Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм

Публикувано от jores 
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:08:54
Quote
dodo2
dragula рискът не е константа и купувачът (евентуално) може да го прецени (поне така си мисля).

Конкретно за Тунджа, офертните цени са със 115% по-високи, от тази, на която казва jores, че е станала сделката. Пазарни сигурно няма, ако скоро там не е имало сделки, но кой знае..


Като знаещ, ще споделиш ли за правото на ползване? И ако се запава, кой би купил апартамент с някоя лелка или дядо вървящи в комплект с него smiling smiley

Вече отговорих winking smiley За правото на ползване.
А рискът не може да се прецени предварително, затова се гледа най-лошата възможност.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 15:13 от dragula.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:16:43
Quote
jores
Quote
dragula
Quote
jores
За този апартамент на Тунджа до НДК платената цена е 921Е/кв.м.
/давам линк към targ.bg, че нещо не я намерих в сайта на камарата winking smiley/

Та мисълта каква е, ако от извадка 10 човека с кеш са склонни да платят максимум 900Е/кв.м. за тухла и реална площ за добрата част на Софийския център, колко трябва да струва кв./м. в разораните южни Софийски ниви, колко в елитните кв. Младост, Люлин, Надежда, Обеля.......

И малко за кредитите и възобновеното раздаване на калпак: Срещу ипотека на ап. с оценка 30к/евро банката предлага лихва 10,2% /към момента/ иска да предостави кредита не на едно лице а на три солидарно /без да е необходимо освен за банковата сигурност/ да направиш фул застраховки /имот, злополука, уволнение и т.н./ при посочен от тях застраховател. Отпусната крупна сума е 18к/е .

Като се сложи и прогнозата за безработицата към края на 2010г. - 20%/на Стопанската камара/, и неясните фокуси с които правителството има намерение да съживи икономиката /не умаловажавам факта, че ББ залага най - много на Е фондовете, които нещо не ги пускат не да текът а по скоро капят/, нека специалистите предсказващи ръст на цените да сложат някой и друг довод освен, че медийте щом гърмят пазара ще полети. Да споделят горивото за полета от къде точно ще идва, че аз колкото и да се напъвам, и колкото да ми се иска да гледам розово нещо не успявам та ми се иска логически да прихвана от ентусиазма им и да отпусна душица.
На търг човек търси да даде с около 30% под пазарната цена, за да се компенсират всички рискове и неудобства, които съпътстват процедурата.
Авторът на темата много добре го знае това, но дума не споменава. И върху погрешни начални данни почва да гради теории, които няма как да са верни.

Да но тук идва момента колко е пазарната цена? за мен е 1 000Е/кв.м. за този имот, дали е толко по - малко или повече може да се разбере към днешна дата само от пазара. Не съм сигурен дали в момента за стойностните имоти, участници заложили на ръст на пазара не са склонни и на 10% под тяхната представа за моментната пазарна стойност.
Ако е така, значи очакват сравнително скоро пазарните цени да са по-високи.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:19:53
Dodo2 ще пусна моето мнение за правото на ползване. На последък започва все по масово да се наблюдава за делбените имоти това явление, цели се осакътяване на имота или с цел да не се продаде или да няма конкуренция на търга.
Но във всяко начинание трябва да се мисли, ти казваш кой ще го купи с "багаж" ще ти дам един пример, който си е тема за размисъл, в момента тече една продан на 400кв. /грубо/ парцел със съборетина в Стрелбище до Б-я, след две обявявания цената в момента е 150 000лв. имота е с точно такъв багаж учредено право на ползване върху 4/6 ид.ч. от имота, понеже правото на ползване не може да се предостъпва ползващите могат само те да ползват, при покупка на такъв имот най - определящият фактор е цената /както и с ид.ч./ на въпросното УПИ могат да се вдигнат около 2 000кв.м. ползващите едва ли ще се заврът в съборетината а не могат да имат приход от имота, та като цяло единственото решение е някакво споразумение. При компромис от страна на купувача на такъв имот и съгласие за разделяна на обезщетение например и той и другата страна са Ок. с по 200кв.м. в нова кооперация на това място. По дългосрочни са тези филми но и след приключване нещата са Ок.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:31:36
avatar
Quote
jores
Dodo2 ще пусна моето мнение за правото на ползване. На последък започва все по масово да се наблюдава за делбените имоти това явление, цели се осакътяване на имота или с цел да не се продаде или да няма конкуренция на търга.
Но във всяко начинание трябва да се мисли, ти казваш кой ще го купи с "багаж" ще ти дам един пример, който си е тема за размисъл, в момента тече една продан на 400кв. /грубо/ парцел със съборетина в Стрелбище до Б-я, след две обявявания цената в момента е 150 000лв. имота е с точно такъв багаж учредено право на ползване върху 4/6 ид.ч. от имота, понеже правото на ползване не може да се предостъпва ползващите могат само те да ползват, при покупка на такъв имот най - определящият фактор е цената /както и с ид.ч./ на въпросното УПИ могат да се вдигнат около 2 000кв.м. ползващите едва ли ще се заврът в съборетината а не могат да имат приход от имота, та като цяло единственото решение е някакво споразумение. При компромис от страна на купувача на такъв имот и съгласие за разделяна на обезщетение например и той и другата страна са Ок. с по 200кв.м. в нова кооперация на това място. По дългосрочни са тези филми но и след приключване нещата са Ок.

Да, на мен питането ми беше относно апартамента, за който ти писа на Драгалевска, както и за този парцел. При апартамента вероятно е някоя баба, но при парцела явно е имало намерение за строеж, защото е преотстъпено на някакви, които се занимават със строителство. Т.е. подобна покупка е нещо като пре-зелено - евентуално обезщетение, ама в бъдеще, може би smiling smiley

То какво излиза, че банката, която е приела за залог апартамент с право на ползване е безразсъдна?
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:45:03
Quote
dodo2
То какво излиза, че банката, която е приела за залог апартамент с право на ползване е безразсъдна?

Банката не приема за обезпечение имот с учередено право на ползване. Обикновено. Изключенията са мотивирани по различни начини.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 15:54:09
avatar
Quote
dragula
Quote
dodo2
То какво излиза, че банката, която е приела за залог апартамент с право на ползване е безразсъдна?

Банката не приема за обезпечение имот с учередено право на ползване. Обикновено. Изключенията са мотивирани по различни начини.

Тогава си мисля, че нямаше да го пише в обявата, защото нали каза, че правото на ползване пада и значи не следва да се обръща внимание на факта?

14/05/1999 ПРЕХВЪРЛЯНИЯ
ДАРЕНИЕ НА НЕДВИЖИМ СЪС ЗАПАЗЕНО ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ
Условие ДАРИТЕЛИТЕ ЗАПАЗВАТ ВЕЩНО ПРАВО.

01/09/2008 ДОГОВОРНИ ИПОТЕКИ
УЧРЕДЯВАНЕ НА ДОГОВОРНА ИПОТЕКА
КРЕДИТОДАТЕЛ = частно лице

Значи не банката, а лицето е безразсъдно :]
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:03:45
В инвестора има статия за селските къщи по области , като е даден среден спад над 50%
и забележете не говорим за квадратни метри и тн ..
знам че повечето посещавате и инвестора и не съм копирал линк
така че каквото и да си говорим посоката е ясна
за мен по любопитно е нивото на сключените сделки от началото на годината до сега
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:38:38
avatar
*drunk* Облози?
Кой си ти, дето се обзалага, че цените нямало да падат бре?*write*

От ония същите, дето вещаеха цени по 3000 евро квадрата и после си смениха регистрациите в сайта ли?

Смехурковци:]
CR
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:45:53
тази година ипотечното кредитиране ще се развърже.
не на нивата от 2007 и 2008, но разликата с 2009 ще е осезателна.
който чака 200 евро на квадрат продажна цена, ще продължи да си я чака и ще продължава да си цака по 200 евро + на месец под наем.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:48:32
avatar
Кажи и условията при които ще се раздават кредитите, както и % на самоучастие, за да не си мечтаят само някои! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход