Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 16:23:11
Quote
kammin_gl
Quote
acen1975
... междудругото само да се молиме в момента,че ще се намери кой да подкрепи еврото,че иначе света ще го чака нова рецесия.
нивото около 1.30 е много ключово за растежа на американската икономика......а нали видя сащ като влезе в рецесия,кво се случва с останалата част от света........
тия като пръднат........останалите се насиратsmiling smiley

1.30 ключово за американската, ами за европейската, дали не е друго, доста по обезценено евро.
То след два часа, ако вдигни ецб лихвата - ама дали ЦЕЛТА не е точно обратната, освен това и гърция, и португалия, испания, а и италия са туристически морски дестивации, идва лято - сериозни приходи от евтино евро могат да реализират, пък есента , наново ще го мислят - та залагам на поевтиняващо евро, поне до есента, ама колко евтино е въпроса ?
между другото си спомням, обама преди известно време каза - всички сме в една лодка та.......въпроса е кой е най-закъсал ???

абе...мен 1.20 евро също не ме притеснява.....добре ще е за сащ,още по добре ще е с ЕС....мен ме притеснява еврото да не стане под 1 $,защото реалната цена му е центове..........тогава нито за сащ ще е добре,нито за ЕС.......в последните 3 години европа живя на кредит.....реално европейците са мнооооооого зле,но за да поддържавт стандарта си на живот задлъжняха до гуша......при падане на еврото до фундаменталните му нива-европейците ще обеднеят като мишки.......и тва ще удари глобалната икономика.

ето ти пример-да вземем хюлет пакард-20% от производството им е в сащ-умните кадри,правещи рисърч и ноухау.......80% от работната ръка в китай-самото производство.....китайския иоан и долара са едно и също-в борд един вид.
30% от продажбите на хюлет пакард са в ЕС.....при 1.30 да речем остават 30% чиста печалба за компанията......при 1.20 вече са 20% печлба-печалбата намаля,но все още я има......но при 0.90$ за евро,вече не само ще трябва да вдигнат цените в евро със 30% ,но и много европейци ще позачакат да си купуват нови компютри-освен,че имаш намалена печалба,ще имаш и намаляне на комсумацията,поради обедняване на европееца......
и като им паднат продажбите с 30%,съответно ще трябва да съкращават работници в сащ и китай.......тези работници няма да имат пари да харчат,защото ще са съкратени-ще се стиснат и парите,които спират да постъпват в местните икономики ще ударят и други локални бизнеси........и ето ти следващата глобална рецесия.......
сащ реално са най големите производители в света...не е вярно,че нищо не произвеждат,както навсякъде се пише-произвеждат всичко,само че са си аутсорсвали бизнесите и предимно в китай,а китайската валута е свързана с долара,скъп долар+скъп юан означава мощно оскъпяване на тва производство......80% от глобалните компании са щатски с офшоване в китай.........а в ЕС живеят 1/10 от населението на света и много от тях в момента се водят богати потребителки,при 1.30-1.50 долара за евро......обаче при 0.90$ за евро такава глобална рецесия ще думне пак,че ми настръхва косата......

1.30-1.20,дори и 1.10 за евро не е чак такъв проблем.....но еврото не струва толкова.....тия 1.40-1.50 за евро в последните година и половина бяха финансирани със задължаване на ЕС...бяха нереални нива и сега освен,че може да падне до реалните нива,отделно ЕС е натрупала над 200% дълг спрямо БВП.....докато дълга на сащ е под 100% от БВП.....
казваш,ЕС може да вдигне лихвата,че да защити валутата си......ми то така ако ставаше......знаеш ли,че тогава ийлдовете и лихвите по тия 200% дълг също ще се вдигнат....лихвите по кредити и ипотеки в ЕС също ще се вдигнат,от където европееца ще бъде ударен пак,но по друг начин......пак ще му остават по малко пари за харчене.....
ситуацията в ЕС е отвратителна,в следствие на 5 годишно гаменско управление на трише и тая безсмислена единна валута.
5 % падане на еврото изглежда нищо...така е,ако става за половин година.....но тва става за 3 дни! тва мощно движение да толкова кратко време....ами следващите 3 дни?
вторник,кат трише каза,че приема дълг на еврочленките без значение от рейтинга им,казах ли ви,че това ще рухне еврото?
ами те ти го и ако някой не се намеси в скоро време ще има верижен сел офф......намеса чрез политически изказвания(демагогии) от рода на "спекулантите са виновни,няма да допуснем такова нещо" е изтъркана фраза........
една централна банка не може да бъде разигравана от спекуланти.....освен ако централата банка е емитирала прекалено много от своята валута и няма чужда валута в резерви,за да я защитава.....
и когато това се получи,централата банка трябва или да иска заеми от други държави и да задлъжнее още повече,или да гледа как й разтоварват валутата с часове,защото вече са я усетили,че е безсилна.......и управлявана по аборигенски начин,като времето за наказване на аборигенщината е дошло!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 16:34:24
не бутнаха лихвите /+0.25 щеше да спре временно/ поевтиняването на еврото - предстои мозъците да изчислят докъде, но с тая скорост паритета се е показал на хоризонта
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 16:53:35
Асене чел съм доста твои мнения и очевидно имаш правилен поглед, но защо вечно прозира паника и апокалипсис в изреченията. Живота продължава все пак и едва ли някой си мисли да затрива друга държава. Какво ще спечели?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 17:43:46
avatar
Браво Асене пак им го каза! Здрасти valio1990 Асен прави анализ на това какво ще се случи ако трише продължава да е безотговорен. Никой качвайки се сутрин в колата си не е с мисълта че ще катастрофира, но се появява един джигит и те отнася. Пазарите реагиратг само някой нещо да каже, ако се очаква някоя централна банка да си даде отчета, света стана едно село. Като се провикнат в единиа му край че вълк е влезнал и всички залостват кошарите.
Нали разбираш че става въпрос за трилиони тука въобще не се споменават хиляди и милиони. Да вярно е че живота продължава но какво ще е качеството му? И забравете за държави, има гео поетически интереси!

Ни копува ни продава
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:12:24
Quote
valio1900
Асене чел съм доста твои мнения и очевидно имаш правилен поглед, но защо вечно прозира паника и апокалипсис в изреченията. Живота продължава все пак и едва ли някой си мисли да затрива друга държава. Какво ще спечели?

хим...по тия форуми съм от август 2007 година.......тогава бях най якия апокалиптик за целия свят.....иначе всичко се качваше.....говореше се цъфтеж,птички чуруликаха,рози разлистваха и т.н....европа щеше да е новия сащ.......кво стана по късно?най голямата рецесия след великата депресия през 1930 година......в сащ почна да се усеща в средата на 2008,в ЕС почна да се усеща в края на 2008.........
после.......не винаги съм бил апокалиптик-в началото на 2009 казвах,че пролетта на 2009 трябва да почват да се купуват американски акции,защото икономиката ще почне да се оправя....края на март 2009,когато всички бяха апокалиптици,аз си купувах форд на 3 долара,гугъл на 300 долара и есандпи на 700........тогава целия свят бе апокалиптично настроен,НО НЕ И АЗ....бях опитмист за сащ.......познах ли? познах.........
за европа не бях оптимист-ето ти и разликата БВП на сащ от тогава скочи с 5.7.....европа едва с 0.7..........
за бъглария никога не съм бил оптимист.....нито съм бил песимист....бях и още съм фаталист.......става ли все по зле в бг от 2007 до сега?
ами става......в сащ стана ли по добре от началото на 2009 до сега?стана........
за трише колко писах,че грешките му след време ще съсипят европа?колко пъти писах,че на чикагската борса са го обявили за гамен(морон) номер 1 за 2008 година? ами ето ти и днес материялизацията на грешките му......поливин европа е пред фалит....казва ти се само за гърция,другото още е тайна....така както и гърция бе тайна,когато пак писах за това........
сега не съм апокалиптик-апокалиптик съм,ако еврото рухне.....писах го преди да почне да става - във вторник,ето ти го днес,трети ден по късно кво се случва......
писах,че ако фед се намеси и спаси европа,не само не съм песимист,но и съм супер оптимист.......обаче вече трети ден еврото рухва и то без никакви корекции.....
чувал ли си фразата-донт шуут дъ месинджър?
аз не съм виновен за това,кво се случва,просто имам усета да предвиждам кво иде в бъдеще,преди повечето хора да се усетят.....
ако в близките 2 месеца успеят да задържат еврото да не пада под 1.20,купувай американски акции.......ако ли не-приготви се за нова рецесия.......
за европа-песинист ще си остана още дълго време......общата валута е безсмислица и за това много съм писал.....и ще остане безсмислица и за в бъдеще....различните икономики в ЕС не могат да си балансират икономиките ,не може трише да решава само за 27 членки-това е абсурд.....съответно рано или късно тая валута няма да просъществува...колкото по рано,толкова по добре.....колкото по късно,толкова по зле.
за сащ съм оптимист.....дори и ЕС да рухне,рецесията в сащ ще бъде малка и бърза,НО ЩЕ ИМА!
за българия-за стотен път ще се постотна-най добрата инвестиция е еднопосочен билет........най лошото тепърва предстои,особено с недоразумението дянков за финансов министър......


има разлика между апокалиптик и реалист! аз съм второто,а че на теб ти звуча като първото означава,че ти си необоснован оптимист.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:17:52
Асене...определено ми се струва,че на правителствено ниво няма да се допусне "рухване" на еврото...т.е. да слезе много мноо надоплу.Никой няма интерес от това...само го писа горе.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:25:26
avatar
Добре но си отговори на въпроса какво ще струва това на Европа?

Ни копува ни продава
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:40:14
С валутни пазари се занимавам от 2001 и смея да кажа, че вече ми носи добър доход. А за еврото ще се спре на 1.13-1.15. За тази година ми се вижда много и може би ще се ограничи до 1.20, но ще си проличи от евро икономиките когато го наближим. За Дау преди 7000 само ще го продавам. Никакъв апокализъм просто цикли.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:49:31
avatar
Не бих си позволил да определям Асен като такъв или онакъв, но за Трише започвам да мисля като за апокалиптичен оптимист:

Трише: Всичко е просто.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-05-2010 - 19:49:32
Quote
ТОРТКО
Добре но си отговори на въпроса какво ще струва това на Европа?

Тортко, G7 ще си се съберат и ще си решат какво им е изгодно и какви мерки да вземат за валутите си. Според мен това ще помогне краткосрочно и средносрочно да няма сривове. В дългосрочен план обаче, не може да се бяга постоянно от фундамента. Общо взето, размирни времена предстоят. От друга страна едно по-ниско евро, ще бутне експорта на държави като Германия и ще увеличи туристическия поток към южна Европа. Спомням си периода 1998-2001 г - тогава щатския долар беше много силен и какво - не замря Европа.

За ЕС съм писал и преди - тепърва ще се берат ядове. Различни по икономическа сила държави с единна валута, винаги едните ще трябва да влачат другите. Трябваше да го направят като НАФТА - чиста работа - икономически съюз, без отваряне на трудовите пазари и всеки си има своята валута. Да не говорим за раздутата администрация на ЕС и харчовете за нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход