Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

колко ще струват имотите...

Публикувано от kuku987 
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 11:28:44
Прав съм си, че се пишат предимно глупости. Вместо да стане някаква конструктивна дискусия сега ще почнем да даваме данни за цените на сиренето на промоция.
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 11:43:23
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Валсодаре, защо ми се струва че и при сиренето има
> Гоолеем балон.

Oунъре, то цялата ни икономика е отдавна балонизирана, балгодарение на олигополните сдружения на пазара, свободно действащи си. противно на всяка една пазарна логика и закони.

Но, за да си разиграват те свободно коня и в медиите да си дават пресконференции, колко трябвало да е минималната цена на краен продукт, нали знаеш кой е виновен - КЗК естествено.
По-големи заспи от тях надали може да срещне човек в институциите отговорни за свободата на конкуренция на пазара. winking smiley

Кой за каквото и на когото си плати - това са принципите у нас и се знаят от всички.
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 11:43:59
avatar
Особено синьото сирене, хем е мухлясало, хем 50 лева килото.....

*drink1*


OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Валсодаре, защо ми се струва че и при сиренето има
> Гоолеем балон.
>
> Колко ли е себестойността на килограм при 0.4лв.
> за литър мляко.
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 10/30/09
> 11:13AM от OwnerBG.


Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 11:48:14
Повечето сериозни участници многократно са споделяли според тях колко ще струват имотите, това 10000000-ната тема по този въпрос и е безмислено да се дъвчи едно и също.
За 1-2 месеца няма как да се променят толко сериозно нещата за да се прави някаква съществена корекция на очакванията и прогнозите.
Единственото ново което може да се дискутира е цените в един по-далечен период.Според мен в имотния пазар прогноза за повече от 9-12 месеца напред във времето е с много условности.
Такива прогнози обикновено правят хората пряко заинтересовани от конкретното движение и прогнозата не е плод на реалните им очаквания, а на желанията им.
Аз няколко пъти съм си позволявал да правя прогноза, колкото и нескормно да звучи е била близка до реалността, но не се е харесала на почти никой защото не удовлетворява желанията ни на ъпари, ни на сривлювци sad smiley
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 12:18:55
С примери не се доказва, с примери се опровергава:

Нямам пресен пример за жилищни наеми - минус за мен. Обаче имам пресен пример за бизнес имоти:

При обявяване на намерение за напускане на офиса - контра оферта с приблизително 3.5 пъти намаление на наема.

Така , че наемите въобще не ги бройте "растяща константа" ( :-) ).
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 12:21:13
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Валсодаре, защо ми се струва че и при
> сиренето има
> > Гоолеем балон.
>
> Oунъре, то цялата ни икономика е отдавна
> балонизирана, балгодарение на олигополните
> сдружения на пазара, свободно действащи си.
> противно на всяка една пазарна логика и закони.

Начи и аз туй викам, оня ден женъта отишла и купила от мъгъзина туй-онуй, и кат съ върнах аз бой та бой, и и викам ти що купуваш ма, не знаиш ли че сичко е въздух под налягане. Докат не съ опраиат нещата шъ одиш да копаш на лозето. И да внимааш с мотиката, че и тя е под налягане
Re: колко ще струват имотите...
30-10-2009 - 21:31:35
не гледайте сегашните наеми а бъдещите. защото и там ще има спад.

като се прилага формули за наема трябва да се гледа и колко време ще го има това жилише. да не се окаже че след 20 години сте го изплатили а панелката паднала...

цена = 100 пъти наема е нормална за прилични апартаменти (сравнително нови и качествени). не за ново строителство дето мухлясва отвътре след първия дъжд.

освен това наема зависи и от предлагането и търсенето, народа от провинцията като остане безработен в София какво ще прави? ще плаща по 300 евро наем ли?


*xxx*
Re: колко ще струват имотите...
03-11-2009 - 09:09:08
Куку, и сиренето ще поевтинее и бензинът ще стане 50 ст. литъра, кой е луд да кара автомобил при цена от 2лв.
Не ти ли писна да пишеш глупости?
Re: колко ще струват имотите...
03-11-2009 - 09:17:35
Известно време го нямаше...явно е почивал някъде,събрал е сили и сега атакува отново. *bow*
Re: колко ще струват имотите...
03-11-2009 - 15:40:15
според мен скоро ще видим 'средни' заплати от по 150-200 евро за големите градове (София, Варна).

та колко ще са наемите? 500 евро? ало?


*xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход