Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да побистрим политиката

Публикувано от jores 
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
21-02-2010 - 21:33:03
avatar
Quote
salvador
За някои неща е прав Станишев,за други-не.Кметовете наистина не са подчинени на правителството.А държавата трябва да им помага с проектите,просто защото имаме да усвояваме 13 милиарда и това е добре както за общините,така и за държавата.

Добре, така е! Само че, те са държавни служители и като такива, не бива да провалят политиката на държавата и да й навличат рестрикции. Така че, не виждам нищо укорително в това, че премиерът изисква от тях лоялност и честност. Лоялност към държавата, не към една партия.
А мазният, ако имаше грам чувство за срам, щеше да мълчи, след това което ни "завеща".
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
21-02-2010 - 21:49:44
Кметът не е "държавен служител".Длъжноста на кмета е представителна изборна длъжност.По кодекса на труда се квалифицира като трудово правоотношение на изборна длъжност.Не е на служебно правоотношение и не е подчинен на никой министър или на МС.По ЗМСМА кметът е орган на изпълнителната власт в общината.

Така,че в тази част Станишев е прав.
Друг е въпросът,че ББ държи да показва кой е шефът и още по-друг въпрос е,че в настоящата ситуация това има смисъл.Има а се получават пари и ако даден кмет има проблеми с подготовката на проекти,държавата трябва да му помогне.

За това писах горе-не се нахвърляйте така сляпо срещу Станишев само защото е червен.Освен това нещата около "наследството" бяха и си остават твърде преувеличени.Такива свинщини са се случвали,случват се и ще продължат да се случват на опреелен етап при всяко едно управление.
Re: Да побистрим политиката
21-02-2010 - 22:55:01
аз съм разочарован вече от премиера пък за вас не знам
само вдигат данъци и принуждават малкия и среден бизнес да затъва по всякакъв начин
разбирам че събират пари - обаче направо ебаха мамата на хората
не остна незасегнат бизнес
горе долу нещата са - докато ни показват зрелищата ни скриват хляба
здраве да е -явно ще има още много стегнати куфари ....
Re: Да побистрим политиката
21-02-2010 - 23:12:08
avatar
Quote
dival
аз съм разочарован вече от премиера пък за вас не знам
само вдигат данъци и принуждават малкия и среден бизнес да затъва по всякакъв начин
разбирам че събират пари - обаче направо ебаха мамата на хората
не остна незасегнат бизнес
горе долу нещата са - докато ни показват зрелищата ни скриват хляба
здраве да е -явно ще има още много стегнати куфари ....

Дивале, данъци вдигат навсякъде, а 10 процентен почти никъде няма. Като си стегнеш куфара, къде ще те приемат с отворени обятия? При 10% безработица по белите страни и затъващи икономики, само до нас им е.
Jim
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
21-02-2010 - 23:43:09
Quote
salvador
За това писах горе-не се нахвърляйте така сляпо срещу Станишев само защото е червен.Освен това нещата около "наследството" бяха и си остават твърде преувеличени.Такива свинщини са се случвали,случват се и ще продължат да се случват на опреелен етап при всяко едно управление.
Кои неща са твърде преувеличени? Кражбите по времето на управлението на Станишев надминаха всичко от последните 20 години. Та какви свинщини се случват в момента със знанието на ББ? Е, някъде може да са влезли в ГЕРБ някакви играчи, но не мисля, че тук важи поговорката "рибата се вмирисва от главата". Далеч съм от политиката, но ако и ББ не въведе някакъв ред в държавата няма кой да въведе. Или ако има, кажи кой, защото аз не виждам. И въобще плюенето от типа "всички са маскари" е в полза на партиите с твърд електорат - БСП и ДПС. Ако някой знае за далавери на ББ или тези около него моля да даде линк - с удоволствие ще прочета. Не че и аз няма забележки. ББ ще промени единственото добро нещо, с което съм запомнил на предишните - спирането на пушенето в заведения от 01.06.
Re: Да побистрим политиката
22-02-2010 - 02:16:54
Jim...кражбите не ги е измислил Станишев.По времето на царО малко ли се открадна?По времето на Костов по-малко ли беше...Просто всеки си намира неговия начин да краде.Транспортните фирми на един костовистки министър и контрола с подставени лица на половината транспорт изобщо в държавата да не са дошли от небето...
Винаги се е крало,краде се и ще се краде.Иначе кой е тоя ненормалник,дето ще си зареже бизнеса,та да ходи да става политик...
Re: Да побистрим политиката
22-02-2010 - 06:19:40
avatar
Quote
dival
аз съм разочарован вече от премиера пък за вас не знам
само вдигат данъци и принуждават малкия и среден бизнес да затъва по всякакъв начин
разбирам че събират пари - обаче направо ебаха мамата на хората
не остна незасегнат бизнес
горе долу нещата са - докато ни показват зрелищата ни скриват хляба
здраве да е -явно ще има още много стегнати куфари ....

-----------------------------------------

дивалчо winking smiley
да си разочарован е грешно следствие от грешна причина - бил си очарован .........това е Пазар,приятелю , на който се продават същите неща,както на финансовите пазари ,така и на пазарите на галоши,калпаци и цървули.............а щях да забравя имотния пазар *smiley_ahh*!
това е причината да започне покачване на цените на имотите - системата (очарование/разочарование , вЕрвайте ми -за 800 дни ...., ние ги хващаме/вие ги пускате) - тази система произвежда вЕрвания , които обикновено са грешни !
стегнатите куфари Не решават въпроса ......и ТАМ вЕрващият е с "мартеници" .........е , може вазелинът да е ароматизиран , но го има,вЕрвай ми !
когато инкорпорираш фирма в удобна юрисдикция - първото нещо което ти дават е подписаната оставка на управителното тяло - без ДАТА ............сещаш ли се приятелю ?
когато тъпият БГ-ец започне да изисква ПРЕДИ избори подписани оставки без дати- тогава няма да има нужда от стегнати куфари .......а до тогава оФце и вълци ще спят в една кошара и всяка сутрин ще се увеличават бройките на ситите вълци и ще намаляват офцете !
а офцете са около 7.5 млн........има много време

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Да побистрим политиката
22-02-2010 - 07:53:46
avatar
Quote
salvador
Jim...кражбите не ги е измислил Станишев.По времето на царО малко ли се открадна?По времето на Костов по-малко ли беше...Просто всеки си намира неговия начин да краде.Транспортните фирми на един костовистки министър и контрола с подставени лица на половината транспорт изобщо в държавата да не са дошли от небето...
Винаги се е крало,краде се и ще се краде.Иначе кой е тоя ненормалник,дето ще си зареже бизнеса,та да ходи да става политик...

Jim вече спомена, че лозунгите "всички са маскари" са само от полза на партиите с твърд електорат, обаче ти продължаваш да ги прокламираш - "Винаги се е крало,краде се и ще се краде." Още малко и ще започна да си мисля, че си заинтересуван всички да са маскари....

Ясно е, че навсякъде има корупция и финансови престъпления на държавни служители. Но поне в белите държави това не се приема като част от живота (както в БГ) и се опитват да се борят с него по един или друг начин. Наруши правилника за движение по пътищата в Германия и се опитай да бутнеш 50 евро на някой полицай, да видим какво ще стане (нарочно го давам за пример това, защото е най-често срещания пример за корупция у нас). Иди да бутнеш малко пари (или да свършиш някоя услуга) на немски кмет, като в замяна му поискаш да ти продаде евтино общински парцел. В колко процента от случаите ще мине?

У нас корупцията е направо начин на живот. Всички си знаем, че трябва да цакаме тук и там и си го приемаме като нещо нормално. Всички знаем, че половината население не плаща данъци и пак го приемаме за нормално.
Трябва да се опитаме поне малко да променим мисленето, да проявяваме по-голяма нетърпимост към тези неща ако искаме да не изглеждаме вечно като африканска държава. И разкрития като тези споменати в началото на темата трябва да се адмирират, въпросните чиновници да се наказват и сочат с пръст, а не просто да пеем старата песен "винаги ще се краде"...
И да, по Виденово време се крадеше, по Костово, по времето на царя и предните откраднаха доста, но поне сега за първи път се правят мащабни разкрития и разследвания на бивши министри, шефове на агенции, НАП и прочие. Евала за което на сегашното правителство и прокуратурата, защото за първи път наистина се проявява някаква политическа воля да се бори корупцията и далверите на държавни служители. Не знам докъдеще стигнат и какви ще са резултатите, но поне се опитват да правят нещо. И ако сега някой започне да ми обяснява, че в момента се краде - да сигурен съм, че се краде и в момента, но поне се надявам, че и тях ще ги разследват/накажат един ден, не го приемам за нормално.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 07:55 от zlostyr.
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
22-02-2010 - 07:59:54
Quote
Jim
ББ ще промени единственото добро нещо, с което съм запомнил на предишните - спирането на пушенето в заведения от 01.06.

И това добро намерение май ще си остане само намерение.
Re: Колкото по - червен толкова по - нагъл
22-02-2010 - 10:33:33
Кои са тия партии с "твърд електорат" в БГ...изборите всяка година се решават от едни близо милион избиратели,люшкащи се от една партия към друга.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход