Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?

Публикувано от Бай Пешо 
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:16:13
А обвързана ли е точно тази данъчна оценка с размера на данъците или или те се базират на данни от друга табличка*yes*?

[zdravbadi.com]
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:23:21
Quote
valsodar
Quote
Тинки Уинки
Айде да смятаме.
Цена 2000 година в Лозенец за тухла - $300.
При най-скъпия долар от 2.5 лева това прави 375 евро.
80% отгоре - 675 евро цена в момента.

Криви са ти сметките - долара го смъкнаха на 1.80 още през пролетта на 1998-ма. а декември същата година е бил 1.64 winking smiley (bnb.bg - статистика - валутни курсове - избор на дата )
Тоест, получава се квадратен метър през 2000-та около 240-250 евро за Лозенец.

От тук насетне си вадете изводите сами, колко е надут балона и още колко много въздух под налягане има да излети от него!
Апропо, на дъното което се гони, се отива баш при Куку winking smiley

26.10.2000 $1 2.37013BGN
Това е от сайт на БНБ
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:26:36
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
dragula
Данъчните оценки се правят от програма. Не се намесва човек и не се посещават имотите. И не могат да се обжалват. Поне аз не знам за такъв случай, но не знам и за такъв фрапиращ случай на висока данъчна оценка.

Човекът мисли да ги съди за пропуснати ползи! За ползите не зная как ще ги осъди, но ако вещи лица посетят това жилище със сигурност ще оценат апартамента поне 3 пъти под данъчната. Той е наистина стар и много амортизиран и ако някой се излъже да го купи ще трябва да му спретне много сериозно ремонтче.

А тази програма няма ли опции, които да отчитат амортизирането на жилището и моментното му състояние.
Притеснителното е и че евентуалният бъдещ купувач може би /така си мисля/ ще плаща данъци съобразно тази сгрешена данъчна оценка. Това така ли е или не?

Драги Пешо, софтуера за данъчни оценки работи със декларирани данни от собственика.Ако е висока оценката то нещо е объркано в декларацията по чл.14 която е подадена.Не е проблем да се подаде коригираща декларация и всичко да си дойде на място.
Нека поогледа годината на построяване и да коригира застроената площ като я разбие на таван, мазе и жилищна площ.Да впише и че е основно жилище за да намали данъка независимо от оценката.Ака кажеш коя община е, и квадратурата на имота и прилежащата земя, мога да те ориентирам колко е коректната оценка.

п.п.
Абе за цени говорите а една елементарна оценка ви учудва.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:29:26
Quote
valsodar
Един простичък въпрос.
Много простичък.

Как се отразява спада в сектора на недвижимите имоти на бизнеса на фирма, чиято дейност е изцяло експортно ориентирана!

Моля всички заели позицията, че спада в цените на имотите ще доведе до автоматичен спад в заплатите, да вземат становище по простичкият ми въпрос.

Интересен въпрос. Зависи какво изнасяш, за къде го изнасяш и на каква цена го изнасяш. От една страна, износът на даден продукт зависи от търсенето и предлагането на меджународните пазари. От друга, зависи от обменните валутни курсове, акцизи, мита, капацитет и ефективност на дистрибуторските мрежи и прочие. Изброените променливи величини до тук, касаят предимно реализацията.
Относно производството на местна почва, кризата с имотите е съпътствана от финансова такава и повишена безработица. Това означава по-евтина работна ръка, но и по-скъп заемен ресурс. Точно тук са възможни промени в ценообразуването. От там зависи конкретната фирма с производство ли се занимава или с търговия. Ако е с производство, доколко е автоматизирано, какъв е броят на работниците и персонала и т.н. Сам разбираш, че с толкова много променливи, няма как да се даде еднозначен отговор. Едно е да изкупуваш гъби /примерно/ и да ги изнасяш в еврозоната с десетина човека персонал и в условията на валутен борд, съвсем друго е да ги произвеждаш и изнасяш в САЩ, при променлив валутен курс. Едно е да работиш със собствен капитал, съвсем друго е, ако е заемен. Ето защо няма как да се отговори по-конкретно на този въпрос.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:32:03
avatar
Quote
dragula
Quote
valsodar
Quote
Тинки Уинки
Айде да смятаме.
Цена 2000 година в Лозенец за тухла - $300.
При най-скъпия долар от 2.5 лева това прави 375 евро.
80% отгоре - 675 евро цена в момента.

Криви са ти сметките - долара го смъкнаха на 1.80 още през пролетта на 1998-ма. а декември същата година е бил 1.64 winking smiley (bnb.bg - статистика - валутни курсове - избор на дата )
Тоест, получава се квадратен метър през 2000-та около 240-250 евро за Лозенец.

От тук насетне си вадете изводите сами, колко е надут балона и още колко много въздух под налягане има да излети от него!
Апропо, на дъното което се гони, се отива баш при Куку winking smiley

26.10.2000 $1 2.37013BGN
Това е от сайт на БНБ

Не търсиш правилно.
През пролетта е 1.84 а през зимата 1.64. winking smiley

Опитай отново! winking smiley
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:38:14
avatar
Quote
Бай Пешо
А обвързана ли е точно тази данъчна оценка с размера на данъците или или те се базират на данни от друга табличка*yes*?

Точно по тази оценка е сметнат данъка и такса смет
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:38:46
Quote
valsodar
Quote
dragula
Quote
valsodar
Quote
Тинки Уинки
Айде да смятаме.
Цена 2000 година в Лозенец за тухла - $300.
При най-скъпия долар от 2.5 лева това прави 375 евро.
80% отгоре - 675 евро цена в момента.

Криви са ти сметките - долара го смъкнаха на 1.80 още през пролетта на 1998-ма. а декември същата година е бил 1.64 winking smiley (bnb.bg - статистика - валутни курсове - избор на дата )
Тоест, получава се квадратен метър през 2000-та около 240-250 евро за Лозенец.

От тук насетне си вадете изводите сами, колко е надут балона и още колко много въздух под налягане има да излети от него!
Апропо, на дъното което се гони, се отива баш при Куку winking smiley

26.10.2000 $1 2.37013BGN
Това е от сайт на БНБ

Не търсиш правилно.
През пролетта е 1.84 а през зимата 1.64. winking smiley

Опитай отново! winking smiley
Ти говориш за 1998. Това е курса за 26.10.2000. Мисля, че това беше най-високата точка.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
11-02-2010 - 23:40:29
avatar
Quote
dragula
Данъчните оценки се правят от програма. Не се намесва човек и не се посещават имотите. И не могат да се обжалват. Поне аз не знам за такъв случай, но не знам и за такъв фрапиращ случай на висока данъчна оценка.

Могат да се обжалват.
Виж тук

Накратко:

Първо обжалването става по административен път, като се подаде жалба до директора на териториалната данъчна дирекция на територията, на която е имота. Регионалният данъчен директор се произнася с мотивирано решение в 30-дневен срок от получаването на оплакването. Препис от решението се изпраща на жалбоподателя до една седмица след постановяването му.
При драстично увеличение на дължимата сума от порядъка на 300-400% собствениците могат да поискат информация от данъчните как е формирана тя. Тогава се прави повторно изчисление.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 00:14:30
avatar
Quote
камелия
Quote
dragula
Данъчните оценки се правят от програма. Не се намесва човек и не се посещават имотите. И не могат да се обжалват. Поне аз не знам за такъв случай, но не знам и за такъв фрапиращ случай на висока данъчна оценка.

Могат да се обжалват.
Виж тук

Накратко:

Първо обжалването става по административен път, като се подаде жалба до директора на териториалната данъчна дирекция на територията, на която е имота. Регионалният данъчен директор се произнася с мотивирано решение в 30-дневен срок от получаването на оплакването. Препис от решението се изпраща на жалбоподателя до една седмица след постановяването му.
При драстично увеличение на дължимата сума от порядъка на 300-400% собствениците могат да поискат информация от данъчните как е формирана тя. Тогава се прави повторно изчисление.


Ками, за големите градове е по удачно да се "пипне" декларацията по чл.14. По селата е пълен ужас и всеки си завишава базовите цени както си иска.Там се бори решението на общинския съвет или наредбата за определяне на данъците ако въобще има.
Такса смет лесно пада или изобщо или с много с едно документче от екологията по места че няма сметоизвозване или с договор с фирма.Таксата за депониране ще остане но тя е малка.Ако някой са го налегнали с големи такси смет да пише на лични че не много редно да се обясняват подобни неща общо.

И да спомена.
Юридическите лица ще ги наг....т тази година много яко.Трябва да предекларират имотите си не по чл.17 по балансова стойност или по цената на придобиването както беше до сега, а по чл.14 и там ще ги СКЪСАТ ОТ ПЛАЩАНЕ.
Re: Боксониера 6000Е ! Ако това не е срив ?!?
12-02-2010 - 00:28:06
Quote
valsodar
Един простичък въпрос.
Много простичък.

Как се отразява спада в сектора на недвижимите имоти на бизнеса на фирма, чиято дейност е изцяло експортно ориентирана!

Моля всички заели позицията, че спада в цените на имотите ще доведе до автоматичен спад в заплатите, да вземат становище по простичкият ми въпрос.

Те предимно такива са ми на главата.Над 90% експорт.По принцип не им се отразява спада на имотите.Далеч са от това.Има такива,дето купиха земя и помещения срещу ипотека...те усещат повишенията на лихвите,но поне от тия с които аз работя,всичките прескочиха трапа.А той (трапа) беше май-юли миналата година.За съкращения не знам,но вероятно е имало...спадът беше 20-30% все пак.Има в момента благоприятни фактори:

1.Изнасящите за ЕС не ги бъркат валутни курсове,понеже те работят предимно на ишлеме,но поръчките им живнаха осезаемо от половин година насам.
2.На тези,които изнасят извън ЕС,сегашната ситуация им се отразява също добре и ако еврото се задържи на тия нива,ще отчетат най-голям растеж.
3.Лихвите тук в БГ половин година вече са твърдо надолу.Има достъп до финансиране.

Поне съдейки по собствени наблюдения,износът върви повече от прилично и няма пряка връзка между обеми на износ/цени на имоти/заплати.Косвена може и да има,но пряко не са свързани.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход