Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кои е купувач на имоти на тези цени ?

Публикувано от dival 
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 00:36:38
avatar
Аз, като отмине кучият студ, мисля да си направя един интересен експеримент в продължение на 1-2 седмици, ще споделя резултатите. (Стига да не ме домързи де..)
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 00:46:22
Quote
dodo2
Quote
чи-чов-ци
Quote
broker112
незнам дали хората, теглили кредит съжаляват, но днес в ДСК до Централна гара като влезнах вътре имаше около 20 човека чакащи на двете гишета за кредит и трима човека на другите гишета и касите, защо ли хората пак искат да теглят кредит за покупка на имот, защо, защооооо

И аз не знам, та да попитам: Задължително ли пред "гишетата за кредит" са били само кандидати за нов кредит? Или, ако е имало по-скоро напрежение, отколкото радостно жужене, може да са били там и по друга причина...

Хората се редят пред същите гишета и когато искат да рефинансират, когато нямат друг изход. Т.е. голямата бройка такива не е задължително повод за радост на брокерите. Може пък broker112 да е видял 20 примера за "лош и преструктуриран кредит"


за трите минути докато минах през касата видях надпис на съответните гишета " ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА КРЕДИТ " или нещо от сорта не си спомням точно и всички дето ми минаха през погледа държаха бая документи в ръцете си, така че хората си теглят кредити за ваше огромно съжаление. А какво ли ще направят с изтеглените кредити, незнам, вие сте " пророците ", аз пък съм сигурен, че няма да ходят да берат краставици и Англия или да бачкат по строежите в Гърция или Испания с изтеглените средства
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 01:18:11
Quote
broker


за трите минути докато минах през касата видях надпис на съответните гишета " ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА КРЕДИТ " или нещо от сорта не си спомням точно и всички дето ми минаха през погледа държаха бая документи в ръцете си, така че хората си теглят кредити за ваше огромно съжаление. А какво ли ще направят с изтеглените кредити, незнам, вие сте " пророците ", аз пък съм сигурен, че няма да ходят да берат краставици и Англия или да бачкат по строежите в Гърция или Испания с изтеглените средства

Така е и аз ги видях имаха табели на гърдите с надпис КУПУВАЧ СЪМ И ТЪРСЯ БРОКЕР или нещо от сорта,държаха бая пари в ръцете си,явно съм минал десетина минути след теб и вече им беха дали кредитите.Както всички знаем сега раздават яко,даже не те питат кой си?Ако не вземеш бият! Една баба ми вика-чедо ще ми помогнеш ли да ги занеса до спирката,че ми дадоха двапъти без да искат........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 01:28 от granit.
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 01:34:09
avatar
Един мит витае в пространството "банките като пуснат кредитите, цените ще хвръкнат".

Когато всички разберат, че по-скоро е обратното (както всички разбраха, че цените всъщност падат, защото имаше доста дълъг период на отричане, близо година), тогава ще видим прилично понижение на цените. Брокерите винаги расъждават наобратно - "виждам вода в Титаник. Но не съм сигурен тя влиза или излиза, може и сама да си излезе - ще почакам"

*drink1*
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 03:03:43
Моят директен отговор на въпроса е: "Купуват хора, които не ценят труда си и нямат базова финансова култура или такива, които са спечелили много пари набързо по законен, или не начин."
Не е нормално човек, който има относително реална представа за стойността на парите, да си предложи понякога и 20 годишния бъдещ труд срещу труда на 15тина неквалифицирани в повечето случаи работници за 2-3 месеца. Това е, ако се приеме широко споделяната тук хипотеза smiling smiley, че себестойността на строителството няма отношение към цената на крайния продукт. Така ако допуснем, че малка кооперацийка с 10 апартамента се строи от 15тина работника за 2 години излиза точно това, което написах. Силно се надявам, че тези хора вече се изчерпаха за тяхно собствено добро.
Една от причините да се случи тая лудост на пазара на имоти е именно остарялото схващане, че е нормално да спестяваш или изпащаш стойността на едно жилище цял живот. Да, навремето е било точно така и за това именно хората от онова поколение дадоха мило и драго да купят едно жилище на децата, които са на точната възраст и имат нужда от такова. Точно от това се възполваха доста хора, строители, брокери, спекуланти..., но това не е нормално. Скоро тази психоза няма да се повтори, особено като стане ясно, колко хора няма да могат да изплащат така желаните жилища.
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 07:01:34
Quote
dival

Разбира се че ще има купувачи - малко или много ще ги има , снимката е хипотетична
не си свикнала с моя начин на говорене ...както и да е


Поредната тема, в която г-н Дивал първо ще извика на висок глас една абсолютна глупост, а в остатъка от постовете си ще се опита да докаже, че не е идиот.....
Само сравнете казаното тук, с твърдението отпреди часове:

Quote
dival
няма значение цената , няма значение какво ще кажем във форума , твърдя че купувачи няма


за да се убедите, че шизофренията не е празно понятие.....
smoking smiley
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 08:37:29
avatar
Quote
granit
Quote
broker


за трите минути докато минах през касата видях надпис на съответните гишета " ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА КРЕДИТ " или нещо от сорта не си спомням точно и всички дето ми минаха през погледа държаха бая документи в ръцете си, така че хората си теглят кредити за ваше огромно съжаление. А какво ли ще направят с изтеглените кредити, незнам, вие сте " пророците ", аз пък съм сигурен, че няма да ходят да берат краставици и Англия или да бачкат по строежите в Гърция или Испания с изтеглените средства

Така е и аз ги видях имаха табели на гърдите с надпис КУПУВАЧ СЪМ И ТЪРСЯ БРОКЕР или нещо от сорта,държаха бая пари в ръцете си,явно съм минал десетина минути след теб и вече им беха дали кредитите.Както всички знаем сега раздават яко,даже не те питат кой си?Ако не вземеш бият! Една баба ми вика-чедо ще ми помогнеш ли да ги занеса до спирката,че ми дадоха двапъти без да искат........

Един час по-късно, пак там, попаднах на същите субекти. Голяма група трупаше армагани пред банката, а други организираха литературно четене на нови нотариални актове..
PMP
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 09:23:44
Аз виждам само едно....набълбукани...
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 21:56:21
а, аз виждам само едно, много пропаднал форум, без никакъв контрол в него, пълен с малумни шизофреници, най - вероятно с пет кинта в джоба, били те адвокати, строителни работници в Гърция или просто загубени емигранти
Re: Кои е купувач на имоти на тези цени ?
26-01-2010 - 22:19:29
Quote
broker112
а, аз виждам само едно, много пропаднал форум, без никакъв контрол в него, пълен с малумни шизофреници, най - вероятно с пет кинта в джоба, били те адвокати, строителни работници в Гърция или просто загубени емигранти

ха така броки, само така ! контрол, контрол и пак контрол ! не щат да купуват, а?! тяхната мама малоумно-шизофренишка! само бой и еб..е ще ги оправи тях! и хай-важното - контрол....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход