Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
CR
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 16:43:30
нека да позная, финансиране на 100% от продажната цена с кредит, финансиране с кредит на 100% от ремонта / довършителните работи и после наема да му покрива вноските по кредитите с 50% отгоре. grinning smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 16:46:59
Кефче цена няма. Това за тези, които реват на чужд гроб и не могат да разберат , че не виждат по - напред от носа си и явна няма как да разберат, че никой , или почти никой от купилите през последните години хич не го е еня какви са цинети днес и не знам още кълкъ пъти с колегите трябва да го повтаряме.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-12 16:49 от dicho.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 16:56:29
avatar
Quote
dicho
Кефче цена няма. Това за тези, които реват на чужд гроб и не могат да разберат , че не виждат по - напред от носа си и явна няма как да разберат, че никой , или почти никой от купилите през последните години хич не го е еня какви са цинети днес и не знам още кълкъ пъти с колегите трябва да го повтаряме.

Пълна лъжа и глупост, престани да говориш глупости.... ставаш смешен !
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:04:35
avatar
120-150-180 наема, зависи от вида (хубаво е да има остатъчна стойност, а след 15 години силно се съмнявам някой да иска да купува панелки, та да не стане голям напън за избиване на вложението в паметник).

А най-добре - това което казва CR :]
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:09:09
avatar
Quote
OwnerBG

Хич даже няма нервност.
Но и ти потвърждаваш че правиш сметка на чужди пари.
Абе само чакащите ли са умни, а купуващите пълни идиоти.

За брокерите си прав.
Не създавам нищо ама се чудя как бяха пропуснати в десетина поста.

А за графиките мога само да те поздравя.
Може би след някое и друго време когато има повече първична информация, ще бъдат и по точни, но и сега дават представа за нивата на цените.
Аз лично съм много доволен от местата които наблюдавам.

Не съм казал, че само чакащите са умни. Тези, които са купили достатъчно рано (2000-2004 да речем също са умни).
Относно графиките - май ме бъркаш с Додо - негова заслуга са smiling smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:13:43
avatar
Quote
dodo2

P.S. Аз чистосърдечно си признавам, че ако трябваше тепърва да купувам, за да живея, имах парите и съм харесал нещо и аз щях да купя (но не и 2008ма). Ама аз още колко глупости съм правил... Това не пречи да споделям мнение, че трябва да се премисля преди покупка и да се избере моментът според обстановката.

С други думи, действаш като дядо поп- "Не ме гледай какви ги върша, слушай ме какво ти говоря" :]
*beer*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:23:32
avatar
Quote
Geronimo_Mcph

П.С.С. Интересно е ако може някой (най-вече брокерите, които се занимават с това - Камелияяя, къде си?) да каже и какви точно сделки са извършвани напоследък - дали се купуват имоти за живеене или за инвестиция (наем или печалба) и какво е съотношението...Със сигурност ще е от полза.

Какво да кажат брокерите? - нали нямат работа, нямат поглед върху пазара, пък и нищо не разбират..........:]
Тук съм, ама за малко, щото куп народ изведнъж реши да посреща Нова година в нова къща. Не са ли чели форума и личните ти заклинания, не знам, ама налитат и договори да подписват, че и на предварителен да си плащат..........
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:26:02
avatar
Quote
zlostyr
Quote
OwnerBG

Хич даже няма нервност.
Но и ти потвърждаваш че правиш сметка на чужди пари.
Абе само чакащите ли са умни, а купуващите пълни идиоти.

За брокерите си прав.
Не създавам нищо ама се чудя как бяха пропуснати в десетина поста.

А за графиките мога само да те поздравя.
Може би след някое и друго време когато има повече първична информация, ще бъдат и по точни, но и сега дават представа за нивата на цените.
Аз лично съм много доволен от местата които наблюдавам.

Не съм казал, че само чакащите са умни. Тези, които са купили достатъчно рано (2000-2004 да речем също са умни).
Относно графиките - май ме бъркаш с Додо - негова заслуга са smiling smiley


Ами с този нов форум.


dodo2 *beer*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:41:41
avatar
Quote
zlostyr
За 40 години да се смята няма смисъл, но за 1-2 години е съвсем друго. Та тези които са купили преди година, година и половина за 100 000, сега биха могли да купят с 20-30 000 е по-малко (средно). Само не ми казвай, че не им пука за тези 20-30 000 Е. Колко други неща биха могли да си купят или да направят с тях...

Хората, които казват, че няма значение колко им е поевтиняло жилището просто не могат да си признаят, че са сгрешили. Примиряват се с положението и за да не изглеждат прецакани (много важно за нас българите!) казват, че не им пука. Но ако можеха да върнат времето назад надали щяха да купуват 2007-2008. Защото тези 20-30 000 Е (плюс евентуални лихви) са им семейния доход за няколко години. И като си помислят, че няколко години ще работят за банката/строителя/инвеститора надали им става приятно. А ако наистина никога не си го мислят - е явно са малоумни и са готови да се надупят доброволно... Аз не виждам друго обяснение на отказа да спестиш 20 - 30 000 Е. За мен поне (и за повечето българи трябва да е така) това са си доста пари.

Защо да са сгрешили, бе човеко? Те са имали нужда от жилище. Искали са да си го купят и са го направили. Колко пъти да ти напишат- дори и Собственика ти го каза- искат да живеят сега, правят си сметката сега и действат сега.
Никой в света, и най- големите специалисти по кризи не можаха да предвидят спада, който се случи. Защо хора, на добри позиции, с добри доходи, да се врат като катунари под наем, щото някога можело да паднат цените и те да излязат на далавера? Ами, докато първо падат, после се качват цените, ти падне саксия върху главата, кво прайм? Радваш се, че не си купил..........
Че те никога не биха спечелили парите, които имат, ако се страхуваха от всичко на тоя свят.
Това, което те отличава от този тип хора е, че ти се притесняваш, дето някой друг щял да спечели от твоята покупка. И като така, си съгласен да продължиш да живееш скотски, но и Вуте да е зле.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
12-12-2009 - 17:42:52
avatar
Quote
камелия
С други думи, действаш като дядо поп- "Не ме гледай какви ги върша, слушай ме какво ти говоря" :]
*beer*

А, баш! И Лев Толстой за себе си имаше едно такова изказване към края на живота си, по-философски беше казано. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход