Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко дъна ще има?

Публикувано от borimar 
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 13:54:52
avatar
*bow**beer*

Попитали Диоген, защо хората дават милостиня на просяци, а на философи - не.
"Защото знаят, че слепи и хроми може и да станат, но мъдреци - никога" - отвърнал той.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 14:18:01
От година се интересувам от няколко наистина добри двустайни апартамента мужду пл. Славейков, Руски паметник и НДК. До момента нито един от тях не е продаден, цените им са стигнали 50% от стойността, обявена преди година. Собствениците са съгласни на още 10-15% смъкване от сегашната цена, т.е. са готови да продават на 60% от миналогодишната, а купувачи няма и няма. За "дъно" маже да започне да се говори най-рано след продажбата на поне 1 от тези апартаменти. За сега дъното е мираж за алчните собственици, които още не са чули за идващата криза. Дъното ще се достигна когато задаващата се криза отмине, т.е. поне през 2013-2014.


Та да купиш в момента НИ е като да купиш фабрика на 9-ти септември 1944 !
PMP
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 17:59:08
Как пък нямаше тука един НЕпрозт, който да ти приглася *sos*...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-31 19:07 от PMP.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 18:14:23
Quote
Бай Пешо
От година се интересувам от няколко наистина добри двустайни апартамента мужду пл. Славейков, Руски паметник и НДК. До момента нито един от тях не е продаден, цените им са стигнали 50% от стойността, обявена преди година. Собствениците са съгласни на още 10-15% смъкване от сегашната цена, т.е. са готови да продават на 60% от миналогодишната, а купувачи няма и няма. За "дъно" маже да започне да се говори най-рано след продажбата на поне 1 от тези апартаменти. За сега дъното е мираж за алчните собственици, които още не са чули за идващата криза. Дъното ще се достигна когато задаващата се криза отмине, т.е. поне през 2013-2014.


Та да купиш в момента НИ е като да купиш фабрика на 9-ти септември 1944 !

Здравей Бай Пешо,извини ме ,че проявявам любопидство но защо се интересуваш от тези апартаменти?
Ще купуваш ли ? Ако купуваш предполагам,че очакваш още по ниска цена,но тогава пък не ми се връзва с покупката на НИ,който е все едно купуваш фабрика на 9-ти 09.1944г.
Ох,съвсем ме обърка.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 20:16:35
avatar
regataco, не е чак толкова скложно. Бай Пешо е казал не просто "да купиш НИ е като покупка на фабрика на 09.09.1944", а "да купиш В МОМЕНТА....."
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 20:45:39
Да zlostir,опитвам се да го разбера,но доколкото разтегливо разбирам В МОМЕНТА е от една година,нищо лошо разбира се,е от тогава човека се интересува от тези апартаменти.Лично на мен това ми прилича на потенциален купувач,отново нищо лошо.Аз не бях поглеждала одавна цените,сега ги погледнах и в двата сайта средните цени бяха приблизително еднакви м/у 1230 и 1270 евро,та се чудя колко трябва да станат за да се купят от потенциален купувач,както и тези намаления до 60% от предишните цени, е това ме обърква.
Лично аз , пожелавам на всички да достигнат ТЕХНИТЕ МЕЧТАНИ ЦЕНИ.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 23:18:23
Quote
regataco
Да zlostir,опитвам се да го разбера,но доколкото разтегливо разбирам В МОМЕНТА е от една година,нищо лошо разбира се,е от тогава човека се интересува от тези апартаменти.Лично на мен това ми прилича на потенциален купувач,отново нищо лошо.Аз не бях поглеждала одавна цените,сега ги погледнах и в двата сайта средните цени бяха приблизително еднакви м/у 1230 и 1270 евро,та се чудя колко трябва да станат за да се купят от потенциален купувач,както и тези намаления до 60% от предишните цени, е това ме обърква.
Лично аз , пожелавам на всички да достигнат ТЕХНИТЕ МЕЧТАНИ ЦЕНИ.

В "Дневник" пише:
Лошите дългове, които стигат до принудително събиране, през 2009 г. са вече 1 млрд. лв., отчитат от Камарата на частните съдебни изпълнители. Все повече хора и фирми не успяват да плащат и делата се множат. Статистиката показва, че миналата година случаите на длъжници, които не могат да покриват задълженията си или отказват да го направят доброволно, са се увеличили с близо 60%. За принудително събиране са дадени 110 хил. дългове за над милиард лева, съобщи шефът на камарата Георги Дичев.

В същото време частните изпълнители, които за четирите години откакто действат "чупеха" рекорди по събираемост, за първи път отчетоха спад в парите, които са успели да върнат на кредиторите. Въпреки че делата им никога не са били повече, миналата година те са събрали 320 млн. лв., което е с 80 млн. лв. по-малко в сравнение с 2008 г. Причината е, че длъжниците нямат пари, а за имотите им няма купувачи.


Сам си отговори на въпросите, отговорите са прости и ясни и са свързани с факта, че сривът на цените още не е започнал.
Тези 20-30% които наблюдавахме през 2009 са само прилюдие към основното действие. Мечтаните цени са в главите на продавачите - спомени по безвъзвратно изчезналото минало.

На въпросът ти, дали съм купувач,.... може би но...... само на жълтите павета и то за цени около 200Е/м2 /не съм толкова взискателен да чакам 149-те Е/м2 за които често става въпрос във форума/. Ако знаеш нещо такова, обади ми се на "лични съобщения", ако не.... ще чакам година, две, три /нямам бърза работа/ и пак ще купя на цени около 200Е/м2, с тази разлика, че в банката сумата ще е понабъбнала /сложил съм ги на тригодишен срочен депозит - убеден, че до 3 години дъното няма да бъде достигнато*yes*/.

А ти ако си продавач....... не чакай, не губи време във форумите, а продавай! За времето което прекара във форума /т.е. за последния половин час/ имотът ти се обезцени поне с 1% *beer*
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 23:42:10
Бай Пешо,не всеки в БГ е продавач или купувач,но за тези цени за които споменаваш на жълтите павета ти ставам съседка веднага.Започвам да следя обявите.*yes*
Само се чудя какво ли мислят собствениците / алчени гадове / *huh* *drink1*
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 23:50:17
Не знам колко дъна ще има но знам кога ще е последното дъно.1) Когато 75% от предлаганите имоти са с цени не по високо от 3 до 3.3 пъти годишни доходи на купувачите. 2) Когато ръста в строитеслството е следствие на ръст в икономиката - произвеждащи наистина продукти (или услуги) с такова име и на ниво което да превръща България в магнит и мечта за милиони да живеят и работят там. А дотогава ще е като агония защото няма нищо по естествено от човешката алчност, его и много други черти. Няма нищо по естествено от това че продавачите няма да продават под цени които те вярват че струва един имот. Просто биха изтеглили офертата и ще чакат което естествено е и логиката на купувачите. И така естествена скорост на процеса става от порядъка на 10-15 че и двадесет години. А дотогава доходите биха нарастнали ( ако се изклчат някакви извънредни катаклизми разбира се).
П.С. Имам предвид средни доходи по формулата на Додо2.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-31 23:51 от annvlad.
Re: Колко дъна ще има?
31-01-2010 - 23:56:14
Quote
regataco
Бай Пешо,не всеки в БГ е продавач или купувач,но за тези цени за които споменаваш на жълтите павета ти ставам съседка веднага.Започвам да следя обявите.*yes*
Само се чудя какво ли мислят собствениците / алчени гадове / *huh* *drink1*

Мислят не е много точна дума. Продавачите днес /поне в преобладаващата си част/ са хора със сериозни ипотеки и ако мислеха, трябваше да се оттърват от тежестта им /примерно члез продажба на скъп имот/ още преди месеци или година, когато стана ясно на всички на къде вървят цените на имотите.
А иначе, бих се радвал да си ми съседка на жълтите павета - ще има и за теб имотче тук за 200Е/М2*yes*, но след година-две. Още е рано*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход