Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:17:56
За този апартамент на Тунджа до НДК платената цена е 921Е/кв.м.
/давам линк към targ.bg, че нещо не я намерих в сайта на камарата winking smiley/

Та мисълта каква е, ако от извадка 10 човека с кеш са склонни да платят максимум 900Е/кв.м. за тухла и реална площ за добрата част на Софийския център, колко трябва да струва кв./м. в разораните южни Софийски ниви, колко в елитните кв. Младост, Люлин, Надежда, Обеля.......

И малко за кредитите и възобновеното раздаване на калпак: Срещу ипотека на ап. с оценка 30к/евро банката предлага лихва 10,2% /към момента/ иска да предостави кредита не на едно лице а на три солидарно /без да е необходимо освен за банковата сигурност/ да направиш фул застраховки /имот, злополука, уволнение и т.н./ при посочен от тях застраховател. Отпусната крупна сума е 18к/е .

Като се сложи и прогнозата за безработицата към края на 2010г. - 20%/на Стопанската камара/, и неясните фокуси с които правителството има намерение да съживи икономиката /не умаловажавам факта, че ББ залага най - много на Е фондовете, които нещо не ги пускат не да текът а по скоро капят/, нека специалистите предсказващи ръст на цените да сложат някой и друг довод освен, че медийте щом гърмят пазара ще полети. Да споделят горивото за полета от къде точно ще идва, че аз колкото и да се напъвам, и колкото да ми се иска да гледам розово нещо не успявам та ми се иска логически да прихвана от ентусиазма им и да отпусна душица.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:38:09
При тази криза /която може би едва сега започва в БГ/ трендът на цените ще е силно надолу. Гориво за полет няма, а парашутът е скъсан, така че падането ще е рязко и болезнено.*yes*
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 10:51:10
avatar
Няма пилот в самолета :] Наесен цените същите ама в лева :]
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:09:41
За съжаление през 2009 имаше много инвеститори, които бяха на фаза denial и отказваха да излязат от проектите си с малка печалба или на себестойност. Като се има в предвид цената на заетия ресурс нараства с 8-10% на година, и факта, че банките немогат постоянно да правят магии с "преструктуриране" на кредитите си към инвеститорите в НИ, през тази година ще има free fall.

Мисля, че към 3 тримесечие масово ще сме свидетели на нива от около 350 евро за панели в крайни квартали, 500-600 евро за прилични нови сгради в Люлин и Младост и 900-1000 евро за някои реновирани много добри апартаменти в югоизточните централни квартали на София.

Колкото до следващите 3 години - цените ще растат единствено при реален ръст на икономиката и доходите на домакинствата.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:19:31
Прекрасно знаете,че условията по кредитите зависят от платежоспособноста на кредитополучателя.

И като започнете с тая "тухла",вече направо минавам на следващата тема,защото знам какви глупости ще прочета нататък."Идеален център,тухла"...ми то там 90% от копторите са тухлени,понеже през 30-те години когато са строени,друго не е имало.70-година сграда,направена от тухли единички...разликата с панела в Младост е само местоположението.От към състояние поне половината панелни блокове са по-добре от кооперациите в центъра.

pls...не си губете времето да ми обяснявате колко греша...роден съм в подобна кооперация до Александровска болница,а по-голямата част от детството ми мина пак в подобна...на пл."Възраждане" в София.
Дупки незнайни са тия стари кооперации...почти всичко е за събаряне.Зимата оставяхме чешмите леко пуснати,защото тръбите в банята замръзваха-вървяха във външната стена.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:23:02
Quote
bonzo
За съжаление през 2009 имаше много инвеститори, които бяха на фаза denial и отказваха да излязат от проектите си с малка печалба или на себестойност. Като се има в предвид цената на заетия ресурс нараства с 8-10% на година, и факта, че банките немогат постоянно да правят магии с "преструктуриране" на кредитите си към инвеститорите в НИ, през тази година ще има free fall.

Мисля, че към 3 тримесечие масово ще сме свидетели на нива от около 350 евро за панели в крайни квартали, 500-600 евро за прилични нови сгради в Люлин и Младост и 900-1000 евро за някои реновирани много добри апартаменти в югоизточните централни квартали на София.

Колкото до следващите 3 години - цените ще растат единствено при реален ръст на икономиката и доходите на домакинствата.

За панелки с цени 350Е/м2 съм съгласен, но останалите цени ще бъдат по-ниски. Та цените от 900Е/м в престижните райони, са реални цени и към настоящия момент. До края на годината /според мен/ ще достигнат нива около 780-800Е.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:24:57
Това с 900-те Евро не ми се вижда реално. Реален купувач съм - моля ако някой ми предложи нещо направено в Лозенец, Изток или центъра на цена 900 Евро да ми пише на лични.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:40:16
Моята сметка е следната: 921 по 77кв.м прави 138к лв.Добавете около4 хил такси и става 142. Ремонтче за около 20хил и ще излезе апартамента 160 хил лева.Без обзавеждане, защото е мнооого индивидуално.
Е, аз печеля над 10хил на месец, средно и нямам спестени толкова. То като има повече пари и разходите се вдигат: подръжка на хубава кола, хубава квартира в София и Варна, ресторанти, някой път на бар, дрешки, екскурзийки и те ги на 5-7 хил. В сметката не слагам хубава жена, че там става "страшно" :-))
Ако взема заем, примерно 100хил при 12% год.разходи, ще ми излиза 1000лв, само лихвата на месец.
Май е по-добре да съм под наем !
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 11:43:58
като изкарваш по 10 хил на месец и ти е трудно да купиш , смятаи какви ентусиасти са хората с 1000лв месечен доход
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 12:01:23
Quote
dival
като изкарваш по 10 хил на месец и ти е трудно да купиш , смятаи какви ентусиасти са хората с 1000лв месечен доход

Трябва да си не ентусиаст, а самоубиец, ако си с 1000 лв. на месеци и тръгнеш да купуваш НИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход