Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко дъна ще има?

Публикувано от borimar 
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 04:05:09
avatar
Svetlio някой е изкарал една ръждясала тема в investor.bg, виж я и виж какви са стойностите сега и си направи изводите, как оптимизмът може и да е вреден. Даже бих казал емоционалните ползи от него са несравними с реалните вреди, до които може да доведе например емоционален срив. Има голяма разлика между "сляп оптимизъм ей така" и "позитивно мислене, на трезво".

Индексът Софик >3000 към 03.2009 година.

Та колкото по-рано всички разберат и се примирят, че имотите вървят към нормализиране (и съответно намаление на коефициента на тъпота на масите), толкова по-добре. А на спекулантите - много им здраве.
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 09:18:19
avatar
От изявите на имотните "спецове" в последната една година останах с впечатление, че имахме средно по едно дъно на месец. :]
Как ще е за напред не е лесно да се каже. Това все пак е въпрос за милиони, за десетки дори winking smiley
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 09:56:05
Quote
zlostyr
От изявите на имотните "спецове" в последната една година останах с впечатление, че имахме средно по едно дъно на месец. :]
Как ще е за напред не е лесно да се каже. Това все пак е въпрос за милиони, за десетки дори winking smiley
На 15 дена ще има ново дъно. Всичко зависи от състоянието (заплата,спестявания) на средния българин . Много зависи от това кога ще проумее ,че неговия имот не струва толкова колкото му се иска . Нагледах се на пълни абсурди: Къща край Ловеч.само че не е паднала, от тия дето по Татово време ги строяха еднакви,плевня ,двор 500кв.м. грозно та ти иде да избягаш " местността била хубава"- 42000еуро! И в тоя стил са много. Някои имат екстри! вътрешна тоалетна ! Гледат един от друг и живеят в измислен свят от самите тях , в който забогатяват за един ден , и с тия пари купуват в Люлин тристаен за внучето. Щото тия същите когато те купуват картината става друга: - "Отровни ябълки! Отровни ябълки!" "По колко ги даваш бабо?" "Без пари са баби!" " Много скъпо ги даваш. Свали малко!"
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 10:19:57
Quote
paio
Нагледах се на пълни абсурди: Къща край Ловеч.само че не е паднала, от тия дето по Татово време ги строяха еднакви,плевня ,двор 500кв.м. грозно та ти иде да избягаш " местността била хубава"- 42000еуро! И в тоя стил са много. Някои имат екстри! вътрешна тоалетна ! Гледат един от друг и живеят в измислен свят от самите тях , в който забогатяват за един ден , и с тия пари купуват в Люлин тристаен за внучето. Щото тия същите когато те купуват картината става друга: - "Отровни ябълки! Отровни ябълки!" "По колко ги даваш бабо?" "Без пари са баби!" " Много скъпо ги даваш. Свали малко!"

Аз по повод на същия абсурд, на който и аз се понагледах лятото, та да попитам нещо. Не ми е ясно, когато някой реши да продава имота си, в случая тази порутена, или не толкова порутена но не порутените са тип соц арт къща, кой решава на каква цена ще се продава - идва продавача при брокера и казва - "ей това ще го продаваш на тази цена...." или брокера се опитва да го посъветва, че тази цена не е реална? Или напротив - обяснява му как ще пробва пазара на космическите нива, пък ще се ослушваме и ще видим дали да свалим цената. Та по общия въпрос е - брокерите до край ли съветват продавачите да си държат високи цените, или им посочват някои обективни истини за пазара, статистика, търсене, предлагане, балон, надут, спукан и т.н?
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 10:35:24
Кандидат търсачке на силни кънтри усещания! Брокитата изобщо не ги осведомяват. Коментиране срива на пазара определено ги дразни. Това и мен ме учудва. Дърпам брокерката настрани и я питам как може изобщо да ме води да гледам тоя коптор. А тя ме гледа учудено и ме попита какво не ми харесва. По- късно научих от старците пред една къща,че собственика обещал 3000е. комисионна." Ще я гътнете и ще си построите нова - мястото е страхотно" Е тогава за какво трябва да дам 42000е.? За гледката? Ами спирам , любувам се съвсем безплатно час два и си продължавам до близкия спа център. Дъно няма. Има свободно падане! И Михов като че ли сам се отказа. Сигурно видя нещо което ние няма как да видим - засега.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-30 11:17 от paio.
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 13:09:10
Quote
paio
Quote
valsodar
За да има ярка индикация за край на спада, трябва да се мине и през етап "Паника", етап за момента непроявен.
Едва след него и след етап "Капитулация" (там е чак прогнозата на Куку winking smiley ), може да се чака, каквото и да е било дъно.
Периода октомври 2008-ма - Април 2009 бе характерен за етап "Отричане"
Още толкова време почти отне преди да се стигне до етап "Приемане".
Така че, едва сме в началото на реалният спад и за дъно няма смисъл да се говори в идните две години поне.
Оптимистично погледнато, защото ако си погледнем нивото, това дъно ще има да го търсят поне още десет години winking smiley

Е чи нали щеши да е остър срива,секи щеши да гледа да превари да продаде, ся сме щели да чаками 10 години, амчи то дотогава я камилата я..........
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 13:15:18
avatar
Остър и продължителен, не са взаимноизключващи се понятия.

L
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 13:22:54
Да де, ма острото го нема, нема я "паниката", както казваш, пък по всички прогнози требаше вече да е тук
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 14:08:54
„Ярка” индикация ли е за дъно спад на лихвите по депозитите с 50%?
Тогава наем на имот ще е с по-голяма доходност от лихва по депозит.
Какво ще направи българина, ще си тегли ли парите от банката или не?
И ако ги тегли за плазма ли ще ги дава или за имот?
Re: Колко дъна ще има?
30-01-2010 - 14:34:46
avatar
Ще ги дава за физическото си оцеляване - при растящата безработица
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход