Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ

Публикувано от lucas 
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
14-01-2010 - 14:57:37
Quote
general
Поевтиняват бургаски имоти в строеж
12 Януари 2010, 10:27
Източник:
От последните 5-6 години 2009 г. беше най-изгодна за купувача на недвижими имоти, защото цените на жилищата паднаха средно с 30 процента, единодушни се експертите. Апартаментите ще поевтинеят максимум с още 5-10 процента до средата на годината. При терените за строителство очаквам спадът да е по-голям - в рамките на 20 - 25%. Едва към края на 2010 г. може да се очаква тенденцията да се обърне. Цените на имотите от 2007-а и началото на 2008 г. обаче няма да бъдат достигнати в следващите 5-6 години.
Въпреки замрялата търговия с недвижимите имоти в Бургас не се обявяват големи отстъпки в първоначалната цена. В един от специализираните сайтове няма поевтиняване на жилищата в морския град през последния месец. В рубриката “Имоти с падащи цени“ има само две обяви от Бургаска област. Заведение в Созопол, което е било обявено за продан за 28 000 евро, сега е с отстъпка 500 евро, или 1.76%. Втората обява е за къща в Твърдица на стойност 148 841 евро. Сега цената й е 144 841 евро, или с 2.69% по-ниска.
Като обща тенденция падат цените на недвижими имоти в строеж. По-евтино се предлагат жилища от собственици, които са притиснати и трябва да продават на всяка цена. Това най-често са самите строителни фирми. Хората, които разполагат с пари в брой, са в силна позиция и могат да договарят с предприемачите по-изгодни цени. На имотния пазар в Бургас изобилства от жилища кутийки на ниски цени. Гарсониера в завършен вид в жк “Меден рудник“ може да се купи за 10 000 евро.
/ factor-bs.com Още »

[/quote]не се обявяват големи отстъпки в първоначалната цена[/quote] - Отстъпки може да имо само тогава, когато има купувач. Купувач /а още по-малко купувачи/ няма. Сделки - няма. А що се отнася до офертите днес четох оферта за просторна обзаведена боксониера с тераса /има и приложени снимки/ в центъра на Несебър, до общината за 8000Е.............. и това е само офертната цена, а цената на която може да я купи евентуалния купувач е поне с 10% надолу. За луксозно обзаведена боксониера /вградена кухня с ел. уреди/ пък в Созопол, с площ 35 кв.м., искат само 11000Е......... За колко ли са склонни да я продадат, ако все пак някой се излъже да купува в тази криза!?
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
21-02-2010 - 10:36:28
цените в Бургас са толкова разнообразни в момента ,че....принципа е-на кой колко му трябват е продажната цена
има и оптимисти -по 1000 евро във Възраждане...
Давам до 45-48 000 Е за 2 спални в този комплекс-тухла,мин 75кв.м!ако има предложения...моля smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 10:38 от lucas.
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
23-02-2010 - 15:45:30
Quote
lucas
цените в Бургас са толкова разнообразни в момента ,че....принципа е-на кой колко му трябват е продажната цена
има и оптимисти -по 1000 евро във Възраждане...
Давам до 45-48 000 Е за 2 спални в този комплекс-тухла,мин 75кв.м!ако има предложения...моля smiling smiley

Лукас, остави го това В-не. Вземи нещо по-малко с 3-4 кв.м., но да е в Лазур - до Флората. Дори и панелките до Флората са по-добри от недоизкусурените нови кооперации във Възраждане. Локацията е най-важния параметър на всяко жилище.

[zdravbadi.com]
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 00:41:47
Как да имаш доверие на "специалистите" в имоти.нет, когато току що разгледах цените в Бургас е меко казано се изненадах *yes*.

СРЕДНИ ЦЕНИ ПРОДАЖБИ
Район 1 ст. 2 ст. 3 ст.
Братя Миладинови 925 621 836
Възраждане 784 655 715
Зорница 789 865 -
Изгрев - 608 611
Лазур - 613 -
Меден Рудник 556 430 427
Славейков 643 580 523
Център - 693 1182

"Братя Миладинови" се оказва топ-локейшъна на Бургас, следван от "Зорница", докато Лазур е изненадващо назад /след Възраждане/ и почти е изравнил позиции с Изгрев и дори със Славейков !?clap:

winking smiley

[zdravbadi.com]
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 03:11:54
avatar
Quote
Бай Пешо
Как да имаш доверие на "специалистите" в имоти.нет, когато току що разгледах цените в Бургас е меко казано се изненадах *yes*.

СРЕДНИ ЦЕНИ ПРОДАЖБИ
Район 1 ст. 2 ст. 3 ст.
Братя Миладинови 925 621 836
Възраждане 784 655 715
Зорница 789 865 -
Изгрев - 608 611
Лазур - 613 -
Меден Рудник 556 430 427
Славейков 643 580 523
Център - 693 1182

"Братя Миладинови" се оказва топ-локейшъна на Бургас, следван от "Зорница", докато Лазур е изненадващо назад /след Възраждане/ и почти е изравнил позиции с Изгрев и дори със Славейков !?clap:

winking smiley

В сайта има 69 обяви, ако се разделят и по квартали... много е представителна информацията. (За да не каже др.Иванов сега, че ето - хората си изтеглили обявите - в "другия" сайт има 34 пъти повече обяви.)

Мисля, че сайтът по-скоро страда от форума (може да отчита кликове за рекламодателите, но агенциите бягат) заради простотиите, които си спретваме тук - лично мнение. :]

Добре, че има секция за строителство, където поне може да се научи нещо полезно за обща култура.
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 09:55:04
Quote
Бай Пешо
Как да имаш доверие на "специалистите" в имоти.нет, когато току що разгледах цените в Бургас е меко казано се изненадах *yes*.
"Братя Миладинови" се оказва топ-локейшъна на Бургас, следван от "Зорница", докато Лазур е изненадващо назад /след Възраждане/ и почти е изравнил позиции с Изгрев и дори със Славейков !?clap:

Мързи ме да влизам и да гледам, но предполагам, че се държи на факта че в Лазур се предлагат по малко жилища. Ако се продават например 2 коптора в Лазур и 10 що годе читави в друг квартал може да се създаде погрешно впеатление, че е по евтин квартал.
За мен Лазур е един от най добрите квартали за живеене в Бг. Естествено за масовия човек, без къщи с басейни и някакви лукс изцепки.
И Чайка във Варна става, ама там панелите са в по кофти състояние и междублоковите им пространства по занемарени.
В Пловдив имат хубави квартали ама нямат море. София - без коментар smiling smiley
tot
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 13:17:48
Според мен и Лазур и Зорница са си супер квартали - спокойни,чисти, намират се до морската градина и до плажа,няма никакви цигани( всъщност освен в кв.Победа и части от меден рудник в никойк друг квартал в Бургас няма цигани).
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 17:07:19
Quote
tot
Според мен и Лазур и Зорница са си супер квартали - спокойни,чисти, намират се до морската градина и до плажа,няма никакви цигани( всъщност освен в кв.Победа и части от меден рудник в никойк друг квартал в Бургас няма цигани).
Само че 'прилежащата' част от морската градина до Зорница е в окаяно състояние. Да не забваряме и блатата и комарите в този район (не че другаде ги няма ама там са си доста повече). А и е малко по далеч от желания от всички бургазлии център smiling smiley
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 17:35:36
Quote
sashe
Quote
tot
Според мен и Лазур и Зорница са си супер квартали - спокойни,чисти, намират се до морската градина и до плажа,няма никакви цигани( всъщност освен в кв.Победа и части от меден рудник в никойк друг квартал в Бургас няма цигани).
Само че 'прилежащата' част от морската градина до Зорница е в окаяно състояние. Да не забваряме и блатата и комарите в този район (не че другаде ги няма ама там са си доста повече). А и е малко по далеч от желания от всички бургазлии център smiling smiley

Не е май много малко - ими няма 2-3 километра от Флората до спортната зала в Зорница /мисля, че се казваша зала Изгрев/. А и аромата от петролната рафинерия е доста по-осезаем в Зорница. А бе Лазур /до Флората/ и Чайка /до Морското у-ще/ са найстина най-добрите квартали в Бг.*yes*
*beer*

[zdravbadi.com]
tot
Re: РЕАЛНИ цени в Бургас?КУПУВАЧ СЪМ
10-03-2010 - 17:44:03
Какво и е окаяното състояние на морската в Зорница.Зеленина,чистота, пейки, сянка........ Това, че няма кафета и капани ли я прави окаяна. Според мен си е много добре там морската, супер е за каране на колело, разходка, бягане и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход