Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 10:40:38
Quote
zlostyr
Отворено писмо от в. "Билд" до Георгиос Папандреу

Уважаеми господин министър-председател,

Когато четете тези редове, вие ще сте пристигнали в страна, която е напълно различна от вашата. Вие сте в Германия.

Тук хората работят, докато навършат 67 години. Отдавна вече няма 14-та работна заплата за чиновниците.

Тук никой не трябва да дава 1000 евро подкуп, за да получи навреме място в болница.

Ние не плащаме никакви пенсии за генералски дъщери, които за съжаление не са си намерили съпруг.

При нас бензиностанциите имат регистрирани касови апарати, таксиметровите шофьори издават фактури, а фермерите не измъкват субсидии от ЕС с милиони маслинови дръвчета, които въобще не съществуват.

Германия действително има високи дългове - но ние можем да ги плащаме. Защото сутрин ставаме доста рано и работим целия ден. Защото от заплатата си винаги заделяме една част за черни дни. Защото имаме работоспособни фирми, чиито продукти се търсят по целия свят.

Уважаеми господин министър-председател, вие сте в страна, която с десетките си хиляди туристи носи пари в Гърция. Която дори ви изпрати и Ото Рехагел, треньора на националния ви отбор по футбол, с когото станахте европейски шампион.

Искаме да сме приятели на гърците. Това е причината, заради която Германия е представила на страната ви нетно близо 50 млрд. евро, откакто се присъединихте към ЕС.

Но едно нещо трябва да е ясно: доброто приятелство означава да казваш на другия истината право в очите, когато е нужно.

Сърдечни поздрави,
в. "Билд"

PS. В случай че искате да ни пишете, добавяме подходяща марка. В крайна сметка искаме да ви помогнем в пестенето...
Aх само как ми се иска да съм немец.Да живея в страна с ред и дисциплина и да имам това самочувствие.Искам един ден България да заприлича на Германия.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 10:42:28
avatar
Quote
batko
Aх само как ми се иска да съм немец.Да живея в страна с ред и дисциплина и да имам това самочувствие.Искам един ден България да заприлича на Германия.

На всички ни се иска. За съжаление при досегашното ни развитие в най-добрия случай бихме могли да сме като Гърция smiling smiley
PMP
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 11:08:37
Само да ви кажа, че на фалиралата Гърция кредитът е още инвестиционен, а допреди 6 месеца беше А и нещо. Мудис даже още ги държат на АА-. Мога да се басирам, че освен договора за поддържане на рейтинг по веригата се разменят дебели суми в сухо, за конкретния джоб на конкретния рейтингов драскач. Като чух "Делегация от Мудис ще направи 3-дневно посещение в Гърция", ми стана ясно всичко: 100 милиона за агенцията, по 10 милиона за всеки член от делегацията и готово...рейтингът ще падне с едно минусче, а ЕЦБ още дълги години ще отпуска кредити на 1% срещу залог гръцки ДЦК. Смешни стават, просто няма кой да каже, че царят е гол!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 11:17:32
Quote
PMP
Само да ви кажа, че на фалиралата Гърция кредитът е още инвестиционен, а допреди 6 месеца беше А и нещо. Мудис даже още ги държат на АА-. Мога да се басирам, че освен договора за поддържане на рейтинг по веригата се разменят дебели суми в сухо, за конкретния джоб на конкретния рейтингов драскач. Като чух "Делегация от Мудис ще направи 3-дневно посещение в Гърция", ми стана ясно всичко: 100 милиона за агенцията, по 10 милиона за всеки член от делегацията и готово...рейтингът ще падне с едно минусче, а ЕЦБ още дълги години ще отпуска кредити на 1% срещу залог гръцки ДЦК. Смешни стават, просто няма кой да каже, че царят е гол!
winking smileyРискуваш фанариотите да усилят слюнкоотделянето и неговото разпръскване!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 12:38:23
[www.trud.bg]

ето още едно мнение
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 12:40:01
Quote
zlostyr
Отворено писмо от в. "Билд" до Георгиос Папандреу

Уважаеми господин министър-председател,

Когато четете тези редове, вие ще сте пристигнали в страна, която е напълно различна от вашата. Вие сте в Германия.

Тук хората работят, докато навършат 67 години. Отдавна вече няма 14-та работна заплата за чиновниците.

Тук никой не трябва да дава 1000 евро подкуп, за да получи навреме място в болница.

Ние не плащаме никакви пенсии за генералски дъщери, които за съжаление не са си намерили съпруг.

При нас бензиностанциите имат регистрирани касови апарати, таксиметровите шофьори издават фактури, а фермерите не измъкват субсидии от ЕС с милиони маслинови дръвчета, които въобще не съществуват.

Германия действително има високи дългове - но ние можем да ги плащаме. Защото сутрин ставаме доста рано и работим целия ден. Защото от заплатата си винаги заделяме една част за черни дни. Защото имаме работоспособни фирми, чиито продукти се търсят по целия свят.

Уважаеми господин министър-председател, вие сте в страна, която с десетките си хиляди туристи носи пари в Гърция. Която дори ви изпрати и Ото Рехагел, треньора на националния ви отбор по футбол, с когото станахте европейски шампион.

Искаме да сме приятели на гърците. Това е причината, заради която Германия е представила на страната ви нетно близо 50 млрд. евро, откакто се присъединихте към ЕС.

Но едно нещо трябва да е ясно: доброто приятелство означава да казваш на другия истината право в очите, когато е нужно.

Сърдечни поздрави,
в. "Билд"

PS. В случай че искате да ни пишете, добавяме подходяща марка. В крайна сметка искаме да ви помогнем в пестенето...

Мисля, че откакто чета форума, не съм виждал пост или статия, където с толкова малко думи да се обясняват изключително ясно толкова много неща. Не се отнася само за Германия и Гърция. Браво на "Билд".
?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 14:35:52
avatar
[www.bnews.bg]

Еврото идва към България.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 14:48:27
Всъщност, едва ли е необходимо да се коментира писмото на Билд.
Други са го направили достатъчно трезво.

Quote
Коментарите под статията в Дневник
От писмото на Билд лъха на Първановщина и на първенющина.Отново проява на фрапантно лош вкус ,също както с обложката на Фокус.Не мога да си представя че в Англия или Франция на някой може да му хрумнат такива нелепи идеи.

Билд пропускат да се похвалят и с още нещо:
"Скандал в Германия: стотици деца насилвани"
[www.24chasa.bg]

По интересно е друго.
Чии интереси обслужва Билд?
В чий интерес е досегашната политика на Трише?
На кого е дала безвъзмездно пари Германия?
Кой точно иска да си купи остров, ма не го огрява и се сърди?
Каква беше немската политика спрямо източна Германия?
Колко пари се наляха там и колко от тях бяха от общите фондове?
Като ми остане време ще ви пусна малко други немски статии - медалът винаги има две страни.

Крайно рестрективните политики, за каквато настоява Германия се провеждат само спрямо бананови републики, където запратиха България и сега се опитват да хвърлят Гърция?

Независимо как ще се развият нещата с Гърция, немците ще спечелят само едно - ще създадат общ фронт срещу себе си от останалите страни в еврозоната. И е понятно - досегашната валутна политика на евросъюза облагодетелства единствено тях - и то ЧАСТ от тях.

Между другото, който му се иска да живее в швабско - не е трудно. От личен опит, институциите им работят превъзходно, най вече, когато се явяваш с адвокат! smiling smiley Иначе могат да те разкарват колкото и нашите. Най-добрата книжка за корупцията, която съм чел е немска с немски автор и примери от Германия.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 14:48:27
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-03-2010 - 14:55:42
Quote
Naskata
Защо гръцкият сценарий у нас е невъзможен

Не се заблуждай Наска.
Ако фалира Гърция, България я пиши бегала, а и не само тя - целите Балкани ще имат проблеми и вероятно по-големи от гръцките....
Гърция гарантира 28 милиарда на своите банки - част от тях можеш да бъдеш сигурен, че са стигнали до България. Паднат ли тези гаранции не ми се мисли какъв ще е резултата.

Политиката на тотално спасяване на банките в Европа беше наложена от немците (започнаха с ХипоЕстейт). Сега всички ще им берем плодовете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход