Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 17:33:56
avatar
Quote
чи-чов-ци

Bulcan, я да взема да пусна един поздрав, че май се понатрупа лоша енергия...

Съгласен съм за лошата енергия, вината в голяма степен е моя, минах границата на добрия тон. Но и Горо не пада по-долу и ме подразни доста.
Спирам да пиша в тази тема или поне няма да отговарям на Горо, дори и да ме оплюе :]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 18:46:28
Хайде, и за финал:
[bulgaria.actualno.com]


Аз,аз,аз... Всичко добре, нямам нищо против, но - само да не се подхлъзне. Дано,дано...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 19:31:22
Quote
general
Хайде, и за финал:
[bulgaria.actualno.com]
Аз,аз,аз... Всичко добре, нямам нищо против, но - само да не се подхлъзне. Дано,дано...

Генерале,
сега докато ти отговарям сигурно пак ще дам повод на к. на б.б. да ме лаят. На всичкото отгоре не съм запознат с въпросите за екзархията.
Та докато б.б. се е срещал с вартоломей - виж какво излезе в гръцката преса!
29/1/2010 Източникът, макар струваше ми се имаше и други с абсолютно същата информация!

Quote
Конкретния текст
Ето превода!
С промени, които се одобриха и които бяха предложени главно от български депутати се призна юридическия статут на Патриаршията в Константинопол, изразът "Гръцка Православна Патриаршия" се замени с израза "Вселенска Православна Патриаршия". Призна се също, че "Православната Българска Общност се включва в Вселенската Православна Патриаршия" и се отхвърли изразът "Българска Православна Екзархия".

Ако нещата стоят както изглеждат и както си мисля - нямам думи!
Докато тук едно злостОрче, ме учеше как се "превеждало" заглавието на История Славяноболгарская, и как б.б. правел нещо за България, се заличават и последните остатъци на Българската Православна Екзархия - "преведоха" я демек!
Ясно е какво прави.
Питам само - срещу какво?

к. на б.б. да задържи патриотарските си изблици и да започне да лае срещу патрона си.
Време е, да се осъзнае!

п.п.
Ще помоля, ако някой е запознат с въпроса за Екзархията да го коментира! И излезе ли нещо в бълграската преса, че не видях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-30 19:32 от goro.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 20:36:18
Quote
goro
ДАВОС

гъркът, испанецът, латвиецът и чичо Троша, пардон Трише, обясняват. (Асене къде си?)


И в един по общ план... схемата отнасяща се до повечето развити държави
кредитополучател - кредитор
държава - частни лица, фирми, фондове, банки и пр...
банки, финансова система - държава

Дилема: кой ще командва парада?

"Кесаревото - кесарю!"


Жоро,искаш ли да ти покажа реалността,в следствие на 10 години "единна валута"?
това,което се крие от вас?нали постоянно чуваш,колко зле са сащ и колко са задлъжнели?но никъде не чуваш,колко са задлъжнели франция,германия и останалите в последните години на "единна валута" и финансова политика на господина трише?
ето ти тайната,ти си прави изводите,но фундаментално еврото вече не е 1:1 с долара,както казвах,вече центове струват 1 евро........всичко друго е кери трейд-1 трилион долари на ниска лийва,с които в момента оперира европа.......
те гледкай защо от 2 години казвам,че еврото е фалшива валута и само дисбалансира икономиката на европа:



[www.cnbc.com]

над картинката ти е стрелкичката,дето изброява отделните държави.....да видиш как задлъжняването на сащ е в пъти по малко спрямо евро "колосите".........
забележи-трише се е оплашил за гърция,която има 160 %външен дълг,когато неговата франция има 240% такъв.......с други думи крадеца вика дръжте крадецаeye popping smiley
а прехвалената германия ,дето ужким е била много "добра",има почти двойно по голям външен дълг спрямо сащ*xxx*

малко тайни,които се крият за да няма лоши думи за ЕЦБ и тришетковата финансова политика и целия съюз.........тоя ше закопа европата да знаИш.......все още само на цифри,които също се крият от "стадото" и се хвърпя пепел в очите колко били задлъжнели сащ и последната мода-колко била зле гърция.........
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 20:47:43
avatar
Quote
goro

к. на б.б. да задържи патриотарските си изблици и да започне да лае срещу патрона си.
Време е, да се осъзнае!

Време е да осъзнаеш, че тук контактуват хора и между тях има само едно куче- уличен гръцки пес, яростно зъбещ се, че да си заработи гръцката надница. Няма смисъл дори и да те призове човек да се осъзнаеш.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 21:05:15
Quote
acen1975
Quote
goro
ДАВОС

гъркът, испанецът, латвиецът и чичо Троша, пардон Трише, обясняват. (Асене къде си?)


И в един по общ план... схемата отнасяща се до повечето развити държави
кредитополучател - кредитор
държава - частни лица, фирми, фондове, банки и пр...
банки, финансова система - държава

Дилема: кой ще командва парада?

"Кесаревото - кесарю!"


Жоро,искаш ли да ти покажа реалността,в следствие на 10 години "единна валута"?
това,което се крие от вас?нали постоянно чуваш,колко зле са сащ и колко са задлъжнели?но никъде не чуваш,колко са задлъжнели франция,германия и останалите в последните години на "единна валута" и финансова политика на господина трише?
ето ти тайната,ти си прави изводите,но фундаментално еврото вече не е 1:1 с долара,както казвах,вече центове струват 1 евро........всичко друго е кери трейд-1 трилион долари на ниска лийва,с които в момента оперира европа.......
те гледкай защо от 2 години казвам,че еврото е фалшива валута и само дисбалансира икономиката на европа:



[www.cnbc.com]

над картинката ти е стрелкичката,дето изброява отделните държави.....да видиш как задлъжняването на сащ е в пъти по малко спрямо евро "колосите".........
забележи-трише се е оплашил за гърция,която има 160 %външен дълг,когато неговата франция има 240% такъв.......с други думи крадеца вика дръжте крадецаeye popping smiley
а прехвалената германия ,дето ужким е била много "добра",има почти двойно по голям външен дълг спрямо сащ*xxx*

малко тайни,които се крият за да няма лоши думи за ЕЦБ и тришетковата финансова политика и целия съюз.........тоя ше закопа европата да знаИш.......все още само на цифри,които също се крият от "стадото" и се хвърпя пепел в очите колко били задлъжнели сащ и последната мода-колко била зле гърция.........

Асене, според теб доларът ще се качва, а еврото пада. Така ли?
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 21:25:05
фед от декември 2008 са в куонтитатив иизинг-това ще рече,че драпат с зъби и нокти да държат валутата си ниска,за да излезнат от рецесията.......но както виждаш вече имат проблем-дълго време не можеш да се бориш срещу реалността.
докато са с такава политика просто не можеш да предцениш,но при първи подем в сащ,бернанки ше почне да изтегля-ниския долар вече се материялизира-щатски компании се разьрастват и дупат рекордни печалби въпреки рецесията,докато ЕС още бл;ижат рани.....и се спасяват от правителствата със трупане на дълг......другата колосална грешка на ЕС е политиката на нефалиране на банки,докато в сащ кой кво си надроби,тва ше сърба......плякат като балони неразумни банкери.....в ЕС неразумните се поощряват с подаряване на ресурс......
това също в бъдеще ще удари яко еврото.......
кога ще стане не знам,дори и от една година валути не играя,защото знам,че всичко е дирижирано,но ти гарантирам,че ще видиш 1 евро за центове след време....вече на цифри е така........и колкото повече се поддържа скъпото евро,толкова по ниско ще падне след време,защото финансовия дисбаланс от моментната ситуация води до по силен икономически разтеж в сащ и по голямо усиране на икономиката в ЕС.........знаеш ли,че преди 2 месеца германците изнесоха завод за ц класа от германия в сащ??????
че и германците тръгнаха да стачкуват,което ми бе много смешно-е как ще стачкуваш,когато те оставят безработен?
ей тва е печалбата от реалния временен дисбаланс-бяга се при по евтината валута......кажете му го тва на гамена дянков,че да знае кво я чака бгетовицата с този борд и защо всички иондустиялни инвестиции са отивали и ще продължават да отиват в румъния ,полша,чехия и турция.....и накрая бг ще остана със "скъпа" валута и фалирала икономика.......
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 21:55:23
Quote
acen1975
кога ще стане не знам,дори и от една година валути не играя,защото знам,че всичко е дирижирано,но ти гарантирам,че ще видиш 1 евро за центове след време....

Спомням си, че беше писал преди около година за това. Приблизително тогава $ се сурна и ти понесе доста критики в другия форум. Това те прави предпазив с пронозите, но не значи, че фундаментално не си бил прав. Обикновено колебанията около тренда са кратковременни, но рано или късно се пресичат с фундамента. Предвид скорошното поскъпване на долара си мисля, че евровият балон започна да се пука... САЩ обмислят изтегляне на средствата в помощ на системата, докато ЕС са все още далеч от това. С други думи САЩ започват да излизат от кризата, докато ЕС са в пика й. Фундаментално това ще доведе до поскъпване на долара и не крия, че доста се замислям да не обърна двата лева в джоба си в долари.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 21:55:54
Quote
acen1975
........................
ей тва е печалбата от реалния временен дисбаланс-бяга се при по евтината валута......кажете му го тва на гамена дянков,че да знае кво я чака бгетовицата с този борд и защо всички иондустиялни инвестиции са отивали и ще продължават да отиват в румъния ,полша,чехия и турция.....и накрая бг ще остана със "скъпа" валута и фалирала икономика.......

Да ,ама ще си останем с непокътната бройка милионери на глава от населението и много "скъпи " активи.winking smiley

Пък Трише ....то още от времето на "Плана Маршал " американските капитали /и "глас "/ в европейското банкиране и индустрия са сериозно представени. Това едва ли се е изменило и след създаването на ЕС.Подобно е положението и в Далечния Изток /Япония и др./. Така, че ФЕД начело с Бернанке изобщо не е сам в антикризисните мерки на САЩ и американците няма как да да не влияят на Европа в удобна насока. Другото което прави впечатление е пълното "копиране на движението" при форекса и корелация при двойката долар -паунд.
И вероятно ще излезеш прав - сега скъпото евро помага на американците - след това скъпият долар ще помогне на европейците .
За съжаление тази взаимопомощ между "големите играчи" няма да помогне никак на БГ- независимо дали сме вън или вътре в еврозоната . "Дървената" ни икономика винаги ще "гори" при всякакви кризи и никакви пожарникари не могат да ни изгасят.smoking smiley
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
30-01-2010 - 22:08:28
Quote
acen1975
......другата колосална грешка на ЕС е политиката на нефалиране на банки,докато в сащ кой кво си надроби,тва ше сърба......плякат като балони неразумни банкери.....в ЕС неразумните се поощряват с подаряване на ресурс......
..............
......кажете му го тва на гамена дянков,че да знае кво я чака бгетовицата с този борд и защо всички иондустиялни инвестиции са отивали и ще продължават да отиват в румъния ,полша,чехия и турция.....и накрая бг ще остана със "скъпа" валута и фалирала икономика.......

Асене, само като гледам обувките на Трише и си правя същите изводи - сигурно щото съм старомоден. smiling smiley
Единствено за бгетовицата имам съмнения. В смисъл, че нашите апаши са ненадминати, а една валутна политика би трябвало да се води от що годе почтени и грамотни хора. Та мисля, че е по добре, че сме вързани за някого - по малкото зло е...
Надявам се също, доколкото сащ нямат интерес ес да изпадне в тотален колапс да помагат... smiling smiley
Каква ще е цената... незнам...
Кесаревото - кесарю!

п.п.
все пак, в европа е къде по разнообразно и весело. само да свирнеш на к. на б.б. и се разлайва... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход