Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кои е купувач на имоти на тези цени ?

Публикувано от dival 
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 18:31:33
avatar
hariair с продажбата си уцелил 10, но с покупката си се изложил нещо, за толкова един приятел си купи 12/2008 от спасяващ се англичанин в Манастирски ливади (към 1000 за чиста площ без тераси), завършено с настилки и боядисано.
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 18:32:29
avatar
Браво такива хора се търсят! И на брокера плати доволно както се полага. Със здраве да си го плзвате дълги и щастливи години.*beer*

Ни копува ни продава
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 19:52:34
Quote
hariair
Аз купих нов тристаен в хубавата част на Манастирски ливади на 790 ЕУР на квадрат, като године приди това продадох панелка в Младост 3 на 1420 ЕУР квадрата.За мен сега цените са изгодни.

Това ми звучи като оксиморон някакъв - желязно дърво...
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 19:55:49
avatar
И аз съм в медитация над въпроса от как го прочетох *write**beer* - сигурно е тая с улиците??!
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 21:23:33
avatar
Quote
dodo2
hariair с продажбата си уцелил 10, но с покупката си се изложил нещо, за толкова един приятел си купи 12/2008 от спасяващ се англичанин в Манастирски ливади (към 1000 за чиста площ без тераси), завършено с настилки и боядисано.
В чистата площ влизат и терасите. По сегашния закон. Така че, гледаш квадратурата по нотариален акт, тя е в твърди числа и така смяташ............smiling smiley
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 21:57:50
Quote
dodo2
Quote
paio
Вчера трябва да е било много студено. Срещнах банкер и адвокат които бяха бръкнали в собствените си джобове !

Живял един риж човек, който бил брокер. Излязъл навън в една мразовита януарска утрин и тъй като джобове му били продънени, си сложил ръцете в гъза.

(По Даниил Хармс)

:]

Или така:
Живял един риж човек, който бил строителен работник. Излязъл навън в една мразовита януарска утрин и тъй като джобовето му били продънени си дал гъза на византийците за трохи хляб.

Така е по правдоподобно
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 22:07:06
avatar
Какво ще рече "строителен работник". От работещите по строежите колко са квалифицирани за тази работа? После тук им се подиграват на "шопския зид". Като не искат да си дават гз, да ходят да правят това, за което са призвани - да обработват земя и да произвеждат, вероятно на всеки един е върната такава. Преди 100 години хората са го правели и са си живели прилично.


Камелия - дадох го като най-неизгоден вариант - още преди година явно е можело да се купи в Манастирски ливади на 1000 евро светла площ, да сме най-точни. Или 750 с там всички врътки - тераси, общи части и детски катерушки. Защото човек го интересува пространството, в което живее. От клиентска точка тия работи с половината стена, цялата стена, тераси, общи части са само маркетингов трик на продавачите да твърдят, че продават по-евтино. Като това тук в Лозенец за "3000 евро" с терасите и общите части, което реално го продават на 7000 евро като място за живеене *xxx*
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 22:23:07
avatar
Quote
dodo2


Камелия - дадох го като най-неизгоден вариант - още преди година явно е можело да се купи в Манастирски ливади на 1000 евро светла площ, да сме най-точни. Или 750 с там всички врътки - тераси, общи части и детски катерушки. Защото човек го интересува пространството, в което живее. От клиентска точка тия работи с половината стена, цялата стена, тераси, общи части са само маркетингов трик на продавачите да твърдят, че продават по-евтино. Като това тук в Лозенец за "3000 евро" с терасите и общите части, което реално го продават на 7000 евро като място за живеене *xxx*

Ей, толкова ли е трудно да се разбере, че истинската площ е застроената? То не беше чиста, то не беше светла, то не бяха..............измишльотини. Коридорите, каква площ са, щом нямат прозорци? Хайде, кажи колко е била ЗП по нотариален акт и колко пари е дал твоя приятел? Та да разберем за какво иде реч.smiling smiley
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
28-01-2010 - 23:51:37
avatar
Не знам за останалите, но за мен площта на жилището ми е тази, в която живея. Тъй като в стените не мога да влизам, слабо ме касае колко точно са дебели. Тъй че едно жилище трябва да се обявява така на първо място, а после като предимство продавачът ако иска да го умножи по 2, като включи стени, тераси, дрешници, стълбища и т.н.

За онзи конкретен случай беше 750 евро по нотариален акт и 1000 евро на квадрат, когато се премери с ролетка реалната площ за живеене. 12/2008 - Манастирски ливади, готово за живеене. Идеята ми беше, че човекът от по-горе можеше да намери и по-евтино точно там, точно сега.

П.С. Една червена точка за брокерите - покупката стана благодарение на брокер, така че и от тях има полза smiling smiley
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
29-01-2010 - 00:27:38
Quote
dodo2
Не знам за останалите, но за мен площта на жилището ми е тази, в която живея. Тъй като в стените не мога да влизам, слабо ме касае колко точно са дебели. Тъй че едно жилище трябва да се обявява така на първо място, а после като предимство продавачът ако иска да го умножи по 2, като включи стени, тераси, дрешници, стълбища и т.н.

За онзи конкретен случай беше 750 евро по нотариален акт и 1000 евро на квадрат, когато се премери с ролетка реалната площ за живеене. 12/2008 - Манастирски ливади, готово за живеене. Идеята ми беше, че човекът от по-горе можеше да намери и по-евтино точно там, точно сега.

П.С. Една червена точка за брокерите - покупката стана благодарение на брокер, така че и от тях има полза smiling smiley

Стените не само отнемат от полезната площ, но и пазят от студ, жега, шум и т.н., така че те засяга.
Дори една къща, която човек сам си е построил на наследствен парцел и не е хранил нито строители, нито брокери, има стени. И съответно има застроена площ и светла площ, която е по-малка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход