Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!

Публикувано от palamud 
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 18:09:23
avatar
Quote
dival
Оунъре, купи си ! На мен ми е скъпо , но пък аз си имам къде да живея така че не се броя за участник в пазара
аз искам тези които твърдят че няма да падат цените да извадят сега на момента пари и да купят на тези цени - чак тогава може и да повярвам ....ама няма !
и никои няма да извади пари нали ?

Пари ще извади този,който ги има.
Пари ще намери този, на който му трябва имот.
А който търси, намира.
Не знам дали си спомняш, но преди време си хортувахме че имот се придобива по няколко начина и само един от тях е покупката.
И най често е най неизгодния.
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 18:25:34
avatar
Quote
OwnerBG



Пари ще извади този,който ги има.
Пари ще намери този, на който му трябва имот.
А който търси, намира.
Не знам дали си спомняш, но преди време си хортувахме че имот се придобива по няколко начина и само един от тях е покупката.
И най често е най неизгодния.

Ще извада пари за това което аз искам а не за това което брокерчета–игралчета ми навират в ръцете.
Пари щял да намери. Да бе това дане е като да намериш ползван презерватив под някой балкон.
Те и брокерчетата търсят куповачи ама я ги питай има ли? Или ще ги посъветваш да търсят по надълбоко в чувала.

И поздрав най сърдечен има.

Ни копува ни продава
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 18:36:47
Quote
OwnerBG
Quote
dival
Оунъре, купи си ! На мен ми е скъпо , но пък аз си имам къде да живея така че не се броя за участник в пазара
аз искам тези които твърдят че няма да падат цените да извадят сега на момента пари и да купят на тези цени - чак тогава може и да повярвам ....ама няма !
и никои няма да извади пари нали ?

Пари ще извади този,който ги има.
Пари ще намери този, на който му трябва имот.
А който търси, намира.
Не знам дали си спомняш, но преди време си хортувахме че имот се придобива по няколко начина и само един от тях е покупката.
И най често е най неизгодния.
Разбира се че си спомням .
Не подлагам на съмнение твоята компетентност , просто казвам че на мен ми е скъпо
Ако някои свали цена и ни се срещнат интересите ОК , ако ли не - да си ги държат
За себе си знам че 1000 евро вместо да купя един квадрат мога да изхарча по много по приятни начини
Да ти кажа може би в София има логига да са по високи цените - все пак столица . Варна също никак не е зле
Пазарджик , Плевен,Шумен,Търново ..там колко трябва да струват ? защото сега са около 500-600 евро
има разбира се и по 300 в Силистра, Тервел и тн....обаче никои не купува - там се очертава питанката
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 18:45:59
avatar
Quote
dival
Quote
OwnerBG
Quote
dival
Оунъре, купи си ! На мен ми е скъпо , но пък аз си имам къде да живея така че не се броя за участник в пазара
аз искам тези които твърдят че няма да падат цените да извадят сега на момента пари и да купят на тези цени - чак тогава може и да повярвам ....ама няма !
и никои няма да извади пари нали ?

Пари ще извади този,който ги има.
Пари ще намери този, на който му трябва имот.
А който търси, намира.
Не знам дали си спомняш, но преди време си хортувахме че имот се придобива по няколко начина и само един от тях е покупката.
И най често е най неизгодния.
Разбира се че си спомням .
Не подлагам на съмнение твоята компетентност , просто казвам че на мен ми е скъпо
Ако някои свали цена и ни се срещнат интересите ОК , ако ли не - да си ги държат
За себе си знам че 1000 евро вместо да купя един квадрат мога да изхарча по много по приятни начини
Да ти кажа може би в София има логига да са по високи цените - все пак столица . Варна също никак не е зле
Пазарджик , Плевен,Шумен,Търново ..там колко трябва да струват ? защото сега са около 500-600 евро
има разбира се и по 300 в Силистра, Тервел и тн....обаче никои не купува - там се очертава питанката


Не е до компетентност.
Просто две и две винаги прави четири.
Като спомена Тервел.
Би ли си купил за 90 /деветдесет евро/ там.
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 18:48:21
avatar
Имаш за продан ли? Бъркай по надълбоко в чувала.

Ни копува ни продава
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 19:09:11
avatar
Quote
ТОРТКО
Имаш за продан ли? Бъркай по надълбоко в чувала.

Ами имам.
Да се притеснявам ли че няма да ми ги купиш.
Не мога.
Не си във групата.
И няма да бъдеш.
Предполагам че не знаеш какво е да купиш земя, която ще остане и след теб и след децата ти.
Дано ти се случи.
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 19:34:48
Quote
OwnerBG
...Предполагам че не знаеш какво е да купиш земя, която ще остане и след теб и след децата ти.
Дано ти се случи.

Кефиш ме с този довод за n-ти път, макар че има доста по лесен начин - яж и ходи до тоалетна. Това дето заминава по тръбите и то ще те надживее барабар с внуците ти, да са живи и здрави. Не разбирам защо документалното притежание на парче земя те докарва до оргазъм, но явно си е тръпка. Благородно ти завиждам.
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 19:42:12
Оунър, не бих си купил в Тервел за 90евро - там не бих си купил на никаква цена -просто няма какво да правя там , но има хора вероятно на които бизнеса им е там и за тях може би е ценно
Сега става някакъв сеир в държавата и съгласи се , че на никои не му е до имоти, коли и други скъпи покупки
Аз си имам мнение за определен тип имоти за които смятам че са стоиностни но не смятам да го споделям
Факт- масовите имоти подлежат на масова истерия и покраи сухото ще изгори и суровото
Освен това - не мога да се съглася че строителите ми предлагат недомислици по 9 кв.м което броят за стая
нито че слагат уникални квадратури за общи части
Чакам промяна в самото офертиране на имотите - по точна информация , посочване на реална квадратура и тн - знаеш какво имам в предвид
Ходил съм поне на 20 огледа и честно да ти кажа съм се отказвал наи вече заради не точна квадратура и непрофесионално отношение на посредниците -въпреки желанието ми да ползвам техните услуги
Логично ли е според теб да ти продават 100кв.м жилище , което няма и 70 кв.м ?
Логични ли е брокера да не е наясно какъв тип е строителството , дали има акт 16 , и др такива дребни неща
как да си купи човек ?
Отделно от това всички медии бълват статии за спад и едва ли не паника на пазара - е кои нормален ще изкара една торба пари - изкарани с труд и ще ги хвърли за нещо което дори не му е по вкуса
Тук не става дума за претенции , става дума за нормално жилище и за нормално съществуване - защото ти го купуваш днес - но го ползваш с години
Отделно от всичко това имам приятели които са агенции , нотариуси, строители и подобни които са свързани с този пазар - всички се чудят какво да правят - това е истината
Преди имаше едно оправдание - че янури и февруари са традиционно слаби , сега не се разчита на това че напролет ще цъфнем , а лятото ще вържем .......
имам познат управител в банка - нама да казвам коя
няма да ти кажа какво е положението с ипотекираните имоти и просрочените вноски - трагично
дори има подозрения че хората с ипотеки умишлено са спрели да плащат виждаики ясните сигнали за посоката и чувтвото че са се набутали .....
в държавата общо взето няма много работоспособни хора , има доста цигани -факт
има доста безработица и съкращнията вървят буквално всеки ден
90% от хората си имат собствен имот - някои повече от един , банките кредитират , но никои няма дупе да тегли ..как да стане ? не ти ли се струва патова ситуация ?
ако някои брокер ме посъветва да купя сега веднага и след месец паднат цените с 20-30 % ще му търся отговорност ... и много хора вече са настроени негативно
Не претендирам да съм непременно прав , но деиствителноста около мен е горе долу такава
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 19:46:58
avatar
Quote
Cepcem
Quote
OwnerBG
...Предполагам че не знаеш какво е да купиш земя, която ще остане и след теб и след децата ти.
Дано ти се случи.

Кефиш ме с този довод за n-ти път, макар че има доста по лесен начин - яж и ходи до тоалетна. Това дето заминава по тръбите и то ще те надживее барабар с внуците ти, да са живи и здрави. Не разбирам защо документалното притежание на парче земя те докарва до оргазъм, но явно си е тръпка. Благородно ти завиждам.

Не че не съм мислил като теб.И точно документалното е безмисленно.За друго става дума.Земеделската земя много време за мен беше част от пейзажа, и според времето просто радваше очите.Зелени поляни, билки, жито, овошки подредени и отрупани с плод, или позарязани и протягащи криви сухи клони.Лозя /бог да ги отрупа с плод/, ниви с картофи.Там някъде, някой копае пръска, оре, пълни чували или бъчви.
И така докато не прекрачиш границата на твоята земя.Но не като притежание а като задължение.И вече не тя е твоя, а ти ставаш неин.
Та така.
Дано ти се случи.
Като чакане пред родилен дом е.
Но всяка година.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 00:46 от OwnerBG.
Re: Време е за БOЙКОт на ВИСОКИТЕ цени на Имотите в БГ!
11-02-2010 - 19:51:43
Намерил си на кого да обясняваш за земята...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход