Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите да си кажат

Публикувано от dodo2 
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 00:14:15
spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-09 00:15 от Scyther.
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 00:15:28
avatar
smiling smiley прочетох, прочетох
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 00:17:17
Бе на лични ти го пратих. Бавен ми е процесора сега *drunk*
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 01:09:19
Народът прост, животът тежък!

Нормативно признатите разходи са намалени от 20% на 10% за 2008 г. Аз съм сгрешил, защото през 2008 г. не съм давал под наем и не съм се интересувал, а вие даже не знаехте за какво става дума. А и тук говорим, че това е като нямаш документи за разходи, иначе всичко ти се приспада. А и самият данък не е чак толкова голям, че да се мисли.

Това дето не ви го хващат канчетата е, че на строителят му излиза под 400, за да го дава под наем. Ако го продава вече му е доста по-скъпо, защото трябва да си сложи печалбата, издръжката, ДДС, данъци и такси. Иначе издръжката си приспада от наемите и отделно строителството му влиза като разход. Вероятно скоро ще сложат и лихвите, както е на много места, но има и места, където лихвите не се приспадат, ако даваш октива под наем, защото се презувпира, че си ги включил в наема.

Затова трябва да не ти се занимава с наеми или да си перко, за да продаваш под 800Е готовото. Защото имаш в ДДС и такси за около 200/тякси може да трябва да плотиш и ако си го оставиш, защото му вадиш нот.акт, но нямаш такси върху продажната цена, не съм сигурен/, а от остатъка трябва да платиш и личните данъци + осигуровките и т.н. Затова и няма готово ново на ниски цени. Има незавършено, което трябва да платиш кеш и да получиш след година и повече, което автоматично ти вдига цената с 10-15%.
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 01:17:29
avatar
Не Иванов, просто информацията която имаше си я чул на съседната маса докато си пил бира в някоя кръчма в КОМПЛЕКСА през далечната 2007ма.

И за бебетата стана очевидно, че 90% от нещата които пишеш тук от свое име са преразказани разни случки и митове. Да беше изобретил този подход, поне с нещо да се чувстваш горд, но то такива като тебе с лопата да ги ринеш.


др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Народът прост, животът тежък!
>
> Нормативно признатите разходи са намалени от 20%
> на 10% за 2008 г. Аз съм сгрешил, защото през
> 2008 г. не съм давал под наем и не съм се
> интересувал, а вие даже не знаехте за какво става
> дума.
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 01:35:06
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Народът прост, животът тежък!

Е, за пръв път да прочета нещо абсолютно вярно от теб. А сега се сети как и дали се прави добър бизнес с прост народ, на който ти разчиташ, защото няма как да правиш такъв с не-толкова прост народ (за бизнес с не толкова прост народ просто не ставаш). Прост, горе-долу може да ти се върже на глупостите, ама ако и живота му е тежък - и да ти се връзва, добър оборот от такива не се прави.

Та извода: с прост народ - бизнес до едно време, защото понеже е прост народа има нисък лимит на доходи (освен ако не е взел назаем без да си прави сметката) и съответно ниски приходи, за който го дои. Който печели от не-толкова прост народ има по-голяма переспектива, защото не-толкова простия народ винаги има добри доходи.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-09 02:05 от BulCan.
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 08:11:20
Следващият лаф на др. Иванов

Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 08:38:05
"Та извода: с прост народ - бизнес до едно време, защото понеже е прост народа има нисък лимит на доходи (освен ако не е взел назаем без да си прави сметката) и съответно ниски приходи, за който го дои. Който печели от не-толкова прост народ има по-голяма переспектива, защото не-толкова простия народ винаги има добри доходи."


eye popping smiley


Това е за дебелите книги...
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 08:49:39
avatar


Банките в готовност да отпуснат нови кредити :}
Re: Продавачите да си кажат
09-10-2009 - 10:16:31
Ами това им е работата на банките-Да отпускат кредити..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход