Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да побистрим политиката

Публикувано от jores 
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
22-02-2010 - 11:49:55
avatar
Quote
salvador
Кои са тия партии с "твърд електорат" в БГ...изборите всяка година се решават от едни близо милион избиратели,люшкащи се от една партия към друга.

Е то е ясно, че изборите се решават от тия, които се люшкат, обаче някои партии си имат твърд електорат като ДПС (турците) и БСП (пенсионерите). Тези партии винаги оцеляват, каквото и да се случи, са в парламента. А ако успеят да вземат повече от люшкащите се или да се договорят с някоя друга партия - управляват. За разлика от тях такива като НДСВ, които разчитат само на люшкащите се, идват за един-два мандата и после изчезват.
Re: Да побистрим политиката
22-02-2010 - 12:16:36
Не се заблуждавайте, че ще има масова вълна на осъдени. Медийно раздухани - да, обвинени - може, но осъдени - йок. Ще гледаме и още медийни продукции със заглавия тип Октопод.
Re: Да побистрим политиката
22-02-2010 - 19:28:50
avatar
Quote
dival
аз съм разочарован вече от премиера пък за вас не знам
само вдигат данъци и принуждават малкия и среден бизнес да затъва по всякакъв начин
разбирам че събират пари - обаче направо ебаха мамата на хората
не остна незасегнат бизнес
горе долу нещата са - докато ни показват зрелищата ни скриват хляба
здраве да е -явно ще има още много стегнати куфари ....

Не мога да те разбера за какви "вдигнати" данъци говориш? Може да съм пропуснал нещо, я разясни по-детайлно.

Понеже говориш за "не остна незасегнат бизнес", смея да твърдя, че в момента положението при мен е една идея по-добре отколкото преди изборите през 2009.

Проблемът е в правораздавателната система, особено съдът, която поне засега не показва признаци за подобрение. Но това има и добра страна защото фирмите се преориентират към преодажби извън БГ, поради несигурността на вътрешния пазар.

А куфарът всеки може да си стегне по всяко време, и това не е никак лошо - поне в това да има демокрация *pardon*
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 19:53:04
Стенограмата

Стратег е ...........
поради огромното залиняване и забиването в к-чи г-з на моравите другари, нормално е мозъците тренирани да манипулират общественото мнение да се активизират.
Развитието от тук е:
Импийчмънт и превръщането на лицето "Г" в мъченик. Следва огромен рев идващ от левУ за опсаността и агресията на управляващите. После се появява "Г" за да "спаси" народа. Народа понеже ще е поизгладнял от завещанието на миналото правителство /вмъквам, което съществуваше благодарение пак на "Г"/ и кризата, и мерките които Бойковата дружина предприема, и ще предприема за да върви на някъде ще ококори очички в спасителя, онзи който бракониерства, манипулира и дирижира много от спектаклите насочени към по - голямата и по - лесна за манипулация част на обществото.
Неизпълнимите обещания ще бъдат отново: Другари, братя ще има за всички и по - много, като свърши пак ще пуснем десните да позакърпят ситуацията а после ние пак ще се върнем да опоскаме постата и така докато обществото осъзнае, че лявото винаги води до мизерия.
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 20:19:13
От стенограмата става пределно ясно каква чудо на чудесата имаме за президент*xxx*

Каква наглост има в думите му, какъв кур капан е скроил на Дянков*xxx*.

Кога шъ съ утървем най-после от тия червени маймуни*sos*
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 20:58:02
Quote
Скорпи999
От стенограмата става пределно ясно каква чудо на чудесата имаме за президент*xxx*

Освен това какво чудо имаме за вицепрезидент *xxx*

Гледах го по "Сеизмограф" по БТВ днес. Стара партийна школа, дърт татовски тип комунист, даже не се опитва (а и не може) да се прикрива. С какъв тон само каза "Какво, какво? Ще свалят президента? Знаете ли кой става президент ако го свалят - АЗ. Мен да не би да ме харесвате?"

Истината е, че по Конституция наистина той заема мястото на Първанов ако последния го свалят. Интересното ми е обаче защо го каза? Дали да охлади желания за сваляне на Първанов? Прозвуча малко като "ако свалите Първанов - още по-лошо - аз ще съм президент".

Дано ББ да не играе някакъв предварително изработен сценарий с тези двамата и да се дърлят само за заблуда на масите. Какъвто и дръвник да е ББ, ако не е заедно с тези, пак е в пъти по-добре от тях. Как хубаво си живеех до преди година и половина - никъкви БГ новини по ТВ (само CNN, BBC и Sky News, колкото да не е без хич), не ме интересуваше и не знаех какво става в политиката (знаех, че са говнари някъкви там - Сергей, Доган, Волен и пр.). Сега гледам, чета, следя и се ядосвам, че ставащото наоколо ми обсебва съзнанието. Не знам защо толкова се "връзвам" на всичко. Не е нормално в една държава хората толкова да се интересуваме от политика ежедневно (това последното на себе си го пиша, ама като е публично и пред самия мен хваща повече дикиш)...
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 21:05:23
Напротив, интересуваме се, защото ни пука кой ни управлява и коя дърта червена курва какви комплоти и капани устройва по стар Татовски почин. А вицето, неам думи, партайгеносетата мамате си е.али. Ще бъдем ли живи да се отървем от тях ????? Вече имам сериозни съмнения:g:
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 22:26:56
avatar
Quote
BulCan
Quote
Скорпи999
От стенограмата става пределно ясно каква чудо на чудесата имаме за президент*xxx*

Освен това какво чудо имаме за вицепрезидент *xxx*

Гледах го по "Сеизмограф" по БТВ днес. Стара партийна школа, дърт татовски тип комунист, даже не се опитва (а и не може) да се прикрива. С какъв тон само каза "Какво, какво? Ще свалят президента? Знаете ли кой става президент ако го свалят - АЗ. Мен да не би да ме харесвате?"

Истината е, че по Конституция наистина той заема мястото на Първанов ако последния го свалят. Интересното ми е обаче защо го каза? Дали да охлади желания за сваляне на Първанов? Прозвуча малко като "ако свалите Първанов - още по-лошо - аз ще съм президент".

Дано ББ да не играе някакъв предварително изработен сценарий с тези двамата и да се дърлят само за заблуда на масите. Какъвто и дръвник да е ББ, ако не е заедно с тези, пак е в пъти по-добре от тях. Как хубаво си живеех до преди година и половина - никъкви БГ новини по ТВ (само CNN, BBC и Sky News, колкото да не е без хич), не ме интересуваше и не знаех какво става в политиката (знаех, че са говнари някъкви там - Сергей, Доган, Волен и пр.). Сега гледам, чета, следя и се ядосвам, че ставащото наоколо ми обсебва съзнанието. Не знам защо толкова се "връзвам" на всичко. Не е нормално в една държава хората толкова да се интересуваме от политика ежедневно (това последното на себе си го пиша, ама като е публично и пред самия мен хваща повече дикиш)...

И на мен ми минава това през ума. Нищо чудно да направят след време врътката - ББ президент, Първанов премиер. Точно както в Русия Путин и Медведев.
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 22:34:36
avatar
Quote
BulCan
Quote
Скорпи999
От стенограмата става пределно ясно каква чудо на чудесата имаме за президент*xxx*

Освен това какво чудо имаме за вицепрезидент *xxx*

Гледах го по "Сеизмограф" по БТВ днес. Стара партийна школа, дърт татовски тип комунист, даже не се опитва (а и не може) да се прикрива. С какъв тон само каза "Какво, какво? Ще свалят президента? Знаете ли кой става президент ако го свалят - АЗ. Мен да не би да ме харесвате?"

Истината е, че по Конституция наистина той заема мястото на Първанов ако последния го свалят. Интересното ми е обаче защо го каза? Дали да охлади желания за сваляне на Първанов? Прозвуча малко като "ако свалите Първанов - още по-лошо - аз ще съм президент".

Дано ББ да не играе някакъв предварително изработен сценарий с тези двамата и да се дърлят само за заблуда на масите. Какъвто и дръвник да е ББ, ако не е заедно с тези, пак е в пъти по-добре от тях. Как хубаво си живеех до преди година и половина - никъкви БГ новини по ТВ (само CNN, BBC и Sky News, колкото да не е без хич), не ме интересуваше и не знаех какво става в политиката (знаех, че са говнари някъкви там - Сергей, Доган, Волен и пр.). Сега гледам, чета, следя и се ядосвам, че ставащото наоколо ми обсебва съзнанието. Не знам защо толкова се "връзвам" на всичко. Не е нормално в една държава хората толкова да се интересуваме от политика ежедневно (това последното на себе си го пиша, ама като е публично и пред самия мен хваща повече дикиш)...

Въпроса е от какво трябва да се отвлече вниманието с този медииен шум.Това си е димна завеса, за какво обаче?

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Да побистрим политиката
06-03-2010 - 22:36:09
Да побистрим политиката... досущ, като в кварталното кръчме. Леко надвикващи се с някоя от силиконовите диви...

Защо пък не? Хляб за душата под формата на зрелища.

Защо така съм с усещането за шум, пушилка и не виждаме сервитьорката на Спиро - Анчето дали ни е чукнала касов бон и въобще какви ги върши... Но накрая ще разберем, като дойде сметката за плащане...

А, сега... наздраве! *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход