Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм

Публикувано от jores 
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:48:50
Quote
dodo2
Quote
dragula
Quote
dodo2
То какво излиза, че банката, която е приела за залог апартамент с право на ползване е безразсъдна?

Банката не приема за обезпечение имот с учередено право на ползване. Обикновено. Изключенията са мотивирани по различни начини.

Тогава си мисля, че нямаше да го пише в обявата, защото нали каза, че правото на ползване пада и значи не следва да се обръща внимание на факта?

14/05/1999 ПРЕХВЪРЛЯНИЯ
ДАРЕНИЕ НА НЕДВИЖИМ СЪС ЗАПАЗЕНО ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ
Условие ДАРИТЕЛИТЕ ЗАПАЗВАТ ВЕЩНО ПРАВО.

01/09/2008 ДОГОВОРНИ ИПОТЕКИ
УЧРЕДЯВАНЕ НА ДОГОВОРНА ИПОТЕКА
КРЕДИТОДАТЕЛ = частно лице

Значи не банката, а лицето е безразсъдно :]
Ако дарителите са още живи, то правото им на ползване остава. Частните лица обикновено дават сравнително малки суми. Примерно ако един апартамент струва 100000Е, то със запазено право на ползване се продава за 30000Е. Това за нормална продажба. Кредит срещу ипотека на такъв имот би бил да кажем 10000Е от частно лице, т.е. заложна къща. Банка не би дала кредит за такъв имот.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:49:48
avatar
CR а каква е връзката между ипотечното кредитиране и цените на имотите? Бях показал тук, че в Латвия когато се е увеличило ипотечното кредитиране, цените най-много са паднали. Защо ли?

Като няма пазар, цените падат бавно. Като има някакъв пазар и се купува най-евтиното, продавачите започват да се състезават един с друг по сваляне на цени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 16:50 от dodo2.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:49:53
Не господине не съм сменял никаква регистрация и никога не съм твърдял, че цените ще станат 3 000 евро.

Приеми, че съм един продавач, продаващ ето този имот
[www.imoti.net]

Ако ти стиска приемаш ли облога,че цените в София средните няма да паднат под 500 Евро. а ако на нашата улица цените паднат под 850 евро ела ми се обади.
CR
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:52:23
условията са в процес на обсъждане в момента.
сериозно раздвижване в началото на пролетта.

със сигурност, обаче, ще има облекчение не само в лихвите и таксите, които формират ГПР, а и по отношение максимално допъстимия коефициент дълг-доход.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:53:32
avatar
Quote
CR
условията са в процес на обсъждане в момента.
сериозно раздвижване в началото на пролетта.

със сигурност, обаче, ще има облекчение не само в лихвите и таксите, които формират ГПР, а и по отношение максимално допъстимия коефициент дълг-доход.

Значи пролетта да очакваме най-големия спад на цените? smiling smiley
CR
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:56:10
връзката е следната.

хората с прилични /светли/ доходи без лоша кредитна история и обширна кредитна експозиция ще имат по-облекчен достъп до ресурс.
повече ресурс - повече сделки на пазара - по-малко атрактивни имоти на атрактивни цени.
пазарът ще се сегментира.
читаво ще задържи цената си и по-скоро ще поскъпне.
шлаката ще продължава да поевтинява и да не се търси.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:58:36
avatar
А защо така описаното предположение не се е сбъднало в Латвия? По-скоро е обратното на написаното: има пазар, цените спадат повече, няма пазар - цените спадат по-бавно. Но и в двата случая - спадат. Докато не станат нормални. Кои са нормални - обсъждано е много пъти.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 16:59:38
avatar
Quote
tuomas
Не господине не съм сменял никаква регистрация и никога не съм твърдял, че цените ще станат 3 000 евро.

Приеми, че съм един продавач, продаващ ето този имот
[www.imoti.net]

Ако ти стиска приемаш ли облога,че цените в София средните няма да паднат под 500 Евро. а ако на нашата улица цените паднат под 850 евро ела ми се обади.

Ще паднат и още как.
Това, че не ти се вярва и не ти се иска, не означава, че няма да се случи.

Най-късно през в началото на третото тримесичие ще са под тези цени, за които претендираш, че са невероятни.
Ще са под тях дори и по графиката на този сайт, за която всички знаят, че е нефелна и заблуждаваща.

ПП. А може и доста по-рано, ако се потвърдят съмненията за второ и далеч по-дълбоко дъно на рецесията в Европа, което е на път да се признае до края на зимата.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 17:03:30
"ПП. А може и доста по-рано, ако се потвърдят съмненията за второ и далеч по-дълбоко дъно на рецесията в Европа, което е на път да се признае до края на зимата."

Много хора си затварят очите и запушват ушите за този момент, който според доста икономисти е абсолютно реален сценарий.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 17:09:10
W-кризата може и да се случи, може и да не се случи, но не е лошо да се замисли човек, кой в момента е мотивиран да продава и на какви цени.
Пък може и да ви е чудно, но все още има сделки и на 2 000 евро на квадрат.
А за трите хиляди евро на квадрат да те свържа да попиташ има ли такива сделки и като чуеш отговора да не вземеш да хлъцнеш.

от имот до имот разлика от земята до небето, както и от продавач до продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход