Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм

Публикувано от jores 
Re:...
22-01-2010 - 18:32:48
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:01 от studenta.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 20:52:39
Quote
tuomas
Не господине не съм сменял никаква регистрация и никога не съм твърдял, че цените ще станат 3 000 евро.

Приеми, че съм един продавач, продаващ ето този имот
[www.imoti.net]

Ако ти стиска приемаш ли облога,че цените в София средните няма да паднат под 500 Евро. а ако на нашата улица цените паднат под 850 евро ела ми се обади.

Видях описанието и снимките от мезонета, който продаваш. Комбинацията от локация, площ, дизайнерски решения и пр. правят този имот уникален. Много изчистено, никъкви признаци на мутро-барок и просташки "лукс". Няма нищо общо с 99% от нарочените "лукс" имоти в обръщение на пазара. Да не говорим за средно ниво апартаменти. Имай предвид, че коментарите във форума изобщо не се отнасят за такъв тип имоти. По принцип съм умерен "сривльо", но това е "друга бира" и след като видях линка, не се сдържах да не изкоментирам.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 22:17:16
Quote
dodo2
Quote
CR
нямам наблюдения по отношение на развитието на пазара в латвия и броя сделки на различните му етапи от развитие. съмнявам се да имаш точна информация и ти.

имам проста графичка от 1 курс микро.



при равни други условия, липса на промяна в предлагането и увеличеното търсене на жилища, породено /примерно/ от увеличение на предлагания на пазара банков ресурс води до увеличение в цената.

простичък, но верен икономически закон.

Предполагам тази табличка не важи за пазар при свръхпредлагане, когато търсенето е по-малко от предлагането във всеки един момент? А аз имам информация за Латвия от тяхното НСИ, което предоставя информация в пъти по-добре от нашата Национална Стъкмистика.

Тази проста графика е валидна само за икономика в която хората произвеждат за да си купят веднага нещо друго. По никакъв начин не отчита ефекта от натрупване на запаси. Пак ще задам въпроса. Кой ще изкупи празните жилища построени в София? Просто се разходете из Ливадите и Овча Купел и ги вижте. И като почнат да пускат кредити какво, ще има ли толкова хора че да изкупят всичко. Те и сега банките отпускат кредити. Никога не са спирали., но трябва някакви доходи да имаш за да вземеш нещо.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 23:19:53
Quote
drakkar
Аз пък не мога да разбера какво толкова ще се случи като паднат цените до 100-200 евро на квадрат,


Оооооо,нищо особено - само дето подобни цени вървят със съответните нива на заплати, безработица, икономическа активност......
За да не се чудите - спомнете си какви бяха нивата им около 1999-2000 г., колко получавахме, колко бяха безработните, колко българи можеха да си позволят да почиват на морето или в планината. Е, в това щастливо време цените на НИ бяха именно в този интервал - 100/200 евро.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 02:29:12
avatar
Понеже темата започна с пример за търг и още няколко по-нататък, та докато си разглеждах инфо за един и задълбах малко попаднах на егати случая...

В Агенцията по вписвания няма ли поне един човек, който да се рови и да вади съмнителни индивиди?

Значи един има 56 вписвания, "покупки" и продажби веднага след това (след 1-2 месеца), към момента всичко което е купил е продадено, за част от имотите (5) има срещу него искове от първите собственици (например 28ми набор, с иск от 2002 когато е бил на 74 години, а доста съмнително дали е доживял до днес, а дано е жив!) и да предположим етническата му принадлежност, след като единствения собствен имот с който е направил сделка е дарение на 1/2 идеална част на брат му в "местност - ФАКУЛТЕТА" ?!?!?!

Говорят за имотна мафия, а този се набива на очи от 100 километра... Ако ги нямаше исковете, човек може да си помисли, че е някой предприемчив циганин, който купува, боядисва и продава с 10000 лева отгоре, ама така...
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 02:46:10
avatar
А за този пишело и по вестниците...

Телеграф
14.01.2010 г.,с. 10

ЖЕРТВА НА ЖИЛИЩНАТА МАФИЯ
ГОНЯТ СИРАК ОТ ДОМА МУ



Да се из на МВР и съдебната ни система!
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 09:45:23
Цените днес в "приличните" южни квартали клонат към 500Е/м2:

22 Януари, София Няма снимка АТЕЛИЕ, ул. Любляна, ет. 6, 112 кв.м, акт 16, без скосявания - 60 000EUR 02/9624014

Утре - и в централните райони, а след месец.........???
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 12:35:17
Quote
BulCan
Видях описанието и снимките от мезонета, който продаваш. Комбинацията от локация, площ, дизайнерски решения и пр. правят този имот уникален. Много изчистено, никъкви признаци на мутро-барок и просташки "лукс". Няма нищо общо с 99% от нарочените "лукс" имоти в обръщение на пазара. Да не говорим за средно ниво апартаменти. Имай предвид, че коментарите във форума изобщо не се отнасят за такъв тип имоти. По принцип съм умерен "сривльо", но това е "друга бира" и след като видях линка, не се сдържах да не изкоментирам.

Твоята похвала ме накара да кликна върху тази оферта, макар че по-горе я бях подминал. По принцип не ме интересува и явно по-горе съм решил, че няма какво да гледам.

Отваря се общата страница на предложението и мога дда видя само една малка снимка.
По скоро обаче иде реч за нещо друго и аз също не мога да се въздържа и искам да похваля Владимир (който и да е той)!
Много удачно представяне, хем сдържано и пестеливо, хем изтъква атрактивните страни на имота, но без да използва дразнещи, натрапващи се или шаблонни изрази.
*ok*
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 14:23:02
Quote
dodo2
А за този пишело и по вестниците...

Телеграф
14.01.2010 г.,с. 10

ЖЕРТВА НА ЖИЛИЩНАТА МАФИЯ
ГОНЯТ СИРАК ОТ ДОМА МУ



Да се из на МВР и съдебната ни система!

Додо това упражнение е най - подходящо за създателите на правилата. МВР и съдебната система работят по пътека начертана от законодателя, там е проблема на 100%. Калпави са ни политиците и не може да очакваме читави закони.
Елемента, който си описал в първия пост е 99% бушон дори и да го заключат на негово място ще се появи нов ако закона "позволява" подобни деяния.

Ето нещо от днес по темата: Измамна схема

Има и един момент, който не е за пропускане самите хора попаднали в схемите носят вина заради глупостта си:

"Историята на Полина Манолова започва през 2008 година, когато на баща й предлагат да купи 4 дка земеделска земя край село Могила с уверението, че ще я продаде петорно по скъпо.

Той обаче декларира, че няма пари и веднага са му предложени 60 000 лева от заложна къща в Стара Загора срещу ипотека на наследствен магазин на бул. "Христо Ботев" в града.

Примамен от предложението, мъжът подписва документ, в който се задължава да върне сумата, а като гаранция залага имота."

Кой нормален човек ще се върже на подобна очевдна измама, ще имат 60к и вместо да направят големия удар самите те го предотстъпват на дядото защото са социална организация може би???

Продължение:

"Каква е изненадата на семейството обаче? Въпросната сума от 60 000 лева само за два месеца е нараснала на 230 000 лв. от лихвите.

За да се издължат на заложната къща, майката на Полина Манолова разписва документ, че прехвърля апартамент."

Вместо да отидат при МВР прехвърлят имота???

"След като длъжникът започва да прави вноски, не му се издава никакъв документ.

На определена дата, човекът който е взел заема, трябва да върне цялото вземане без лихвите на така наречения кредитор."

Кой и с какъв акъл се съгласява да плаща без документ за платената сума???

Човешката глупост и най -добрия закон не може да я промени.

Малко в страни но посоката е същата.
Тъща ми беше дала 5к на заем без документ сега реве как да си вземе парите, е няма да си ги вземе. Платила си е за урока и съм сигурен, че вече, като тръгне да прави нещо първо ще пита, ще попрочете, ще помисли и тогава.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
23-01-2010 - 15:40:50
avatar
jores, не е бушон, а се оказа "известен на полицията" ромски бос. Виж кой е кредитодател на сина на собственика на мансардния на Раковска - е този същия (на мен ми стана любопитно да видя и той какво има). Даже май има две ЕГНта и две имена. Е, може да се отчита на някой над него. Така че кандидатът за покупка там ще си има работа с циганската мафия.


А аз да се из и на нотариусите и Агенция по вписванията. Днес разбрах, че са ми издали нотариален акт на мое име, без аз да съм собственик на 100%. Сега ще трябва да се обяснявам с роднините smiling smiley


Такива истории само показват, че тая държава скоро няма да се оправи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход