Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!

Публикувано от palamud 
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:04:24
avatar
Моля, моля не сипвайте сол в раната. Брокерджиите сега ще скочат в предсмъртна агония и ще ви кажат те какви са цените up :}. Най накрая идва провидението и запомнете че нетрябва да се копува строителен обект, завършено го искате! А цената в момента трябва да е обявената цена делена на 2 и резултата в левове! Ама какво направих? Аз викам да не сипвате сол, а взех че направо ги запалих:]. Е така изглеждат сега брокерчетата:g:.

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 16:36 от ТОРТКО.
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:08:43
Това май няма да го доживеем...или поне се надявам да не го доживеем.Такива цени предполагат криза,при която хората ще умират от глад.
tot
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:11:25
Quote
salvador
Това май няма да го доживеем...или поне се надявам да не го доживеем.Такива цени предполагат криза,при която хората ще умират от глад.
такива са цените в нормалните държави на запад. А не знам там да умират от глад smiling smiley
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:28:40
и храната в другите държави е по евтина , както и мобилните услуги и още мнооого , мнооого други примери
или както казава един авер които от 10 г е в англия - цитирам :Като си доида в БГ и като се поразходя малко по магазини и ресторенти имам чувството че тук живеят само баровци."

апатраментите маи им станаха последна грижа на хората
боикот не боикот - аз например на тези цени няма да купя , съседа също , няколко приятели също и тн и тн ...
изходът е строителите да вземат да си ги продават помежду си - еи така от добра душа ....за да спасят пазара .....
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:30:19
Аз не бих казал,че при тази стагнация отпускането на повече кредити кой знае колко ще раздвижи пазара.Да не говорим за стимулиране на растежа на цените.При толкова набутани предприемачи и непродадени апартаменти...В днешно време трябва да си доста сигурен в бъдещето си и доходите си, за да теглиш кредит.А светлината в тунела не се вижда.При падащ пазар,ако не си на зор, няма защо да бързаш с покупката на имот.
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:43:01
avatar
Quote
dival
и храната в другите държави е по евтина , както и мобилните услуги и още мнооого , мнооого други примери
или както казава един авер които от 10 г е в англия - цитирам :Като си доида в БГ и като се поразходя малко по магазини и ресторенти имам чувството че тук живеят само баровци."

апатраментите маи им станаха последна грижа на хората
боикот не боикот - аз например на тези цени няма да купя , съседа също , няколко приятели също и тн и тн ...
изходът е строителите да вземат да си ги продават помежду си - еи така от добра душа ....за да спасят пазара .....

---------------
или баровци - или българи !
колкото до НЕкупуването ти - ако трябва да купуваш - ще купиш winking smiley , защото ефекта на доминото е заразителен (оф'ият синдром е необтекаема метафора)
знаеш ли колко е страшно да се опълчиш срещу тълпата - помита те - а българинът е свикнал да е в стадото , нищо че е бил само 760 год под робство
жилището в БГ е начин на мислене , БГ-ецът се идентифицира с "квадратни метри" , ГоУф двойка и пр.
всички сме еднакво прости ,колкото и неприятно да е като финал

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:43:01
винаги съм искал да видя къде живеят брокерите които дават съвети за покупки , топ локеишън,цени и др.
много искам ако един брокер ме убеждава че 1000 евро е напълно нормална цена - да извади и да я плати или поне да покаже жилището в което живее -да знаете голям смях ще пада
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:43:17
avatar
Ама айде някой да ми каже какъв зор трябва да имаш че да купуваш апартаменти бре джанъм. Айде кажете оти Аз незнам.

Моля ви кажете ми отворете очете на един заблуден. Ама нали знаете при мене се казва и се доказва не е е заради това требе да купиш.

Ни копува ни продава
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:50:44
Quote
salvador
Е те сега какво правят...на опашка за огледи ли чакат?
Пазарът на имоти ще се раздвижи когато банките решат.И в какви обеми ще се раздвижи-пак те ще решат.
Приемете реалноста-този пазар не зависи нито от вас,нито от мен.

Според мен популярното напоследък мислене че банките могат да раздвижат пазара е погрешно.
Какво означава банките да раздвижат пазара? Да започнат да раздават кредити? Те и сега раздават, на хора със стабилни доходи и спестени пари за самоучастие. Проблемът е че тези хора рязко намаляха. Факт е че благополучието на мнозина директно или индиректно се дължеше на строителния бум от последните години.
Единственото което може да се промени са лихвите, но това няма да помогне кой знае колко на търсенето заради изначално ограничения брой възможни кредитиполучатели (виж горното изречение). Е, да - повсеместно падане на лихвите ще облекчи длъжниците и ще отслаби натиска да се продава.

За да се мръдне пазара преди всичко трябва да се стабилизират и да се увеличат доходите на хората, другото са вторични ефекти. Тенденцията е за задълбочаване на безработицата и повсеместно намаляване на доходите - е кой - дори да може - ще се юрне да взима кредити при това положение, ако ще да се върнат лихвите отпреди три години..


edit: kolino ме е изпреварил smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 16:52 от Common_Sense.
tot
Re: Време е за БЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 16:51:59
Quote
ТОРТКО
Ама айде някой да ми каже какъв зор трябва да имаш че да купуваш апартаменти бре джанъм. Айде кажете оти Аз незнам.

Моля ви кажете ми отворете очете на един заблуден. Ама нали знаете при мене се казва и се доказва не е е заради това требе да купиш.
Повечето хора,които купуват го правят, за да живеят там. Има и такива, които купуваха с цел препрпдаване, спекула...
А и не малко, които изведнъж са се сдобили с добра цифра пари и са си помислили, че апартаментите са най-добрата инвестиция, където могат да вложат парите си. Това бяха най-масово реститутите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход