Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да побистрим политиката

Публикувано от jores 
Re: Да побистрим политиката
19-03-2010 - 14:58:10
Quote
камелия
Муза, разбирам възмущението ти, но има един минимум на заплащане, различен за всяко населено място, под който ходенето на работа се явява разход, а не приход.
За София, ти сметни какъв е. И виж в предложенията за работа колко фирми се въртят около него.

Много точно!

Quote
jores
...Друг въпрос, който все по - често си задавам ГЕРБ дясна партия ли е, или беше такава!...

Жорес, ГЕРБ е поредната партизанска банда твърде далеч от философско-идейно осмисляне на света.
Но големия проблем не са те, а че истинска дясна партия със свещ да търсиш в Европа днес, трудно ще намериш. Има неолиберали, които се обявяват за десни дясно центриски... На практика - гешефтари, заменили Господа с Пазар... Кризата е сметката която те надробиха и продължават да дробят за да я сърбаме още много години...
Re: Да побистрим политиката
20-03-2010 - 01:20:45
Quote
камелия
Quote
jores
ББ има един много сериозен проблем - егото си. Той иска да е обичан от народа, и за това не може да предприема твърди реформаторски действия, до сега не бях представял сценария държава да се управлява не според необходими действия за постигане на резултат, а на принципа палиме фитила, и ако обществото се разбучи не ги прилагаме.
Започвам да се питам, кой ни управлява народното настроение или ГЕРБ!
Друг въпрос, който все по - често си задавам ГЕРБ дясна партия ли е, или беше такава!
Ако искахме да ни управлява не разума а потребностите на хората, които очевидно не могат и няма как да бъдат задоволени защо не оставихме БСП на власт, левите политики на това се основават запушват устата на народа с харч на пари, като свършат парите сдават властта, някой да възстанови икономиката и те отново чрез популистки обещания да се вмъкнат в нея /това е кръговрат на всякъде по света/.
ББ е здрав мъжага /поне на пръв поглед/ но да си затваряш очите пред очевидното е компромис със собственото съществуване.
Премиера е бил бизнесмен, невярвам при финасови трудности да е предпочел да задържи разходите при стремително паднали обороти и печалба и в същото време за да довърши бизнеса си тотално чрез вдигне и на цените, които клиентите така или иначе не могат да плащат. защо на нас ни го предлага този филм не мога да разбера???
Може би защото вложението му в нашето "търговско дружество в случая държавата" няма нищо общо, като принцип с бизнеса, а не би трябвало или поне така обещаваше....

Хайде да погледнем проблема отвсякъде. Държавата има да дава пари на лекарите. Да не го прави, за да е дясна политиката. Но има и неразплатени сметки с бизнеса. На него трябва да ги даде. Нищо че няма, трябва да намери. Добре, но лекарите продават труда си също. Защо да не им се заплати? "Защото продукцията" им не може " око да види и ръка да пипне"? Че и консултантските услуги не произвеждат нещо, което можеш да пипнеш.
И друго има- ако всичко се вземе от джобовете на хората, които не са в "бизнеса", с какво ще купуват стоките и услугите на същия този бизнес? Или, ще разчиташ на някой заблуден чужденец ?

Дълговете трябва да се плащат, но основният проблем е че за държавата се смята по презумпция, че трябва да гарантира здравеопзване, а реално пречи на доброто здравеопазване, като затрива по трасето на преразпределението поне 40% от средствата, и всеки си плаща кеш + здравните, когато стигне до лечение.
Нито за пациентите нито за лекарите е добре държавата да бъде посредник при плащането - факт! Същото е и с лекарствата.
Лекарите, които работят на свободният пазар нямат проблеми защото просто не се занимават с идиотщини.

Всички са в бизнеса Ками. Бизнеса създава благата, а част от благата държавата прибира за да реализира определени дейности. Пътят е много прост, трябва да се открие, къде точно държавата е необходима, и за какво хората са готови да и плащат. Аз не съм готов да плащам за лекарство по ЗК което струва 1,50лв. + три лева за администриране и рецепти, например. Аз и семейството ми се лекуваме с хомеопатия, и напрактика платените здравни вноски няма как да ги консумираме - плащам без да имам необходимост /това са само дребни примери/.
Не ми се плаща данък МПС след, като съм платил 300лв. за смяна на чисто новите ми гуми /само две/ защото съм ги скапал в яма 300м. след най - новия ултра модерен мол, нито след 100лв. за пружина, и незнам още колко за подмяна на окачване.

За дясната политика - отдръпване на държавата от мераците, и за влияние върху икономиката, и заемането и с дейности единствено и само, които не могат да се извършват в частния сектор. Ред, съд, справедливи правила изключващи задоволяване на нуждите на някой/и, всички имаме нужди и трябва да си ги задоволяваме сами с това, което можем да изработим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход