Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?

Публикувано от Бай Пешо 
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:02:13
avatar
Quote
Тинки Уинки
Айде да смятаме.

1) тези 60м2 са чиста площ щом е стара тухла и е била 450 е/м2 при горе долу - евро:долар=1:1 средата на 2000
2) слагаме и 80% отгоре - 810 е/м2 за чистата площ.
3) сегашните оферти са с поне 20% общи части, айде стените няма да ги смятам.

Значи в момента това трябва да струва - 60(чисти) * 810 е/м2 / (60 + 20%(общи части) * 60) = 60 * 810 / 72 = 675 е/м2

В края на 2000г. доларът беше 2.35, след това почна да пада и както съм ти писала- на определена дата през февруари следващата година, беше 2.10.
Вързани сме за еврото на 1.9559, как можеш да ги броиш 1:1?eye popping smiley
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:02:56
Quote
dragula
Има фирми, чиято дейност въобще не е засегната от кризата, но също си намаляват заплатите или поне не дават обичайните за други години премии и бонуси. Шефовете се оправдават с кризата.

Зависимостта е обратната. Цените падат, защото падат доходите. Падането на цените имотите не е причина за спад на доходите в сферите, които не са свързани със строителствот, а е индикация за това.

Драгула,спомняш ли си,че имаш да черпиш?преди около 2 години ти казвах,че ще дойде ден,когато трафика по софия ще почне драстично да намаля и само ще си спомяте с носталгия времето,когато кесехте с часове в задръствания.....
поприсмивахте ми се тогава-било невъзможно,тепърва софия ще се разраствала........
та ти каза,че ако излезна прав ше черпишsmiling smiley
я да те питам сега,как е трафика в софия и то зимата,когато би трябвало да е най натоварен?
и ако случайно е намалял.....знаеш ли какви ще са последиците от това?
знаеш ли кво става със столица която е с над милион население,а няма бизнес да поддържа и 800 000?
трафика намаля...тва ставаsmiling smiley
а верижната реакция в следствие на деурбанизацията ......тепърва ще си свидетел на нея........
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:05:12
Quote
Тинки Уинки
2002 бяха по $500-550 новите сгради на Арсеналски срещу Сити Центъра.
Ама тогава $ към края на годината клонеше към1.80 лева.

За 2000 година двустайните тухлички в Лозенец вървяха по $20000.

Не знам кои къде са вървели и ти как го разбра, но ти казах цени на сделки от тогава, за стара тухла в долен Лозенец (400) и за нова пак там (на Вишнева ) 800 долара/кв.
Ако на мен не вярваш, поне на Камелия повярвай, все пак е брокер. smiling smiley

Иначе за сметките не ме търси, там ти си цар smiling smiley
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:19:32
Инфлация НСИ

Април 2000 - декември 2009 79,9 %
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:41:44
Quote
acen1975
я да те питам сега,как е трафика в софия и то зимата,когато би трябвало да е най натоварен?
и ако случайно е намалял.....знаеш ли какви ще са последиците от това?
знаеш ли кво става със столица която е с над милион население,а няма бизнес да поддържа и 800 000?
трафика намаля...тва ставаsmiling smiley
а верижната реакция в следствие на деурбанизацията ......тепърва ще си свидетел на нея........

Асенчо, ти да не си се преместил от Чикаго в София случайно?! Де да беше намалял и да са си заминали кой откъдето е. Ела да видиш какво е на Свети Наум и около кръстовището на Сити центъра в пиковете часове.

Иначе като падна големия сняг преди седмица някъде, трафик нямаше, щото дори автобусите на градския транспорт не можеха да издрапат, просто имаше тотално задръстване в целия град. Сега омекна и се разтопи, но довечера ако пак свие студ, ела да гледаш пързалка утре. Добре, че е събота.

Иначе трафикът тук може да намалее с метро. Ама ще почакаме още 10-ина години за това. Отсечката между Младост и Университета доста разтовари Цариградско, ама това не е щото си заминаха хората по родните места, ами защото се качиха на метрото.
Анонимен потребител
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:49:11
Quote
камелия
През юни 2000г., двустайна стара тухла .......

Взех средата на месеца - 15 Юни 2000г.:
[bnb.bg]
Е колко е било евро:долар?
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:52:19
Quote

Асенчо, ти да не си се преместил от Чикаго в София случайно?! Де да беше намалял и да са си заминали кой откъдето е. Ела да видиш какво е на Свети Наум и около кръстовището на Сити центъра в пиковете часове.

Ти на това в момента кръстовище ли викаш? Аз му викам тапа. Дано свършат в срок метрото, чийто строеж е причината за тапата, а не толкова многото коли.
Анонимен потребител
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 13:54:59
Аз на теб по ти вярвам отколкото на Камелия.
За цените срещу Сити Центъра, предния ми хазяин си купи там и информацията е сигурна.

А за 2000 е от познати купили по това време.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 14:07:59
Quote
gogolcho
Quote

Асенчо, ти да не си се преместил от Чикаго в София случайно?! Де да беше намалял и да са си заминали кой откъдето е. Ела да видиш какво е на Свети Наум и около кръстовището на Сити центъра в пиковете часове.

Ти на това в момента кръстовище ли викаш? Аз му викам тапа. Дано свършат в срок метрото, чийто строеж е причината за тапата, а не толкова многото коли.

Ами аз го помня това кръстовище и преди да разкопаят за метрото winking smiley И Свети Наум също, и Христо Смирненски, и кръстовището на Семинарията, и Симеоновско шосе, и Алея Яворов, и Вапцаров, и бул Драган Цанков от канала до кулата. Разкопките спомагат, обаче трафикът по тези места е безумен от години и продължава да е все такъв. За мое огромно съжаление.

Прав си, дано метрото стане навреме.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 14:14:30
Като направят кръстовища на две нива при ТВ кулата, при Семинарията, на Орлов мост и евентуално при Юнак, няма да има задръствания поне в тази част на София. Ама тая инфрастуктура е скъпичка, та ще видим дали въобще ще стане.
Метрото пък си е най-удобния траспорт в който и да е град. Затова стискаме зъби и преглъщаме решението да се копае по надземен способ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 14:15 от gogolcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход