Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм

Публикувано от jores 
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:06:49
Позитивността е емоционално състояние. Когато става въпрос за сделка от голям размер, водеща трябва да е пресметливостта.
Дадох по-горе пример, за да подчертая, че важен е остатъчния разполагаем доход на хората. Някак не ми се вярва, човек с доход от няколко хиляди лева да се вози на Голф 2ка, да пие евтино вино, да си купува дрехи от "Илиянци" и т.н. в името на "златен" НИ.
А за останалите........... тежко им.
Реален случй : Приятел ченге(заплата около 900лв) ми се оплаква :" Жената заплаши , че ще се разведе, ако не купя жилище в Бургас, без Меден Рудник" - 2007г. Сега - "Жената заплаши, че ще се разведе, защото цялата ми заплата отива за кредита".
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:16:05
Quote
alex_dilan
Позитивността е емоционално състояние. Когато става въпрос за сделка от голям размер, водеща трябва да е пресметливостта.
Дадох по-горе пример, за да подчертая, че важен е остатъчния разполагаем доход на хората. Някак не ми се вярва, човек с доход от няколко хиляди лева да се вози на Голф 2ка, да пие евтино вино, да си купува дрехи от "Илиянци" и т.н. в името на "златен" НИ.
А за останалите........... тежко им.
Реален случй : Приятел ченге(заплата около 900лв) ми се оплаква :" Жената заплаши , че ще се разведе, ако не купя жилище в Бургас, без Меден Рудник" - 2007г. Сега - "Жената заплаши, че ще се разведе, защото цялата ми заплата отива за кредита".

ами на такива директо има казвам да си нарамва пу....та и да си ходи
аи сиктир ..........
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:18:24
avatar
Аз пък не мога да разбера какво толкова ще се случи като паднат цените до 100-200 евро на квадрат, където им е мястото между впрочем. Разбира се ще има недоволни, но пък да са мислили като са теглили кредити. Парите не растат по дърветата и не трябва да се харчат с лека ръка. Лично на мен кризата засега ми харесва, наема ми е поевтинял с 30 % от началото на 2009, пришълците взеха да се изнасят откъдето са дошли. Ако под икономически колапс разбирате, че няма да има пари за джипки и силикон на строителните босове и заплати от по 1500-2000 лв на общаци дето не могат да пишат и четат / а и брокерите ще трябва да се преквалифицират / - дано се сбъдне прогнозата на КуКу
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:26:15
avatar
Да напомня, че цената на един продукт е последно платената цена за него. В този смисъл примерът на jores е с цел да покаже, че цената на апартамент до НДК е 921 евро/м2 или по-малко.

N.B. ivorad оптимизъм относно икономиката ни се нарича "вяра", освен ако не си милиардер и състоянието и не зависи пряко и от теб. winking smiley
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:26:51
Средната цена за София под 500 евро няма да падне. Готов съм да се обзаложа с който иска и на каквото иска.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:29:29
ББ - реалист

Човека си го казва не веднъж и дваж за съживяване на икономиката основният патрон са Е фондовете, нали разбирате за какво става въпрос наливане на свежи парички с надежда за завъртане на колелото - това е плана и перспективата за БГ икономиката поне за 2010г.
А за всички нас трябва да е ясно - затягане на коланите и по усърдно бачкане с цел минимизиране на щети от общото икономическо състояние, не само тук а в целия свят.
Оптимизма ми с оглед плановете на ББ се свежда до надеждата, че ще намери хора и механизъм, чрез който да вкара въпросните суми от ЕФ, защото към днешна дата това което влиза доколкото знам е 0,4% от БВП и незнам дали покрива и разходите за администрация на усвоените суми.
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:36:47
Quote
tuomas
Средната цена за София под 500 евро няма да падне. Готов съм да се обзаложа с който иска и на каквото иска.

на бутилка уиски - обаче да си изпие с участниците във форума
просто кажи на коя дата смяташ че ще се задържи тази средна цена
НСИ изкара още сега че стедната цена е към 650 - не че им вярвам в стъкмистиката
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:38:59
Малко отклонение, имаше една тема за форумна среща днес в Дивака от 18,00ч., някой знае ли какво се случи, че не мога да я намеря из форума
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:46:42
Quote
dival
Quote
alex_dilan
Позитивността е емоционално състояние. Когато става въпрос за сделка от голям размер, водеща трябва да е пресметливостта.
Дадох по-горе пример, за да подчертая, че важен е остатъчния разполагаем доход на хората. Някак не ми се вярва, човек с доход от няколко хиляди лева да се вози на Голф 2ка, да пие евтино вино, да си купува дрехи от "Илиянци" и т.н. в името на "златен" НИ.
А за останалите........... тежко им.
Реален случй : Приятел ченге(заплата около 900лв) ми се оплаква :" Жената заплаши , че ще се разведе, ако не купя жилище в Бургас, без Меден Рудник" - 2007г. Сега - "Жената заплаши, че ще се разведе, защото цялата ми заплата отива за кредита".

ами на такива директо има казвам да си нарамва пу....та и да си ходи
аи сиктир ..........
Такава когато и да си тръгне все е късно!
Re: Цените малко факти, за приземяване на голия ентусиазъм
22-01-2010 - 13:48:15
Говоря за цена за София и как да ти кажа дата като според мен няма да паднат под тази величина в близките 5 години. Демек дъното ще е около 500 евро средна цена за София -апартаменти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 14:01 от tuomas.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход