлено данните за бюджетния си дефицит и са подвели партньорите си от ЕС. В противен случай просто не покриват критериите и нямаше да са в европейския валутен съюз. Това е факт разбираем и за ученици от средно училище дето ти викаш. Смешно е да се опитваш да изкарваш немците в този случай виновни защото не разтварят портфейла с великодушен жест - сега и на тях не им е лесно за да си го позволят ей така.
Я ми дай документи за този факт, а не вестникарски нелепици. Няма счетоводен инструмент ползван от гърците, който да не е ползван и от други страни вкл. и Германия. Как си ги представяш въобще ти тези неща - че някой може ей така да фалшифицира данните си и да преспи Германия с разузнавателните и служби (бяха стигнали дотам да подслушват гръцкито правителство), Франция с нейните служби и т. н. Трябва да си много зелен да се хващаш на такива въдици..., по зелен от среден американски гласоподавател относно ОМП на Ирак...

Quote
nearvana
Да се замеряме с имена на исторически личности е смешно. Споменах няколко защото опираш аргументите си на неща които са в миналото и не касаят проблема сега. Да се сведе германия до племето на вандалите и 2та световна война е просто едностранно и явно несправедливо.
Вандалите са немско племе. Факт. ВСВ е вандалска война, ако не и по-лошо. Факт. Позицията на немците относно бивша Югославия наскоро беше вандалска. Факт. Днешната немска икономическа политика и отношението и към партньорите и е вандалско. Факт! Приносът на немците (на държавните им образувания, не на личностите) в европейската история е преди всичко вандалщина! Факт!

Quote
nearvana
Коце Маца нарече немския съд фашистки щото при посещението в германия го хванаха и го осъдиха набързо за контрабанда. В БГ човека се подвизава като известен мафиот и собственик на клуб. Изказа се че съда в БГ е демократичен и справедлив. Така сигурно мисли и Марио Николов.
Пет пари не давам за Коце Маца - беше заловен и предаден на немците от Гърция. Немската държавна машина все още е "облагородявана" от американското военно присъствие... Не искам да си представя, какво би могло да се случи без благородното му влияние... smiling smiley

Quote
nearvana
Интересно ми е по кой мазол точно те настъпиха дойчовците, че с такава жлъч скачаш с толкова очевадно несправедливи и едностранни аргументи срещу тях.
Лично? - нищо. Имам доста немски приятели. Немците като хора могат да бъдат чудесни приятели. Когато им казвам същите тези неща, ги приемат като факти и си дават много добре сметка за какво говоря - въпрос на ниво!
За немската държавна машина. Немците са склонни да създават държавни машини - чудовища. Факт. Както гърците са склонни да създават разпуснати държавни машини! Също факт!

no hard feelings



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 15:24 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 15:26:38
Защо толкова мразиш германцитеeye popping smiley Очевидно си много интелигентечн човек и същевременно изключително заслепен. Дано - защото другата алтернатива е доста грозна. Това и за вандалите, и за тъмните средни векове, и за ВСВ са такива глупости, че недоумявам как може да ти хрумне, че някой ще им се върже. Сега както си започнал да ровиш из германската история и да твърдиш, че са вандали, какво очакваш да ти отговорим за византийците - че са били хомосексуалисти ли? Не усещаш ли, че колкото повече се впрягаш, толкова повече настройваш хората против "каузата" си. Следях темата с интерес, но от последните страници съм отвратен. Нямам нужда от доказателства, че фанариотите са горили български книги през турско - виждам го с очите си.

П.П. Благодаря ти, че постави василий българоубиец между Питагор и Елитис. Блгодаря ти, защото след това ти злобно подхвърляне, вече в никой не остана съмнение...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 15:54:27
Quote
king_for_a_day
....
П.П. Благодаря ти, че постави василий българоубиец между Питагор и Елитис. Блгодаря ти, защото след това ти злобно подхвърляне, вече в никой не остана съмнение...

Кралю за един ден,

Би трябвало и други да добавя, но не съм сигурен за гръцкия им произход. Съвсем умишлено поставих Василий Българоубиец в листата. Иначе не би било справедливо, след като в немската листа слагам Хитлер...

Не мислех, че трябва да го обяснявам, а и не смятам - оставям го на задълбоченото ти възприятие...
*beer*

п.п.
Това за "тъмните векове" не са глупости и изразът е част от историческата терминология (Има гугъл - питай ) . Че от време на време е имало проблясъци през "тъмните векове" не оспорвам., но съм консервативен тип и предпочитам да се придържам към класическото разбиране за тази епоха...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 16:00 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:10:16
Quote
king_for_a_day
.......
П.П. Благодаря ти, че постави василий българоубиец между Питагор и Елитис. Блгодаря ти, защото след това ти злобно подхвърляне, вече в никой не остана съмнение...

*ok*
Изпревари ме за малко !
Това с василий не ще да е "стокхолмски синдром" а нещо доста по-противно като мироглед...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:23:58
Quote
status
Quote
king_for_a_day
.......
П.П. Благодаря ти, че постави василий българоубиец между Питагор и Елитис. Блгодаря ти, защото след това ти злобно подхвърляне, вече в никой не остана съмнение...

*ok*
Изпревари ме за малко !
Това с василий не ще да е "стокхолмски синдром" а нещо доста по-противно като мироглед...

Статус,
аз и Европа и Хемус съм сложил. Я го разтълкувай, че да се повеселим... :]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:32:17
goro, изречението ти
"Правилният израз е: Германия е най-големия нетен данъкоплатец в ЕС и най-големия нетен получател! " просто няма смисъл.

Под нетен платец имах предвид платени вноски в ЕС - получени средства от ЕС. Да, Германия е най-големия НЕТЕН ДОНОР на ЕС, а гърция никога не е била нетен донор а винаги нетен получател тоест вноските винаги са били по-малки от полученото.

за другите неща няма смисъл да спорим. става смешно. този спор е безмислен до дупка.
прав си поне за това че важния въпрос за нас е какво става с БГ и там сами сме си виновни а не немците, великите сили или някой друг. същото се отнася и за гърция.

поздрави
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:41:40
Питагор, Платон, Аристотел, Солон, Фидий и всички граждани на древна Елада, имат толкова общо днешните гърци, колкото аз или всеки един от българин с император Домициан (І в.сл.Хр.).
Излишно е да се правят такива сравнения.
Горо, освен това "византийските номера" като израз се свързва много повече с днешните гърци, отколкото с древните елини. Поведението им тези седмици доказва това.
Стига глупости.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:51:03
Днес е 25 март - официален празник на Гърция и 189 години от началото на въстанието на гръцките клефтета и капитани, продължило 9 кървави години и довело до създаването на новогръцката държава. Същите клефтета за които пише Захари Стоянов...
От вчера, цял ден слушам за приноса на гръцката буржоазия и фанариотите за въстанието и освобождението на Гърция...
Слушал съм стотици народни песни за гръцките клефтета... И май... нито една за фанариотите или някой виден фанариот...
Какво разминаване във възприятията....


------------------------
ЗА НЕМСКИЯ ПРИНОС В ЕВРОПЕЙСКАТА ПОЛИТИЧЕСКА ИСТОРИЯ

От спомените на баща ми, лека му пръст - преразказ.
Немците бяха много възпитани. С железен ред. Сутрин се миеха голи до кръста на селската чешма - да, да, същата беше... Голи до кръста. Ако отидеше някоя жена да напълни вода се отдръпваха - пак под строй...
Но изчезна гьона и обувките станаха невъзможни за купуване... Цялото село тракаше с дървени налъми...
После дойдоха руснаците. Големи веселяци... Но изчезнаха кокошките...


И съм малко старомоден... Все си мисля, че Европа свършва по бреговете на средиземноморието и там където започва жълтото.

ЛИНК

Ето и една карта за приноса на немците в облагородяването на късния античен свят. След техния принос за западна Европа започват т. нар. тъмни векове. (Не искам да бъда нагъл и да го сравнявам с османския принос за балканите по-късно - все пак немците бяха християни)

ЛИНК

*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 16:58 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-03-2010 - 16:54:04
Quote
goro
Кралю за един ден,

Би трябвало и други да добавя, но не съм сигурен за гръцкия им произход. Съвсем умишлено поставих Василий Българоубиец в листата. Иначе не би било справедливо, след като в немската листа слагам Хитлер...

Ти в германския списък, освен Хитлер, Гьобелс и Гьоринг, други не сложи... Ех, типично по гречески... няма друг такъв народ - просто няма.

Quote
goro
п.п.
Това за "тъмните векове" не са глупости и изразът е част от историческата терминология (Има гугъл - питай ) .

Благодаря, че ме ограмоти :} Би ли продължил с лекцията и да отвориш портите на познанието пред непросветения ми ум - кои са източниците на тази "тъмнина" - дали не са именно Ватиканът и двете най-ревностни католически държави, които спомена - Испания и Франция? Разбира се, Светата Инквизиация и Вартоломеевата нощ са две от най-ярките звезди на небосклона на Просвещението.

Бях се зарекъл да не се връзвам и да започвам безплодни спорове. Няма смисъл да "споря" с теб, май няма смисъл да го правя и заради другите участници във форума - едва ли има такива, които да не осъзнават що за демагогии ръсиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход